Tikriausiai nėra tarp moterų populiaresnės grožio procedūros nei manikiūras. Tai ypač tinka kalbant apie  gelinių nagų manikiūrą. Ir tai nenuostabu, nes su kiekviena diena atsiranda vis daugiau ilgalaikio nagų lako prekių ženklų ir įvairiausių spalvų. Tačiau pastaraisiais metais ekspertai vis dažniau teigia, kad gelinio lako žala organizmui gali būti labai didelė.

REKLAMA

Pasirodo, kad daugumos rinkoje esančių gelinių lakų sudėtis toli gražu nėra saugi. Todėl, manikiūrininkų teigimu, klientės vis dažniau atsisako spalvoto gelinio lako. Jei taip pat nerimaujate dėl savo sveikatos, perskaitykite mūsų straipsnį iki galo.

Gelinio lako pavojai

REKLAMA

Ekspertai teigia, kad šiuolaikiniuose geliniuose lakuose yra daug cheminių komponentų, kurie gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Gelinis nagų lakas turi įtakos ne tik kliento sveikatai, bet ir patiems meistrams.

REKLAMA

Kokie gelinio nagų lako ingredientai gali pakenkti jūsų sveikatai?

Yra trys pagrindinės sudedamosios dalys, dėl kurių gelinis nagų lakas kenkia jūsų sveikatai. Tai formaldehidas, toluenas ir dibutilftalatas.

REKLAMA

Formaldehidas – tai komponentas, kuris laikomas kenksmingiausiu bet kuriame kosmetikos gaminyje, įskaitant gelinį laką. Gelinio lako sudėtyje esantis formaldehidas yra konservantas, kuris padeda ilgiau išlaikyti produktą ir stabdo bakterijų dauginimąsi. Būtent ši sudedamoji dalis dažniausiai sukelia alergiją apsilankius nagų salonuose.

Tačiau formaldehido naudojimas geliniuose lakuose nėra oficialiai uždraustas. Pagrindinė sąlyga – ši medžiaga neturi liestis su oda. Be to, formaldehido kiekis gelinio lako sudėtyje neturi viršyti 0,1% sudėties.

REKLAMA

Štai kodėl atsakingi gamintojai į savo gaminius nededa formaldehido. Nesąžiningi gelinio lako gamintojai dažnai bando užmaskuoti pavojingą sudedamąją dalį, nurodydami netikslų arba pakeistą pavadinimą – Aldehyd mravenc, Bfv, Methanal, Formalin, Aldeide ir kt.

REKLAMA

Toluenas – tai tirpiklis. Jis gali būti žymimas kaip metilbenzenas, metilbenzenas, metanas, benzenas, toluolis, antisalis 1a. Jį leidžiama naudoti mažomis koncentracijomis.

REKLAMA

Tačiau net ir nedideli jo kiekiai gali sukelti alergiją ir odos sudirginimą. Dideliais kiekiais tolueno garai gali turėti įtakos nervų sistemai, sukeldami galvos svaigimą ir migreną.

Dibutilo ftalatas yra sudedamoji dalis, dėl kurios gelinis lakas tampa elastingas ir apsaugo dangą nuo trapumo ir įtrūkimų. Ši sudedamoji dalis turi ypač žalingą poveikį moterų sveikatai. Dibutilo ftalatas sukelia hormonų pusiausvyros sutrikimus ir kitas moterų reprodukcines problemas. Jis taip pat labai toksiškas kepenims, inkstams ir nervų sistemai.

REKLAMA

Kaip apsisaugoti nuo kenksmingo gelinio lako poveikio

REKLAMA

Žinoma, paprasčiausias ir radikaliausias būdas būtų visiškai atsisakyti manikiūro. Tačiau ne kiekviena moteris sutinka su tokiomis nuostatomis. Turime keletą naudingų patarimų, kaip saugiau prižiūrėti savo nagus.

Jei nesate pasiruošę atsisakyti spalvotų nagų, pasistenkite, kad šis procesas būtų kuo saugesnis. Įsitikinkite, kad jūsų meistro naudojamose medžiagose nėra pavojingų ingredientų. Geriau dar kartą paklauskite, kad netektų susidurti su pasekmėmis.

REKLAMA

Po higieninio manikiūro nagus lakuokite įprastu laku, o ne geliniu laku. Jo poveikis sveikatai bus mažiau žalingas nei gelinio lako.

REKLAMA

Jei spalvotas manikiūras jums nėra toks labai svarbus, rinkitės bespalvį laką su lako stiprikliu. Taip palaikysite vieną iš geriausių mados tendencijų. Manikiūrą be jokio manikiūro vis dažniau renkasi garsios tinklaraštininkės ir kitos įžymybės. Toks manikiūras ne tik suteikia rankoms tvarkingumo efektą, bet ir tinka prie bet kokios aprangos.

REKLAMA

Nepamirškite pašalinti nagų dangos specialiais produktais, o geriausia tai padaryti pas profesionalus. Taip apsaugosite nagus nuo pernelyg didelio jų suplonėjimo. Atminkite, kad kuo storesnis nagas, tuo mažiau cheminių medžiagų jam turės įtakos.

REKLAMA

Nepamirškite, kad grožis nebūtinai turi reikšti pasiaukojimą. Tam reikia laiko, pinigų ir reguliarumo. Yra keletas paprastų, patikimų priemonių, kurios padės išlikti iš tiesų gražiai.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].