Artėja Velykos! Pasisemkite idėjų, kaip marginti kiaušinius

Kiaušinių dažymas yra neatsiejama Velykų tradicija. Tai labai smagi veikla, kuri leidžia atskleisti savo kūrybiškumą. O jei netyčia pritrūkote idėjų, pasidairykite po čia pateiktus pavyzdžius, kaip marginti kiaušinius.

REKLAMA

Svarbu! Prieš dažant, kiaušinius 1 val. palaikykite kambario temperatūroje.

Svogūnų lukštai ir briliantinis žaliasis tirpalas

Įdomus variantas yra žalios ir rudos spalvos margučiai. Jums reikės svogūnų lukštų, briliantinio žaliojo tirpalo, nailoninės kojinės (arba marlės) ir pirštinių (kad rankų oda būtų apsaugota nuo briliantinio žaliojo tirpalo).

REKLAMA

Sutrinkite svogūnų lukštus į mažus gabalėlius. Taip pat galite juos susmulkinti maišytuve. Nuplautus kiaušinius, kol jie dar šlapi, apvoliokite lukštuose, kad šie priliptų. Apvyniokite kiaušinius kojine arba marle. Sudėkite juos į verdantį vandenį. Į vandenį įpilkite briliantinio žaliojo tirpalo. Kietai išvirkite kiaušinius (12-15 minučių). Tada užpilkite juos šaltu vandeniu ir išlaisvinkite iš medžiagos.

Spalvotos juostelės

Kiaušinius apvyniokite įvairiaspalviais siūlais ir išvirkite. Derinkite spalvas ir siūlų išdėstymą taip, kaip diktuoja jūsų fantazija, galutinis rezultatas – įmantrios juostelės.

Audinių atspaudai

REKLAMA

Galite panaudoti šilkinį kaklaraištį arba vilnonę skarą. Dėkite pasirinktą audinį ant kiaušinio ir pritvirtinkite palei kontūrą. Audinį galite pritaisyti, apvyniodamas nailonine kojine arba baltu medvilniniu audiniu. Į vandenį įpilkite 9 % acto (3 šaukštai 1,5 litro puodui). Išvirkite kiaušinius, atvėsinkite ir nuimkite audinį.

Nėriniai

REKLAMA

Nėrinių raštas papuoš kiaušinį, jei prieš dažydamas ant jo užfiksuosite įdomų nėrinių motyvą. Kiaušiniai neliks be spalvų, nes nėriniai dažuose taip pat sušlampa. Tačiau nėrinių raštas bus šviesesnis ir labiau matomas akiai.

Vaivorykštės spalvos

kaip marginti kiaušinius

REKLAMA

Išvirkite kiaušinius ir nudažykite šviesiausia spalva. Kai išdžius, panardinkite juos į tamsesnį atspalvį, bet ne iki galo ir ne iki pusės. Palaukite, kol dažai įsigers, tada išdžiovinkite. Kiaušinį vėl panardinkite į dažus.

REKLAMA

Taip pat galite dažyti viena spalva, sukurdamas skirtingo sodrumo juostas. Minutę pamirkykite virtą kiaušinį dažuose. Kai dažai išdžius, į indą įpilkite šiek tiek daugiau dažų ir vėl panardinkite kiaušinį. Darykite tai tol, kol visas kiaušinis nusispalvins.

Juostelės

kaip marginti kiaušinius

REKLAMA

Išvirtą kiaušinį nudažykite šviesiu atspalviu. Iškirpkite keletą 5-7 mm lipnios juostos juostelių ir priklijuokite ant lukšto. Galima klijuoti aplink kiaušinį arba bet kokia tvarka. Kaušinį penkioms minutėms panardinkite į tamsius dažus. Kai nudžius, nuimkite juostą.

REKLAMA

Panašiu būdu galite sukurti įvairiaspalvius dryžius ar bet kokius kitus ornamento elementus, tam kiekvieną kartą pamirkykite kiaušinį į tamsesnius dažus nei ankstesni ir priklijuokite bei pašalinkite lipnios juostos gabalėlius.

Gumelės

kaip marginti kiaušinius

REKLAMA

Kelis kartus aplink kiaušinį apvyniokite gumelę, tada kelias minutes pamirkykite dažuose.

Marmuriniai kiaušiniai

REKLAMA

Nudažykite kiaušinius šviesiomis, ryškiomis spalvomis, pavyzdžiui, geltona, raudona, oranžine. Leiskite išdžiūti. Atskieskite tamsias spalvas (mėlyna, ruda, violetinė) vandeniu ir įpilkite po 1 šaukštelį aliejaus. Švelniai pamaišykite, kad gautumėte daug aliejingų dėmių, ne didesnių už žirnius. Kiekvieną kiaušinį panardinkite į tamsią spalvą ir nedelsdamas išimkite. Gražus marmurinis raštas atsiras, jei tai darysite ne daugiau kaip vieną kartą.

Vaškinės kreidelės

kaip marginti kiaušinius

REKLAMA

Karštą kiaušinį įtvirtinkite stove, pavyzdžiui, ant butelio dangtelio. Pradėkite piešti vaškinėmis kreidelėmis. Vaškas išsisklaidys nuo karščio ir sukurs keistus perėjimus. Taip marginti kiaušinius galite ne tik kreidelėmis, bet ir jų gabaliukais. Kreideles patrinkite smulkia tarka, o tada apibarstykite karštą, ką tik išvirtą kiaušinį.

Abstrakcija

REKLAMA

Mėgstantiems įvairiaspalves abstrakcijas tiks skutimosi putos. Sekliame inde išspauskite putas 1-2 cm lygyje, įlašinkite labai koncentruotus dažus ir šiek tiek sumaišykite. Kiaušinį apvoliokite putose, atsargiai išimkite ir padėkite į lėkštę bei palikite 30 minučių išdžiūti. Svarbu, kad nebūtų prilipusių putų, nes vėliau jų nuvalyti nebus galima. Likusias putas švelniai nuvalykite popieriniu rankšluosčiu.

Dekupažas

kaip marginti kiaušinius

REKLAMA

Reikės naudoti gražias servetėles ar jų elementus ir želatininius klijus. Kad juos paruoštumėte, želatiną išmirkykite pagal instrukcijas ant pakuotės. Tada drėgmės perteklių nupilkite ir pakaitinkite, bet nevirkite, kol granulės ištirps. Pasirinkite gražią servetėlę, iškirpkite įdomų gabalėlį, nuimkite viršutinį sluoksnį. Ant kiaušinio uždėkite pasirinktą fragmentą ir teptuku užtepkite želatininius klijus. Darykite tai nuo centro iki kraštų. Leiskite išdžiūti.

Ar jums patiko bent vienas iš čia pateiktų būtų, kaip marginti kiaušinius?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].