Daugelis žmonių turi tokią bėdą – kartais jų šaldytuvuose oras nemaloniai kvepia. Ir tai ne visada sukelia koks nors konkretus maistas. Laimei, šią problemą leidžia pašalinti vyno kamštis. Taip taip – jums reikia paprasto kamščio!

REKLAMA

Atsidarę šaldytuvą – nustebsite

Iš visų darbų, kurių negalime pakęsti, šaldytuvo valymas paprastai yra labai arti sąrašo viršūnės. Tai užima daug laiko, nepatogu, o jei atidėsite vėlesniam laikui, tai gali būti gana nemalonu. Kai valote šaldytuvą, norite, kad jis kuo ilgiau išliktų švarus. Štai kodėl taip slegia, kai jūsų šaldytuvas atrodo nepriekaištingai, o kvapas – nemalonus. Kas net po kruopštaus šaldytuvo valymo gali sukelti keistą kvapą?

Kodėl mano šaldytuvas prastai kvepia?

Čia yra keletas galimų kaltininkų. Dažniausiai pasitaiko, kad jūsų šaldytuve kas nors sugėrė nemalonų kvapą. Šaldytuvo kvapai kyla dėl bakterijų ar pelėsių, dažnai dėl sugedusio maisto ar drėgmės susikaupimo netinkamose vietose. Jei išvalius šaldytuvą kvapas išlieka, tikriausiai praleidote kai kuriuos išlikusius mikrobus. Valymas indų plovikliu dažnai užmaskuoja kvapus, bet jų nepanaikina.

REKLAMA

Plastikas sugeria kvapus ir sulaiko kvapus sukeliančias bakterijas, todėl gali tekti naudoti antibakterinį valiklį, jei ir toliau jausite kvapus, sklindančius iš šaldytuvo sienelių. Baliklis yra veiksmingiausias būdas sunaikinti kvapo šaltinį. Tačiau kadangi stiprios cheminės medžiagos gali pažeisti plastikinį šaldytuvo vidų, galima naudoti švelnesnes namines alternatyvas.

REKLAMA

Įdėkite vyno kamštį į šaldytuvą ir jis vėl maloniai kvepės

Viskas, ko jums reikia, kad jūsų šaldytuvas vėl maloniai kvepėtų – o gal net kvepėtų kaip visada – yra vyno kamštis ir jūsų mėgstamiausias aromatinis aliejus. Jei jau turite šiuos du dalykus, paimkite kamštį ir pamirkykite jį truputyje aliejaus (pvz., vanilės). Tada įdėkite į šaldytuvą. Kamštiena dėl savo savybių, viena vertus, sugers nemalonius kvapus, o iš kitos pusės skleis jūsų mėgstamą kvapą visame šaldytuve. Jums tereikia nepamiršti, kad kamštį reikia pamirkyti aliejuje vidutiniškai kartą per savaitę. Ir pakeiskite jį nauju kas 2–3 savaites.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.