Užuolaidų balinimas be baliklio yra paprastas ir efektyvus, jei žinote, kaip tai padaryti. Šiandien papasakosime, kaip namuose išsiversti be stiprių (ir brangių) parduotuvėje pirktų chemikalų, o rezultatai bus tokie pat geri. 

REKLAMA

 Pavyzdingos namų šeimininkės vizitinė kortelė 

Be abejo, užuolaidos visada turi būti švarios ir sniego baltumo (žinoma, nebent jos spalvotos). Juk užuolaidos tai pastebimiausias namų akcentas. Ypač, jei nesirūpinate jų švara (dažniausiai kartu ir langų švara), ir norėtųsi, kad jos atrodytų geriau. Štai kodėl visi ekspertai vieningai teigia, kad užuolaidas reikia skalbti reguliariai kas 2 mėnesius. Jei bute kuris nors iš šeimos narių rūko cigaretes, be abejo, skalbti derėtų dar dažniau. Bet kokiu atveju užuolaidų skalbimas nėra labai lengvas darbas. 

REKLAMA

Tačiau net jei užuolaidas plaunate reguliariai, taip dažnai, kaip reikia, vis tiek galite būti nepatenkinti jų švara. Arba dėl kokios nors priežasties galbūt nenorėsite skalbiant naudoti baliklio. Ką daryti, kad jos būtų švarios, nereiktų išleisti daug pinigų ir jų nesugadintų stiprios cheminės priemonės, kurias perkame parduotuvėse? Šiandien atskleisime, kaip namuose pasigaminti paprastą užuolaidų skalbimo priemonę, kurios pagalba jūsų užuolaidos atrodys nepriekaištingai. Tereikia geriamosios sodos ir kepimo miltelių (tiesa, užuolaidas vėliau reikės išplauti skalbimo mašinoje). 

REKLAMA

Užuolaidų balinimas be baliklio 

Pirmiausia pripildykite dubenį vandeniu (maždaug iki pusės). Tada į jį suberkite pakelį kepimo miltelių. 

REKLAMA

Dabar įpilkite du kaušelius valgomosios sodos. Tada pamerkite užuolaidą į dubenį su tirpalu. Užuolaida turėtų būti apsemta. Palikite ją 30 minučių. 

REKLAMA

Per tą laiką kepimo milteliuose ir sodoje esantys ingredientai turėtų veiksmingai susidoroti su bet kokiais audinio nešvarumais, taip pat atnaujinti jo baltumą. Dabar tereikia išskalbti užuolaidą skalbimo mašinoje įprastu režimu, kuriuo paprastai skalbiate. Štai ir viskas! Ištraukus iš skalbimo mašinos, jūsų užuolaida bus sniego baltumo! 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.