Kai kalbama apie skalbimą, galima drąsiai teigti, kad actas yra nepakankamai įvertintas produktas. Jis puikiai tinka drabužių balinimui, šviesinimui ir nemalonių kvapų šalinimui. Ši priemonė yra nebrangi, tačiau labai veiksminga.

REKLAMA

5 priežastys, kodėl actą vertėtų naudoti skalbiniams

Dažniausiai yra naudojamas dviejų rūšių actas – distiliuotas ir obuolių sidro actas. Abi acto rūšys puikiai tinka skalbimui. Vis dėlto, tenka pastebėti, kad distiliuotas actas užtikrina kur kas geresnius rezultatus.

REKLAMA

Balina ir šviesina

REKLAMA

Acte yra acto rūgšties, kuri yra gana stiprus cheminis junginys, galintis lengvai ištirpinti muilo ir ploviklio sudedamųjų dalių likučius. Be to, acto rūgštis nėra labai ėsdinanti, kad galėtų kaip nors pakenkti drabužiams. Skalaudami drabužius įpilkite ½ stiklinės acto, ir jūsų drabužiai taps šviesesni, o balti skalbiniai taps dar baltesni.  Actas labiausiai tinka medvilninių drabužių skalavimui. Būkite atsargūs skalbdami gležno audinio drabužius, nes actas gali jiems pakenkti.

Pašalina blogus kvapus

REKLAMA

Kartais nutinka taip, drabužį tenka išskalbti net kelis kartus, tačiau jis vis tiek skleidžia blogą kvapą. Tokiais atvejais puikiai padeda actas. Tereikia drabužius apipurkšti actu, o po 10 minučių išskalbti skalbimo mašinoje įprastu būdu. Naudinga žinoti, kad actas efektyviai pašalina geltonas prakaito ar  dezodoranto/antiperspirantų dėmes.

REKLAMA

Pašalina pūkelius ir naminių gyvūnėlių plaukus

Jei prieš drabužių skalavimo ciklą įpilsite 1/2 stiklinės distiliuoto baltojo acto, visi pūkeliai, įskaitant ir jūsų augintinių plaukus,  nebelips prie jūsų drabužių, arba jų prikibs gerokai mažiau.

REKLAMA

Minkština audinius

Distiliuotas baltasis actas veikia kaip natūralus audinių minkštiklis. Actas yra labai nebrangi priemonė, todėl vietoj skalbinių minkštiklio naudodami actą galėsite sutaupyti tikrai nemažai pinigų.

REKLAMA

Padeda atsikratyti pelėsio ir jo kvapo 

Kartais nutinka ir taip, kad ant drabužių atsiranda pelėsis (pvz., dėl sąlyčio su šlapiais rankšluosčiais, kurie ilgą laiką gulėjo su kitais daiktais skalbinių krepšelyje). Actas taip pat padeda kovoti su miltlige, jei problema dar nėra įsisenėjusi (jei problema rimtesnė, reikės naudoti stipresnes priemones). Tereikia į skalbimo priemonę įpilti 2 stiklines acto ir išskalbti skalbinius aukščiausioje etiketėje leidžiamoje temperatūroje.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].