10 valymo klaidų, kurios niekais paverčia pastangas sutvarkyti namus

Įvairūs tyrimai atskleidė, kad nešvariausia patalpa mūsų namuose yra virtuvė, o nešvariausias įrenginys – indaplovė. Tačiau ar žinojote, kad valydami namus, pavyzdžiui, giedrą dieną šluostydami langus, nesąmoningai darome daug klaidų? Šiame straipsnyje su jumis pasidalinsime klaidomis, kurios niekais paverčia visas mūsų pastangas išlaikyti namus švarius ir tvarkingus.

REKLAMA

Renkamės plastikines durų rankenas

Šiais laikais galima rinktis įvairaus dizaino ir iš įvairių medžiagų pagamintas durų rankenas. Tačiau itin svarbu atkreipti dėmesį į medžiagą. Žalvarinės rankenos yra sveikiausias pasirinkimas. Skirtingai nei plastikas, kuriame kaupiasi bakterijos, žalvaris nepadeda daugintis patogenams.

REKLAMA

Valome langus saulėtą dieną

Giedrą ir saulėtą dieną valyti langus nėra gera mintis. Saulėje stiklas greičiau džiūsta ir sunkiau pastebėti likusias dėmes.

REKLAMA

Netinkamai pakabiname tualetinį popierių

Dažnai žmonės nė nesusimąsto, kaip pakabina tualetinį popierių. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad vyniojamoji dalis nesiliestų su siena. To reikia tam, kad būtų higieniškiau ir išvengtume sąlyčio su paviršiais bei galimo mikrobų patekimo.

REKLAMA

Nusimauname batus jau įžengę į namus

Pasaulyje yra daugybė kultūrų, kuriose įprasta batus nusimauti prieš įeinant į namus. Pavyzdžiui, japonai net turi specialias šlepetes, kurias apsiauna eidami į tualetą. Tradicija nusiauti batus lauke prieš įeinant į namus yra pagrįsta paprastu higienos principu. Ant batų padų iš lauko galime parsinešti įvairių patogenų, kurie sukelia ligas.

REKLAMA

Valome langus ir paviršius po išsiurbimo dulkių siurbliu

Efektyviau yra pirmiausia nuvalyti dulkes nuo paviršių, pradedant tais, kurie yra aukščiausiai, nes juos valant dulkės ir nešvarumai gali nukristi ant žemesnių daiktų. Tad jei pirmiau išsiurbiate kambarį ir tik po to valote paviršius, vėl paskleidžiate dulkių ant kilimų ir grindų.

REKLAMA

Siurbiame tik viena kryptimi

Geriausia siurbti dulkių siurbliu yra judinant jį į visas puses. Taip pašalinsite nešvarumus ir nepakankamai išsiurbtas šiukšles iš kilimo gilumos.

REKLAMA

Paliekame atitrauktas užuolaidas saulėtą dieną

Malonu, kai į namus patenka natūralios šviesos, tačiau UV spinduliai gali nublukinti baldus. Todėl saulėtą dieną užtraukite užuolaidas ir apsaugokite baldus. Arba galite išspręsti šią problemą, jei ant langų užklijuosite apsauginius lipdukus nuo UV spindulių.

REKLAMA

Negerai patiesiame kilimėlį prie durų

Pagrindinė kilimėlio prie durų funkcija, be abejo, yra sumažinti ant batų padų prilipusio purvo ir nešvarumų kiekį. Tačiau ne visada gerai jį patiesiame. Būtina atkreipti dėmesį į šeimos narių kojų plotį, kad visas batų padas tilptų ant kilimėlio.

REKLAMA

Valome nenatūraliai apšviestoje aplinkoje

Ar žinojote, kad dulkės ir tarša geriausia matosi natūralioje šviesoje? Todėl patariama įprasti valytis dienos metu.

REKLAMA

Pirmiau valome lango stiklą ir tik po to rėmą

Nešvarumų vienodai kaupiasi ir ant lango stiklo, ir ant rėmo. Todėl rekomenduojama kruopščiai nuplauti palangę ir rėmą, o tada nuvalyti lango stiklą.

Ar darote kurias nors iš šių klaidų?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].