Kruopščiai stebėkite, kas patenka į tualetą ar į kriauklę, kai plaunate indus.

Yra daug buitinių atliekų, kurios lengvai užkimš jūsų vamzdžius arba visiškai sugadins kanalizacijos sistemą. 

Pateiksime jums sąrašą dalykų, kurie yra patys pavojingiausi! Šias atliekas išmeskite į šiukšliadėžę, kad nereikėtų skambinti santechnikui!

Riebalai ir aliejus

Jei puode yra riebalų ar aliejaus, geriau išvalykite jį drėgnu skudurėliu ir išmeskite į šiukšliadėžę.

Nors aliejus lengvai nusėda vamzdžiuose, jis gali nusėsti šaltose vietose ir sukietėti. Tuomet jūsų vamzdžius turės tvarkyti santechnikas.

Makaronai

Pamiršote apie šaldytuve esančius makaronus? O kur jūs juos išmetate? Labiausiai tikėtina, kad tiesiai į tualetą!

Ir nesvarbu, kaip vilioja ši idėja, tai padarius, jūs sukuriate krakmolo monstrą nuotekų sistemoje, nes makaronai labai lengvai gali užkimšti vamzdžius!

Servetėlės, prezervatyvai ir tamponai

Niekada nenuleiskite šių daiktų į tualetą! Jei jie ištirptų vandenyje, jie neatitiktų savo tiesioginės funkcijos. Taigi, tai padarius, jūs užkišite kanalizaciją.

Dažai

Be to, kad dažai yra kenksmingi aplinkai, jie susijungia į didelius gabalus ir užkemša vamzdžius.

Vaistai

Labiausiai tikėtina, kad niekas to nedarys, tačiau yra situacijų, kai vaistų galiojimas baigiasi ir vietoj to, kad juos išmestumėte į šiukšliadėžę, baimindamiesi, kad benamiai gyvūnai nusinuodys, nuleidžiate vaistus į tualetą.

Tai dar žalingiau aplinkai, nes tualeto vanduo yra absorbuojamas dirvos!

Pienas

Jis nekenkia vamzdžiams, bet kenkia aplinkai, nes skilimo vandenyje metu sugeria iš vandens deguonį ir žudo gyvus organizmus.

Kavos tirščiai

Panaši problema, kaip ir dažų bei aliejaus. Kavos tirščiai kaupiasi ir nusėda ant vamzdžių sienelių. Geriau išmesti juos į šiukšliadėžę.

Ryžiai

Kadangi ryžiai ilgą laiką yra kanalizacijos vamzdžiuose, jie išsipučia ir juos užkemša.

Pabandykite su ja susidoroti, kaip ir su makaronais: tiesiog išmeskite jį šiukšliadėžę.

Miltai

Anksčiau klijai buvo gaminami iš miltų, todėl nenuostabu, kad, patekus į vamzdžius, jie susijungia ir susiaurina vamzdžius, kuriuos po to reikia atkimšti.

Vaisių ir daržovių sėklos ir

Nors ir atrodo, kad nedidelės sėklos yra visiškai nepavojingos, klystate. Dažniausiai dėl jų vamzdžiai ir užsikemša!

Plaudami indus, stebėkite maisto likučius kuo atidžiau, kad neužkimštumėte savo kriauklės. Išmeskite atliekas į šiukšliadėžę ir pamirškite užsikimšusius vamzdžius.

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].