Šalčiausiais metų mėnesiais vandens lašai ant langų yra dažna daugelio mūsų kraštuose esančių namų problema. Nederėtų ignoruoti šios problemos. Laimei, yra sprendimas.

REKLAMA

Iš kur atsiranda vandens lašeliai ant langų?

REKLAMA

Vandens lašeliai susidaro, kai šiltas oras patenka ant šalto paviršiaus arba kai jūsų namuose yra per daug drėgmės. Tada susidaro vanduo, kuris lašelių pavidalu kaupiasi ant šalto paviršiaus (sąveikaudamas su drėgnu oru). Ši problema tampa itin aktuali žiemą, ypač jei centrinio šildymo sistema įjungiama tik vėsesniais rytais ir vakarais. Nors vanduo savaime nėra problema, nevalomas jis gali skatinti drėgmę namuose, o drėgmė savo ruožtų yra pelėsio atsiradimo priežastis. Pelėsis gali pakenkti mūsų sveikatai ir namų struktūrai.

Kaip atsikratyti drėgmės besikaupiančios ant langų?

REKLAMA

Deja, kai kurie žmonės yra jautrūs pelėsiui. Šiems žmonėms pelėsiai gali sukelti nosies užgulimą, gerklės dirginimą, kosulį ar švokštimą, akių dirginimą, o kai kuriais atvejais – ir odos sudirginimą. Žmonės, alergiški pelėsiams, gali susidurti su rimtesnėmis reakcijomis, o tie, kurių imunitetas susilpnėjęs ar sergantys lėtinėmis plaučių ligomis, gali užsikrėsti rimtomis plaučių infekcijomis. Žmonės, patenkantys į rizikos sąrašą, turėtų laikytis atokiau nuo vietų, kuriuose plinta pelėsis, pavyzdžiui, namuose, kuriuose yra daug drėgmės.

Vandens perteklius ant langų – kaip su tuo kovoti?

REKLAMA

Jei norite, kad ant langų nebūtų vandens, derėtų imtis priemonių padedančių kovoti su drėgme namuose. Yra daug būdų tai padaryti.

Tinkama ventiliacija

REKLAMA

Tinkama ventiliacija tai būdas, padedantis reguliuoti drėgmę namuose. Vonios kambaryje ir virtuvėje turėtų būti įrengti ištraukiamieji ventiliatoriai, siekiant sumažinti drėgmės lygį namo viduje. Žiemą naudojant drabužių džiovykles, ant langų dažnai susidaro vandens lašeliai, todėl verta dažnai vėdinti patalpas, kuriose stovi džiovyklės.

REKLAMA

Langų ar durų atidarymas

Tai paprastas būdas padidinti vėdinimą jūsų namuose ir turi keletą privalumų, įskaitant drėgmės ant langų mažinimą. Pasirūpinti tinkama cirkuliacija ir gryno oro patekimu į vidų, verta kelioms minutėms atidarius langus ir duris – net ir žiemą.

REKLAMA

Gamindami naudokite keptuvių dangčius

Kepimo metu uždenkite keptuvę dangčiu, kad sumažintumėte drėgmę, kuri susidaro verdant vandeniui. Taip pat įsitikinkite, kad naudojate gartraukį, jei jį turite virš viryklės arba ventiliatorių. Jie skirti padėti sumažinti gaminimo metu susidarančią drėgmę.

REKLAMA

Virtuvės ir vonios duris laikykite uždarytas

Vonios kambariai ir virtuvės yra pagrindiniai kaltininkai, dėl kurių jūsų namuose susidaro drėgmė. Gamindami maistą, įjungę virdulį, maudydamiesi vonioje ar duše įsitikinkite, kad virtuvės ar vonios durys uždarytos. Taip išvengsite drėgmės patekimo į vėsesnes patalpas.

REKLAMA

Sumontuokite išmetimo ventiliatorių

gyvenimą

Tinkamas vėdinimas yra būtinas, kad drėgmė galėtų pasišalinti iš jūsų namų. Įrengę energiją taupantį ištraukimo ventiliatorių virtuvėje ir vonios kambaryje, galite žymiai pagerinti drėgmės lygį ir išvengti vandens pertekliaus ant jūsų langų. Alternatyvus sprendimas – savo namuose įrengti viso namo vėdinimo sistemą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.