Planuojant remontą dažnai susiduriama ir su patikimų meistrų trūkumu, ir su didelėmis paslaugų kainomis. Laimė, kai kurias užduotis galite sėkmingai įveikti ir patys. Viena jų – sienų dažymas, kuris nėra toks sudėtingas, kaip dažnai galvojama. Štai keli patarimai, kurie padės greitai ir paprastai atnaujinti namų interjerą pakeičiant sienų spalvą.

REKLAMA

Pasiruošimas dažymui

Visų pirma, reikėtų tinkamai paruošti sienas. Senuosius dažus reikėtų nugremžti iki tinko ir sienų paviršių iš naujo užglaistyti ir nušlifuoti – tai leis paslėpti įvairius nelygumus, pašalinti dulkes ir užtikrins gerą sukibimą su nauja dažų danga. Ši užduotis pareikalaus kruopštumo ir atidumo, bet stengtis verta, nes kuo geriau sieną paruošite, tuo geriau ji ir atrodys.

Taip pat izoliuokite ir tuos paviršius, kurių nudažyti nenorite: pavyzdžiui, šviesos jungiklius, durų staktas ir kt. Galite naudoti lipnią juostą ir popierių ar plėvelę, taip pat apdenkite ir grindis. Tikėtis, kad atidžiai dažant pavyks išvengti dažų dėmių, neverta – to neišvengia net ir patyrę dažytojai.

Prieš dažymą gerai išvėdinkite patalpas, ypač jei dažysite vonios ar virtuvės kambarį – šiose patalpose kaupiasi daugiau drėgmės, o dažant santykinis oro drėgnumas turėtų būti iki 80 proc.

REKLAMA

Kaip pasirinkti dažus?

Sienų dažus geriausia pirkti specializuotoje parduotuvėje. Čia rasite ir didesnį pasirinkimą, ir geresnę kokybę. Be to, gausite kvalifikuotų patarimų iš personalo. Puiki vieta įsigyti dažų yra „Dažoma“ – dažų parduotuvė Mažeikiuose. Čia rasite platų vidaus dažų asortimentą, kuriame išsirinks kiekvienas.

Vidaus patalpoms skirti dažai skiriasi ne tik spalvomis, bet ir tipu. Vienas dažniausių pasirinkimų yra valomi dažai, kuriuos galima naudoti svetainei, miegamojo kambariui ar kitoms patalpoms. Puikiu pasirinkimu yra akriliniai dažai su keramikos užpildu, kurie tiks ir drėgnesnėms patalpoms – virtuvei, vonios kambariui. Galima rinktis matinius arba blizgius dažus, bet jei ieškote praktiško sprendimo, geriau prioritetą suteikti matiniams: jie ir ilgaamžiškesni, ir lengviau derinami interjere.

Kaip apsispręsti dėl spalvos?

REKLAMA

Šiuolaikinė rinka siūlo daugybę sienų dažų atspalvių, o naudojant kai kuriuos jų net galima lengvai išgauti įvairius efektus, pavyzdžiui, cemento, metalo rūdžių ir kt. Nebijokite ieškoti originalių sprendimų ir atspalvių, tačiau nepamirškite svarbiausių taisyklių. Patalpose, į kurias patenka daug šviesos, šviesios spalvos atrodys dar šviesesnės. Gerai apšviestai patalpai galite drąsiai rinktis ir tamsesnės paletės atspalvius.

REKLAMA

O štai tamsesnėse patalpose, priešingai, spalvos atrodys dar tamsesnės nei prie neutralaus apšvietimo. Tokiose patalpose rekomenduojama naudoti šviesesnių atspalvių dažus. Taip pat nepamirškite pagalvoti ir apie apšvietimą. Jei patalpos tamsios ir jose naudosite daugiau dirbtinio apšvietimo, venkite itin intensyvių atspalvių – dirbtinė šviesa spalvas dar labiau išryškina.

Sienų dažymas

REKLAMA

Įsipilkite dažų į dažymo vonelę, jų nereikia skiesti ar maišyti. Didesnius plotus dažykite voleliu. Pradėti geriausia nuo tų vietų, kurioms reikia daugiau atidumo: nudažykite liniją palei lubas ir grindis, izoliuotas vietas, o vėliau lengvai padengsite likusį plotą. Paskutinio potėpio kryptis turėtų būti iš apačios į viršų – taip dažai tolygiau pasiskirstys.

Mažesnio ploto vietose naudokite teptuką, kurio dydį pasirinkite pagal poreikius. Pirmenybę verta teikti natūraliems šereliams, nes jie leidžia tiksliau valdyti dažų masę. Dažniausiai tolygiai spalvai užtikrinti, prireiks antro dažų sluoksnio, tačiau dažykite juo tik tada, kai pirmasis sluoksnis jau bus gerai išdžiūvęs. Po dažymo ilgai nedelskite ir nulupkite lipnia juosta pritvirtintas apsaugas nuo dažų – vėliau jos gali nusilupti kartu su dažų sluoksniu.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].