Geras miegas naudingas ne tik mūsų fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Todėl svarbu namuose sukurti tokią aplinką, kurioje visada rastume laiko tinkamai pailsėti. Svarbiausia miego zona – miegamasis. Paruošėme keletą patarimų, kurie, prieš įrenginėjant ar atnaujinant šį kambarį, padės sukurti tobulą poilsio oazę.

REKLAMA

Patogi lova

Svarbiausias miegamojo baldas, žinoma, yra lova. Išsirinkti patinkantį jos karkasą neužtenka – baldas turi būti komfortiškas. Patogią lovą visi supranta savaip. Kiekvienas mėgstame skirtingą čiužinio kietumą, lovos didį, o galbūt dėl atitinkamų sveikatos problemų baldą turime prisitaikyti individualiai. Jei tiksliai nežinote, kokia lova ir čiužinys jums tinkamiausi – pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.

Talpi spinta

Norėdami gerai pailsėti, turėtumėte miegoti švarioje aplinkoje. Nuvalyti dulkių nepakanka, taip pat svarbu, kad kambarys nebūtų apkrautas daiktais. Todėl rekomenduojama rinktis talpią spintą. Net ir mažiausiame miegamajame galima sugalvoti gudrių talpinimo vietų, pavyzdžiui, įrengti stalčius lovoje. Įvertinkite savo drabužių ir kitų daiktų kiekį, kad pasirinktumėte optimaliausią spintos variantą.

Geras apšvietimas

Tinkamas apšvietimas daro įtaką ne tik miegui, bet ir bendrai sveikatai. Jei prieš miegą mėgstate skaityti, būtinai įsirenkite lempą, kuria galėtumėte gerai apšviesti knygą ar planšetę. Blankus apšvietimas gadina regą, tačiau ryški šviesa trukdo užmigti ir tinkamai ilsėtis. Rekomenduojama miegamajame sukurti optimalų apšvietimą su galimybe kontroliuoti šviesos kiekį.

Švelni patalynė

Patalynė taip pat yra svarbus poilsio elementas. Komfortiškai išsimiegoti reikalingi gerai orą praleidžiantys ir odos nedirginantys patalai. Rinkitės iš natūralaus audinio, pavyzdžiui, medvilnės satino, pasiūtą patalynę. Tokia medžiaga gerai sugeria drėgmę ir padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Todėl visą naktį miegosite patogiai. Atkreipkite dėmesį ir į priemones, su kuriomis skalbiate patalynę – kai kurios cheminės medžiagos gali alergizuoti.

REKLAMA

Komfortiško miego nusipelno kiekvienas. Įsigijus tinkamą lovą, spintą, patalynę ir įsirengus gerą apšvietimą, pavyks tinkamai išsimiegoti. Jei ieškote baldų ir detalių miegamajam – apsilankykite adresu https://www.magresbaldai.lt/baldai/lovos/. Išsirinkite jus dominančias prekes iš gausaus asortimento.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].