Kai prabylama apie dienines užuolaidas, ypač moderniame interjere, dauguma gūžčioja pečiais ir yra linkę praleisti šį pasirinkimą. Tačiau šis sprendimas – praktiškas, jis tinka daugumoje namų erdvių. Tereikia pasitelkti kūrybiškumą ir pažvelgti į šių užuolaidų pritaikymą be išankstinio nusiteikimo.

REKLAMA

Universaliau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio

Visų pirma, dieninės užuolaidos yra lengvesnės. Jos puikiai tinka minimalistiniame moderniame interjere. Be to, dieninės užuolaidos pasižymi ne tik aplinkos neperkraunančia išvaizda, bet ir funkcionalumu. Jos plonos, tačiau nepraleidžia kenksmingų saulės spindulių. Visgi dėl audinio plonumo šviesa patalpą vis tiek lengvai pasiekia. Domus Lumina kataloguose puikuojasi platus spektras dieninių užuolaidų, kurios atitiks tiek aukštus kokybės standartus, tiek namų interjero stilių.

Dar vienas dieninių užuolaidų privalumas – suteikiamas privatumas. Iš vidaus šios užuolaidos leidžia mėgautis vaizdu, o iš lauko pusės sulaiko smalsius žvilgsnius. Be to, jas itin patogu prižiūrėti. Taigi, dieninės užuolaidos – puikus namų komforto elementas, nors dažnai į jas nėra atkreipiamas pagrindinis dėmesys.

Kokiose erdvėse jos tinka?

Dieninės užuolaidos labiausiai pravers namų erdvėse, kur praleidžiama daugiausiai laiko arba norima privatumo. Pavyzdžiui, svetainėje jos padės išvengti smalsių žvilgsnių iš išorės, kai norima tiesiog atsipalaiduoti priešais televizorių. Beje, jos dažniausiai tinka tose erdvėse, kur norima ramybės, susikaupimo. Taigi, tokia langų uždangos priemonė tiks ir darbo kambaryje, ir, žinoma, miegamajame. Dieninės užuolaidos gali patalpai suteikti ramybės, užbaigtumo dvelksmą.

Kaip derinti?

Tam tikrais atvejais dienines užuolaidas galima ir netgi vertėtų derinti su kitomis langų uždangos priemonėmis. Tokie sprendimai gali būti ypač naudingi mažesnėse erdvėse, taupant vietą. Du pavyzdžiai, kaip dienines užuolaidas galima puikiai suderinti su kitomis priemonėmis: tai žaliuzės (tinka tiek medinės, tiek aliumininės) ir roletai.

REKLAMA

Dieninių užuolaidų audiniai

Šio tipo užuolaidų gali būti įvairiausių, todėl verta trumpai aptarti populiariausius užuolaidų audinius ir kuo jie išskirtiniai:

  • Užuolaidų iš šios medžiagos priežiūra pati paprasčiausia. Be to, tokios uždangos s pasižymi itin palankia kaina.
  • Pasiūtos iš šio audinio užuolaidos būna ne itin tankiai suaustos, todėl užtikrina šviesos pralaidumą ir tuo pat metu apsaugo nuo smalsių žvilgsnių.
  • Poliesteris ir medvilnė. Šis pasirinkimas itin estetiškas. Tokios dieninės užuolaidos atrodo sunkesnės. Jos puikiai tiks klasikinio stiliaus interjere.
  • Nėriniai. Jie ne tik padeda paskirstyti dienos šviesą po patalpą, tačiau ir suteikia jai jaukumo.

Žinant, kokių iš audinių galima rinktis, bus žymiai paprasčiau nuspręsti, kokių užuolaidų norima, kokių jų reikia ir kurios tiks prie interjero labiausiai.

Dieninės užuolaidos neretai būna nuvertinamos. Ir – visiškai nepagrįstai. Tai gali būti itin universali namų puošybos ir interjero kūrimo detalė, kuri džiugins išvaizda, tuo pat metu saugodama tiek nuo žalingų tiesioginių saulės spindulių, tiek nuo smalsių praeivių žvilgsnių.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].