Sunku būtų įsivaizduoti miegą be šiltos, minkštos ir jaukumu apgaubiančios antklodės. Dėka jų, šaltomis žiemos naktimis miegame šiltai ir jaukiai, o vasarą, miegodami neperkaistame. Tai neatsiejama lovos dalis, be kurios miegas tikrai būtų sunkiai įsivaizduojamas. Antklodės prisideda prie geros miego kokybės, naktimis padeda nejausti diskomforto. Tačiau, antklodžių gali būti įvairiausių, tad pasirinkti tinkamą ir kokybišką gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Visos jos skiriasi savo užpildais, dydžiais bei kitomis ypatybėmis. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie turėtų padėti išsirinkti tinkamą antklodę.

REKLAMA

Užpildas 

Renkantis naują antklodę, pirmiausia labai svarbu atsižvelgti į jos užpildą. Nuo užpildo priklauso antklodės šiltumas, ilgaamžiškumas. Iš esmės, antklodžių užpildai gali būti skirstomi į du tipus: natūralius ir sintetinius užpildus. Natūralus užpildas gali būti gaminamas iš plunksnų, pūkų ar vilnos. Visi natūralūs užpildai pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis, puikiai izoliuoja šilumą, todėl, tokios antklodės yra lengvos, bet šiltos. Pūkinės, plunksninės antklodės gali būti gaminamos iš anties arba žąsies pūkų, plunksnų. Teigiama, kad žąsies pūkų, plunksnų antklodės yra laikomos šilčiausiomis. Vilnonės antklodės, taip pat, pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis, pasižymi lengvumu, šiluma. Vilna, natūraliai, yra atspari dulkių erkutėms. Vilnonės antklodės, žiemą – šildo, o vasarą – neleidžia perkaisti. Dėka atsparumo dulkių erkutėms, šio tipo antklodės gali tikti žmonėms, kurie turi joms alergiją. Antklodės gali būti užpildytos ir medvilne. Tai lengvos, kvėpuojančios, hipoalerginės ir lengvai plaunamos antklodės, kurios puikiai tinka norint neperkaisti itin šiltomis naktimis. Šio tipo antklodės nėra labai storos, todėl, gali tinkmai nesušildyti šaltu oru. Tačiau, šios antklodės yra gana pigios. Tiesa, natūralius užpildus turinčios antklodės pasižymi ir geresne ventiliacija, leidžia kūnui kvėpuoti. Tuo tarpu, sintetiniais užpildais užpildytos antklodės yra lengvai ir patogiai plaunamos, pasižymi antialerginėmis savybėmis, žemesne kaina. Sintetinės antklodės, dažniausiai, yra užpildomos poliesteriu, mikropluoštu. Dėka šių medžiagų, antklodes galima labai lengvai išplauti, jos greitai džiūva. Sintetinius užpildus turinčios antklodės pasižymi ir antialerginėmis savybėmis, yra atsparios dulkių erkučių dauginimuisi, todėl, puikiai tiks su alergijomis susiduriantiems žmonėms. Tiesa, sintetinius užpildus turinčios antklodės nepasižymi itin gera ventiliacija, todėl, gali neleisti kūnui kvėpuoti. Naudinga paminėti ir tai, kad šiomis dienomis gaminamos sintetinės, šiltos antklodės, savo minkštumu ir šiluma gali būti prilyginamos pūkinėms antklodėms. Daugelis jų, itin patvarios, ilgaamžės. 

Dydis 

Rinkdamiesi naują, šiltą antklodę, nepamirškite pasirinkti ir tinkamo jos dydžio. Iš esmės, antklodės dydis turėtų būti pasirenkamas pagal lovos, čiužinio dydį, turimus poreikius. Galima rasti tiek vaikiško dydžio antklodes, tiek suaugusiems skirtas viengules ar dvigules antklodes. Pasirinkdami tinkamą dydį, galėsite mėgautis patogiu ir šiltu miegu, o taip pat, galėsite lengvai pasirinkti tinkamą užvalkalų dydį.

REKLAMA

Antklodės išorinė medžiaga 

Antklodės būna įvairių dydžių, tipų, tačiau, taip pat, jos gali būti apsiūtos skirtingomis medžiagomis. Išorinė antklodės medžiaga privalo būti tvirta ir pakankamai stora, kad viduje esantis užpildas liktų savo vietoje ir būtų tinkamai apsaugomas. Dažniausiai, antklodės yra apsiūnamos medvilniniu audiniu. Toks audinys yra lengvai prižiūrimas, nebrangus ir švelnus kūnui, net naudojant antklodę be užvalkalo. Taip pat, galima rasti ir šilku apsiūtų antklodžių, kurios yra brangesnės. 

Išsirinkę tinkamą antklodę, nepamirškite pasirinkti ir kokybiškų užvalkalų 

Na, o išsirinkus reikiamą ir tinkamą antklodę, labai svarbu pasirinkti ir kokybiškus užvalkalus. Kokybiški patalynės, antklodės užvalkalai apsaugos antklodę nuo greitesnio susidėvėjimo, leis dar patogiau miegoti. Teigiama, kad geriausi užvalkalai yra tie, kurie yra gaminami iš natūralių audinių, pavyzdžiui, medvilnės. Renkantis užvalkalus labai svarbu atsižvelgti į antklodės dydį ir rinktis pagal tai. Taip pat, nepamirškite, kad svarbūs yra užvalkalai pagalvėms ir tinkama, patogi paklodė. Tik pasirinkus kokybišką ir tinkamą antklodę ir švelnius užvalkalus, galėsite mėgautis kokybišku ir geru miegu. 

Šiltos ir kokybiškos antklodės, pagalvės bei kokybiški ir geri patalynės užvalkalai, jų komplektai, pačiomis geriausiomis kainomis internetu, tik – varle.lt. Pasirinkite atsakingai ir mėgaukitės pačiu kokybiškiausiu ir geriausiu miegu! 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].