Žvelgiant į privačių namų išorę, galima nuspėti, kokius turtus žmonės juose slepia ir kokį skonį turi. Tačiau yra ir išimčių: trapios medinės lūšnelės, esančios istoriniame San Francisko centre, išore neatspindi ypatingo namo interjero.

REKLAMA

Dauguma savininkų ypatingą dėmesį skiria gyvenamųjų pastatų išorės dizainui, nes tai gali daug ką pasakyti apie pačius savininkus. Tačiau yra atvejų, kai namas turi istorinę, jei ne vertę, tai išskirtinumą, kurį naujieji savininkai stengiasi ne paslėpti, bet, priešingai, stengiasi kuo labiau tai pabrėžti.

Kaip, pavyzdžiui, tai padarė Potrero kalvos gyventoja iš San Francisko. Eidami viena istorinės rajono dalies gatve, pro prabangius kotedžus, galite pamatyti apgriuvusią medinę lūšną, kuri visai netinka aplinkinėje erdvėje ir atrodo labai apleista. Bet tai visai kitoks atvejis, tiesiog dabartinė jo savininkė net neketina nieko keisti, bandydama išsaugoti savo namo pirminę išvaizdą. Vienintelis dalykas yra tai, kad keisto objekto viduje ji sukūrė tikrai raminantį ir rafinuotą interjerą, kuriame šeimininkė atsigauna nuo atšiauraus šiuolaikinio gyvenimo ritmo spaudimo.

REKLAMA

Medinės trobelės pastatymo istorija: Šis kotedžas iš pradžių buvo paskubomis pastatytas apgyvendinti aukoms, po galingo žemės drebėjimo, įvykusio 1906 m. San Franciske. Tuo metu tūkstančiai žmonių liko be namų, o miesto valdžia aktyviai statė laikinus būstus, kad visi galėtų būti juose apgyvendinti. Per kelias dienas iškilo daugiau nei 5,6 tūkstančio medinių namelių, kurie ilgus dešimtmečius tapo puikia ir pigia alternatyva. Atsižvelgiant į tai, kad šie pastatai yra ganėtinai nestabilūs ir neturėjo pamatų, jie ilgai neišstovėdavo, išskyrus kelis namus, kuriuos rūpestingi nuomininkai sustiprino, tad šie namai puikiai išlaikė savo egzistavimą daugiau nei šimtą metų.

Čia yra vienas iš likusių pastatų, kuris stovi istorinės Potrero kalvos teritorijos dalies gatvėje. Pasak „Novate.ru“ redaktoriaus, praėjusio amžiaus 70-aisiais šis namas buvo visiškai atnaujintas, o medinis fasadas buvo paliktas originaliu pavidalu, atkurta tik pažeista mediena ir sustiprintas pamatas. Viduje neišvaizdi trobelė įgavo šiuolaikiško kotedžo išvaizdą, juolab kad 65 kv.m. plotas leido įrengti atskirą virtuvę ir buvo rasta puiki vieta vonios kambariui. Tada naujai sukurtos erdvės buvo išklotos plytelėmis, atsirado vitražai ir mansardiniai langai.

REKLAMA

Natūralu, kad kiekvienas savininkas prisidėjo prie interjero dizaino, kuris labiausiai pasikeitė vadovaujant naujajai savininkei Nathalie McGrath. Per dvejus metus kūrybinga šeimininkė pavertė seną namą vieta, kur ji gali atsipalaiduoti, mėgautis tyla ir visiška ramybe. „Šis namelis man visada buvo  tarsi mini slėptuvė. Kai atsikrausčiau čia, jaučiausi įsitempusi ir  nuo visko pavargusi, tačiau po renovacijos šis namas tapo idealia vieta pasikrauti teigiamos emocijos,“  – sako ji.

REKLAMA

Prieš tai buvo padarytas didžiulis darbas, kurį ji bandė atlikti pati. Pirmiausia, Natalie nudažė sienas ir lubas baltai, kad subalansuotų sodrius senos medienos tamsius atspalvius, kuriuos kruopščiai apdorojo specialiu impregnavimo mišiniu. Ankstesnių savininkų senoviniai baldai taip pat buvo restauruoti amatininkės pastangomis: ji visus paviršius nudažė baltais atspalviais, palikdama tik natūralios spalvos medines kojeles ir pakeitė furnitūrą į stilingesnę išvaizdą. Kad valgomojo baldai ir kai kurie virtuvės baldai organiškai tilptų į interjerą, namo šeimininkė nusprendė, kad jie turėtų prisiderinti savo išvaizda ir turi būti pagaminti iš natūralaus medžio.

REKLAMA

REKLAMA

Visi žino tiesą: norint, kad namas taptų ta vieta, kur norėtum greitai sugrįžti po darbo ir rastum ten ramybę bei džiaugsmą, reikia stengtis ne tik jį pagražinti, bet ir užpildyti erdvę daiktais, sukeliančiais malonias emocijas ar prisiminimus.

„Mano namuose pilna atsitiktinių artefaktų. Turiu pagalvių užvalkalus iš Meksikos, įrėmintą miesto žemėlapį, kuriame užaugo mano mama, sapnų gaudyklę, kurią man pagamino buvęs kolega, druskinę iš draugo vestuvių ir vėjo varpelių rinkinį, kurį tėvas man dovanojo gimtadienio proga. Man patinka „išbarstyti prisiminimus“ apie linksmus ir malonius įvykius visoje mano gyvenamojoje erdvėje,“ – apie namų tobulinimo viziją pasakoja Natalie McGrath.

REKLAMA

Kadangi šalia namo yra žemės, yra ir vidinis kiemas, kurio sutvarkymui rūpestinga šeimininkė taip pat skiria daug dėmesio. Žaluma didmiesčio viduryje visada sukelia teigiamų emocijų, o jei ši vieta yra savo kieme, tai dar labiau. Kaip pastebi senosios trobelės savininkė, ši vieta ypač žavi vakare, kai aplink namą užsidega žiburiai ir šešėliai sukuria įnoringus vaizdus.

Išlaikant originalią pastato išvaizdą ne visada norima išsaugoti kaip architektūros paveldo paminklą ir taip pagerbti jo atminimą. Yra atvejų, kai tokiu būdu bandoma sukurti vargšų ir nepasiturinčių žmonių įvaizdį, kad būtų išvengta mokesčių ir teisingumo. Kaip britų aferistas ir narkotikų prekeivis, kuris daugiau nei 15 metų savo pajamas slėpė už sunykusių tvarto sienų, paversdamas jo vidų tikrais rūmais.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].