7 dažniausiai pasitaikančios remonto klaidos vonios kambaryje

Bandydami įrengti vonios kambarį „kaip iš paveikslėlio“, nepatyrę žmonės dažnai padaro klaidų, kurios atlikus brangų remontą išlenda per kelis mėnesius ar net savaites. Kaip to išvengti? Ką daryti, kad vonios kambarys būtų ne tik jaukus, bet ir ilgai nereikalautų naujų investicijų?

Šiandien atskleisime, kokios klaidos darant remontą vonios kambaryje pasitaiko dažniausiai. Dėl šių klaidų tūkstančiai žmonių liko nusivylę remontu, net ir išleidę nemažas pinigų sumas. Venkite šių klaidų, jei nenorite tapti vienu iš jų.

vonios

DAŽNIAUSIOS KLAIDOS VONIOS KAMBARYJE

Gofruotas vamzdis vonios kambario kanalizacijos sistemoje

Pakanka atsukti bet kurį tokį vamzdį, kad pamatytumėte, kiek purvo ir nešvarumų surenkama tokiuose „akordeonuose“. Jis turi būti valomas kas antrą dieną! Bet lygiame vamzdyje užsikimšimai pasitaiko daug rečiau, o pagrindinis dalykas montuojant yra išlaikyti 45 laipsnių kampą. Todėl gofruotų vamzdžių sumontavimas yra nuolatinių užsikimšimų garantas.

Nėra ventiliacijos grotelių

Jokiam kitam kambariui namuose nereikia tiek ventiliacijos. Būtent nuolatinė oro cirkuliacija apsaugo nuo drėgmės, neleisdama vonios kambariui virsti grybelio ir pelėsio rojumi.

Nekokybiškas glaistas

Net ir pigios plytelės puikiai atrodys su geru tarpelių glaistu. Tačiau nekokybiškas glaistas lengvai „sugadins“ net ir brangias plyteles. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad šviesios grindų ir sienų siūlės nėra pats geriausias sprendimas, nes jau pirmosiomis dienomis jose pradės kauptis nešvarumai ir tai atrodys nepatraukliai.

vonios

Cemento glaistas jungčiai tarp vonios ir plytelių

Tokios jungtys anksčiau ar vėliau dėl vibracijos sutrūkinės ir taps pelėsių bei nešvarumų kaupimosi vieta. Todėl vietoj cemento glaisto siūlės turėtų būti padengtos, pavyzdžiui, silikoniniu sandarikliu. Ši medžiaga yra gana plastiška, todėl patvari. Mes taip pat nerekomenduojame kloti plytelių sienos ir vonios jungtyje.

Storas plytelių klijų sluoksnis

Dėl per didelio klijų sluoksnio plytelės nuo sienų pradeda slysti, sutrikdydamos bendrą geometriją ir formuodamos nelygius sujungimus. Tuo metu storas grindų dangos klijų sluoksnis ilgainiui įgaus tuštumų ir vėliau įtrūks.

Hidroizoliacijos trūkumas

Bandydami gražiai įrengti vonios kambarį, savininkai retai galvoja apie vandens izoliaciją. Hidroizoliacijos nepaisymas ateityje gali virsti rimtomis problemomis, nes jei nutekės vanduo, jis užlies kaimynus. Todėl hidroizoliacija turėtų būti tikrai nepaskutinis dalykas, apie kurį reikia pagalvoti.

vonios

Pirmiausia estetika

Bandydami neatsilikti nuo mados tendencijų, gauname pražūtingus rezultatus. Sudėtingos formos kriauklės gali būti nepatogios naudoti, dizainerių sukurti, neįprastų formų maišytuvai gali nuolat leisti vandenį, o naujai pakabinti šviestuvai gali būti jautrūs drėgmei.

Kitas problemiškas momentas, gadinantis mažo vonios kambario dizainą, yra ryškios spalvos. Faktas yra tai, kad ryškius tonus geriau palikti aksesuarams, kuriuos lengva pakeisti. O visai erdvei geriau naudoti neutralių spalvų plyteles ar santechniką, kuri tikrai netaps nuobodi ir pasenusi.

Jei viską atliksite teisingai ir atkreipsite dėmesį į mūsų patarimus, vonios kambario remontas jus džiugins ilgus metus.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].