Protingas laisvos vietos išnaudojimas yra labai svarbus, ypač jei gyvenate mažame bute. Juk kiekvienas norime, kad namuose tilptų svarbiausi daiktai bei būtų tvarkinga. Laimei, tam užtenka šiek tiek vaizduotės ir išradingumo. Pasižvalgykite idėjų galerijoje ir pritaikykite jas savo namuose!

REKLAMA

1. Vertikalios batų lentynos

Batai užims daug mažiau vietos, jei nepaskirsite atskiros horizontalios vietos kiekvienai porai, o sudėsite po 2 poras į specialias vertikalias atramas. Galite jas pasidaryti patys, pavyzdžiui, iš nereikalingų dėžučių.

REKLAMA

2. Lyginimo lenta stalčiuje

Klausimas, kur dėti lyginimo lentą, bus išspręstas, jei pasirinksite tvarkingą sulankstomą lentos versiją ir parinksite jai vieną stalčių virtuvėje, spintelėje ar rūbinėje.

REKLAMA

3. Erdvė po palangėmis gali būti naudojama smulkiems daiktams laikyti

Paprastas lentynų ir stumdomų durų pritaikymas pavers vietą po palange, kuri dažniausiai būna tuščia, į spintelę, kurioje tilps mažos dėžutės, valymo reikmenys ar net knygos.

REKLAMA

4. Drabužių džiovyklė

Sulankstoma drabužių džiovyklė yra gana didelė ir užima daug vietos net erdviuose kambariuose. Taigi, kad ji nesimaišytų, galite džiovyklę pastatyti balkone – taip bus daug kompaktiškiau.

REKLAMA

5. Kampinė pjaustymo lentelė

Mažoje virtuvėje dažniausiai ant spintelių yra sudėti buitiniais prietaisai ir kiti namų apyvokos daiktai, todėl neliekama vietos gaminimui. Šią problemą padės išspręsti kampinė pjaustymo lentelė.

6. Pakabinamos lentynos ant durų rankinėms laikyti

REKLAMA
Tokios lentynos padės sutaupyti vietos drabužių spintoje.

7. Veidrodis su slapta spintele

Veidrodis gali būti ne tik dekoro elementas. Už jo gali būti puiki vaistų ar aksesuarų spintelė.

REKLAMA

8. Išnaudokite erdvę po kriaukle

Sutikite, pakabinti ar įrengti papildomas spinteles mažame vonios kambaryje yra nepatogu ir užima daug vietos. Atidžiau pažvelkite vonios kambarį. Tikrai rasite, kur yra laisvos vietos, kurią galite puikiai išnaudoti.

REKLAMA

9. Du viename: štai kaip galite panaudoti stalą

Toks stalas yra puiki alternatyva, kai reikia ir rašomojo, ir makiažo stalelio! Argi ne šauni idėja?

REKLAMA

10. Speciali vieta balkone padangoms laikyti

Norėdami amžiams pamiršti sezoninių padangų laikymo problemą, balkone palikite vietos tokiai kabančiai padangų lentynai.

REKLAMA

11. Po kriaukle galite laikyti namų apyvokos daiktus labai tvarkingai

Priemones, kurias laikote po kriaukle, geriausia susidėti į dėžutes, o kad nereiktų ieškoti papildomos vietos visokiems purškikliams, galite įmontuoti kokį nors vamzdelį ir ant jo pakabinti purškiklius.

REKLAMA

12. Fotelis-batų dėžė – dar viena puiki alternatyva

Toks fotelis gali būti gana reikalingas baldas koridoriuje, tačiau jo nauda tik padidės, jei panaudosite jį kaip batų dėžę.

REKLAMA

13. Lentyna, kuri virsta mažu staliuku

Toks stalas puikiai tiks trumpalaikiam darbui prie kompiuterio.

REKLAMA

14. Paslėptas stelažas ant ratų, skirtas laikyti aliejui bei prieskoniams

Jei turite tarpą tarp šaldytuvo ir sienos, jį taip pat galite išnaudoti įsigiję arba patys pasidarę tvarkingą stelažą. Jis neužims daug vietos ir bus labai patogus.

Kokias kitas idėjas, kaip sutaupyti vietos ar tinkamai ją išnaudoti, galėtumėte pasiūlyti jūs?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.