Pirmosios liepos pusės Mėnulio kalendoriaus patarimai sodininkams

Ne paslaptis, kad Mėnulis turi didelės įtakos mūsų gyvenimui. Jis ne mažiau svarbus ir sode. Priklausomai nuo Mėnulio fazės gali būti palanku augalus sėti, sodinti, tręšti ar nuimti. Pasinaudokite čia pateiktais Mėnulio kalendoriaus patarimais ir džiaukitės gausesniu derliumi.

Liepos 1 d. – priešpilnis Skorpiono ženkle

Labai geras laikas beveik bet kokiam darbui su augalais: sodinti, persodinti, tręšti, purkšti nuo kenkėjų.

Liepos 2-3 d. – priešpilnis Šaulio ženkle

Šiuo metu labai nepalanku ką nors daryti su vaismedžiais. Taip pat būkite atsargus su aštriais sodo įrankiais: kai mėnulis yra ugnies ženkle, galite lengvai susižeisti.

Liepos 4-6 d. – pilnatis Ožiaragio ženkle

Palankus bet koks sodo darbas, kuriuo nereikia liesti augalų šaknų. Šaknų sistema tampa pažeidžiama ir ją lengva sutrikdyti.

Liepos 7-8 d. – delčia Vandenio ženkle

Šiuo metu nieko nesodinkite ir nepersodinkite. Bet labai gerai purkšti augalus nuo kenkėjų.

Liepos 9-10 d. – delčia Žuvų ženkle

Nepatartina augalus purkšti nuo kenkėjų.

Liepos 11-13 d. – delčia Avino ženkle

Šiuo metu palanku tik skinti gėles ir rinkti vaisius. Negalima sėti ir persodinti.

Liepos 14-15 d. – delčia Jaučio ženkle

Mėnulis Jaučio ženkle lemia derlingumą. Sodinkite, persodinkite. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad Mėnulis dyla, todėl sėjos laikotarpis bus ne toks sėkmingas, kaip galėtų būti.

Lapės jaunatis

Lai jūsų sodas klesti!

Tik vienas šaukštelis šių trąšų ir jūsų augalai pasikeis neatpažįstamai!

Tik vienas šaukštelis šių trąšų ir jūsų augalai pasikeis neatpažįstamai!

Visi norime, kad mūsų augalai klestėtų, žydėtų ir spinduliuotų grožį. O puikių patarimų ir išminties galima gauti iš patyrusių augintojų, kurie geba priversti augalus žydėti beveik be pertraukos net ir be dirbtinių trąšų. Jų paslaptis glūdi viename stulbinančiame produkte – tai yra paprastame cukruje.

Po šaukštelį į vazoną

Beveik visi žydintys kambariniai augalai mėgsta saldumą, tik, žinoma, ne didelėmis dozėmis. Tačiau nedidelė cukraus dozė gali juos stimuliuoti. Prieš laistymą tiesiog įberkite cukraus – 1/2 šaukštelio vazonui, kurio skersmuo ne mažesnis kaip 10 cm (paprasčiausiai pabarstykite žemę), arba paruoškite laistymą cukrumi. ½ arbatinio šaukštelio cukraus 250 ml vandens. Tirpalą naudokite kartą per mėnesį iki žydėjimo.

Sunaikinkite kirmėles sode

Jei sode augalai atrodo nesveiki ir ant jų šaknų atsiranda mazgelių, greičiausiai jie yra kirmėlių reido aukos. Šie maži kirminai užpuola šaknis. Jei paruošite jiems nemalonią cukrinę aplinką, galite užkirsti kelią šiems nepastebimiems kenkėjams.

Kiekvienam 25 kvadratiniam metrui paskleiskite apie 2 kilogramus cukraus. Dėl to cukrų valgantys mikroorganizmai padidins organinių medžiagų kiekį dirvožemyje ir savo veikimu išstums pavojingus užpuolikus.

Sodininkas ir gėlininkas viename

Ar jūsų gėlės džiūsta ir jūs nežinote, ką daryti? Jų šaknis galėjo užpulti kirmėlės. Todėl pabandykite į dirvą įberti cukraus, kad palaikytumėte naudingų bakterijų ir mikroorganizmų veiklą. Jie pasirūpins maksimaliai priešiška aplinka kenkėjams. Įprasto laistymo metu patartina į vandenį įpilti cukraus ir acto. Maždaug du šaukštai cukraus ir du šaukštai acto pusei litro vandens.

Greitai nuvalykite riebalais išpurvintas rankas

Ant rankų liko daug riebalų, nešvarumų ar dažų? Paprasčiausiai rankas nuvalysite nedidele granuliuoto cukraus doze ir tokiu pat kiekiu alyvuogių aliejaus. Tada atsargiai ir švelniai nušluostykite rankas. Galiausiai atsargiai nuplaukite ir nusausinkite. Cukraus kristalai turi abrazyvinį poveikį ir padeda aliejui pašalinti riebalus, dažus ir nešvarumus. Jūsų rankos vėl bus švarios, minkštos ir elastingos.

maistą

Kaip matote, cukrus naudingas ne tik virtuvėje!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].