Matematika yra visose mūsų gyvenimo srityse. Tereikia atidžiai įsižiūrėti, kad pamatytumėte matematinius modelius net muzikoje ir poezijoje, o ne tik kasdieniuose reikaluose. Todėl tvirta draugystė su matematika neabejotinai padės pasiekti sėkmę bet kurioje srityje.

REKLAMA

Tačiau ar jums sekėsi šis mokslas mokykloje ir kaip sumaniai naudojate skaičius dabar? Šiandien redaktoriai siūlo išspręsti sudėtingą Nikolo Teslos galvosūkį, kuris padės prisiminti matematikos žinias. Be to, antroje straipsnio dalyje taip pat pateiksime jums užduočių atsakymus.

Išspręskite sudėtingas užduotis

Pirmoji užduotis neatrodo per daug sudėtinga, bet puikiai tinka apšilimui. Jums tereikia atsiminti, kokia tvarka reikia atlikti visas čia pateiktas aritmetines operacijas: sudėtį, daugybą ir atimtį. Ar prisimenate pagrindines taisykles iš mokyklos matematikos pamokų?

REKLAMA

Norėdami išspręsti antrąją užduotį, turėsite prisiminti dalybos su trupmena taisykles. Tačiau ne kiekvienas skaitytojas prisimena šiuos dalykus, nors visi reguliariai susiduria su trupmenomis ir procentais. Taigi, kaip rasti teisingą atsakymą?

REKLAMA

Paskutinėje užduotyje turite dirbti su skliaustais. Daugelis žmonių prisimena, kad pirmiausia reikia atlikti veiksmus skliaustuose. Bet tada vis tiek kyla problemų. Ar galite išvengti klaidų?

REKLAMA

Patarimai

Pirmiausia atliekame daugybą, o tada atliekame likusias aritmetines operacijas iš kairės į dešinę. Todėl lengvai gauname sprendimą: 3 + 3 × 3 – 1 = 3 + 9 – 1 = 11.

REKLAMA

Stropūs mokiniai tikriausiai prisimins, kad dalinti iš trupmenos yra tas pats, kas dauginti iš atvirkštinės trupmenos. Ir šiuo atveju nesunku suprasti, kad padalyti iš 0,1 yra tas pats, kas padauginti iš 10. Ir tada 5 + 5 ÷ 0,1 = 5 + 5 × 10 = 5 + 50 = 55.

REKLAMA

Pirmiausia turite teisingai atidaryti skliaustus, o tada atlikti visus aritmetinius veiksmus iš kairės į dešinę. Tada 60 ÷ 5 (9 – 3) = 60 ÷ 5 × 6 = 12 × 6 = 72.

REKLAMA

Ar gavote tuos pačius atsakymus? Nedvejodami pasidalinkite savo sėkme komentaruose. Ir jei pavyzdžiai atrodė per paprasti, pabandykite išspręsti sudėtingesnes užduotis. Taip pat paieškokite sudėtingų galvosūkių, kurie nustebins bet kurį protingą žmogų.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].