Prisiminkime įdomius britų aktoriaus, kuris vienam vaidmeniui skyrė ketvirtį amžiaus, biografijos faktus.

REKLAMA

Kai Davidui Suchetui buvo pasiūlytas garsaus detektyvo vaidmuo, jam buvo 41 metai. Aktorius nebuvo tikras, kad turėtų sutikti vaidinti Agatos Christie sukurtą personažą Erkiulį Puaro, o garsus televizijos žurnalistas Johnas Suchet taip pat rekomendavo atsisakyti šio vaidmens. Vis dėlto, galiausiai Davidas sutiko ir belgų detektyvo įvaizdis publikai taip patiko, kad filmavimas tęsėsi 25 metus, nuo 1988 iki 2013 metų. Kai buvo filmuojama paskutinė serija, Davidas paprašė filmavimo grupės vienos paslaugos: anksti nufilmuoti herojaus mirties sceną, kad paskutinę filmavimo dieną Puaro liktų gyvas.

Be Hercule’o ​​Poirot vaidmens, Suchet vaidino 90 filmų ir TV serialų. Pateiksime ir daugiau faktų apie šį daugumos žmonių mėgstamą aktorių.

Nr. 1. Davidui Suchetui 77 metai

Jis yra aktorės Joan Patricia ir Jacko Suchet sūnus.  Aktoriaus tėvas buvo gydytojas, emigravęs į Angliją iš Pietų Afrikos 1932 m.

REKLAMA

Davido Sucheto senelis iš motinos pusės Jamesas Jarcheris buvo garsus fotografas. Davidas taip pat mėgsta fotografuoti: jis dažnai pasiimdavo fotoaparatą į filmavimo aikštelę ir fotografuodavo kolegas aktorius, kai jie kartu dirbdavo. Kai Davidas buvo jaunesnis, jis mėgo sportuoti ir puikiai žaidė regbį, tenisą ir kriketą. Davidui Suchetui taip pat patinka groti klarnetu.

Nr. 2. Davidas yra klasikinis monogamas

1972 metais Davidas Suchetas susituokė su Sheila Ferris. Su būsima žmona jis susipažino teatre, kur kartu vaidino spektaklyje „Drakula“.  Davidas Suchetas teigia, kad vos tik pamatė savo būsimą žmoną, iškart pametė dėl jos galvą. Laimei, simpatija buvo abipusė, tačiau kurį laiką įsimylėjėliai nerodė vienas kitam jausmų. 1981 metais Davidas ir Sheila susilaukė pirmagimio – sūnaus Roberto, o po dvejų metų – dukros Katherine. Gimus vaikams, Sheila metė aktorės karjerą ir savo laiką skyrė šeimai, už ką Suchetas jai labai dėkingas. Vis dėlto, jis visą laiką jautė kaltę, nes jo žmona buvo puiki aktorė.

REKLAMA

Davidas vieno interviu metu prisipažino, kad su juo gyventi nėra lengva, nes jis per daug rimtai žiūri į savo darbą ir negali galvoti apie nieką kitą, tik apie savo vaidmenis. Tai visada yra didelis išbandymas jo šeimai, tačiau jo mylima žmona – kantrybės ir supratimo pavyzdys, ji visada įkvepia aktorių, suteikia jam pasitikėjimo savimi ir padeda repetuoti vaidmenis.

REKLAMA

Nr. 3. Davidas Suchetas perskaitė visas istorijas apie Erkiulį Puaro

Prieš tai, kai Davidui Suchetui buvo pasiūlytas Erkiulio Puaro vaidmuo, jis nebuvo skaitęs jokių istorijų apie detektyvą, tačiau pasiruošimo metu perskaitė jas visas ir sudarė asmeninį Puaro įpročių ir charakterio sąrašą. Detektyvo „charakteristikos dosjė“ užėmė penkis puslapius. Davidas Suchetas pasižymėjo 93 išsamias pastabas apie personažo charakterį, kur iki smulkmenų užfiksavo Puaro charakterio bruožus ir elgesį. Jis tikėjo, kad žiūrovai tikrai pastebės bet kokį netikslumą, ir norėjo, kad serialas būtų sukurtas nepriekaištingai.

REKLAMA

„Visus metus, kol buvau Puaro, šį sąrašą nešiojausi su savimi filmavimo aikštelėje ir daviau jį kiekvienam režisieriui, dirbusiam prie šio projekto“, – sakė Davidas Suchet.

Nr. 4: Davidas Suchetas turėjo naudoti paminkštinimus po kostiumu, kad atrodytų stambesnis

REKLAMA

Davidas Suchetas įsikūnydavo į šį personažą ne tik filmavimo aikštelėje. Jis apsivilkdavo Puaro kostiumą likus kelioms dienoms iki filmavimo ir įsijausdavo į vaidmenį būdamas namuose su šeima. Davidas Suchetas taip pat turėjo mėgdžioti ypatingą Puaro eiseną, kuris, pasak Agatos Christie, ėjo trumpais, greitais žingsniais. Kad jo eisena būtų įtikinamesnė, Davidas Suchetas vaikščiodavo po parką su centu tarp sėdmenų.

REKLAMA

Nr. 5. Butą, kuriame gyveno Puaro, galima nusipirkti

Parduodamas garsusis butas Nr. 203, esantis antrame Londono Florin Court namo aukšte ir rodomas seriale „Whitehaven Mansions“. Dėl koronaviruso pandemijos kaina sumažėjo 40 000 svarų sterlingų, todėl vieno miegamojo Art Deco studija dabar vertinama 335 000 svarų sterlingų.

REKLAMA

Nr. 6. Elizabeth II įšventino Davidą Suchetą į riterius

REKLAMA

2002 metais Elizabeth II apdovanojo Davidą Suchet Britų imperijos ordinu. „Ji sakė, kad jai garbė įteikti man šį apdovanojimą dėl malonumo, kurį suteikiau jai, jos šeimai ir tautai“, – sakė aktorius. Praėjusių metų spalį, per Karalienės gimtadienį, Suchetas buvo paskelbtas riteriu už nuopelnus dramai ir labdarai. Davidas jau daug metų yra Britanijos kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) patikėtinių taryboje. Jis taip pat kovoja už Didžiosios Britanijos upių ir kanalų išsaugojimą.

REKLAMA

Nr. 7. 2014 metais Davido Suchetas džiaugėsi anūko Toddo gimimu

Vis dėlto, šis džiugus įvykis greitai užleido vietą nerimui, nes… Jo anūkui buvo diagnozuota nepagydoma genetinė liga – gumbinė sklerozė. Tuomet aktorius prisijungė prie asociacijos, padedančios  šia liga sergantiems pacientams, ir prie internetinės kampanijos, kovojančios dėl vaistų nuo retųjų ligų prieinamumo.

Pasak Davido Sucheto: „Vaistai, galintys palengvinti Toddo būklę, yra, tačiau jie nėra prieinami nemokamai. Yra milijonas priežasčių atsisakyti gydymo, kurį reikia pradėti kuo anksčiau. Retomis ligomis sergantys žmonės, negalintys mokėti amoraliai didelių kainų už vaistus, tampa draudimo medicinoje vyraujančio chaoso ir nekompetencijos aukomis“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].