Metalinės sagos ant džinsų nėra dekoratyvinės. Jos atlieka svarbią funkciją

Džinsai yra populiariausias kelnių modelis pasaulyje. Stilingi, patvarūs ir palyginti pigūs, jie tinka kiekvienai figūrai. Mes paaiškinsime metalinių džinsų sagų funkciją.

REKLAMA

Džinsai buvo sukurti beveik prieš 200 metų. Juos išrado Jacobas W. Davisas, bendradarbiaudamas su Levi Straussu. Vyrai nusprendė sukurti kelnes kaubojams ir darbininkams. Tam jiems reikėjo patvarios, atsparios pažeidimams medžiagos. Jie nusprendė naudoti džinsinį audinį. Po trisdešimties metų šios kelnės buvo dėvimos visame pasaulyje. Ši mada tęsiasi iki šiol.

REKLAMA

Kam skirtos metalinės sagos ant džinsų?

Daviso ir Strausso įkurta įmonė veikia ir šiandien. Ji gamina visų modelių džinsus, įvairių spalvų ir net raštų. Beveik kiekvienas klasikinis modelis turi kišenes su metalinėmis sagomis. Daugelis žmonių stebisi, kodėl sagos yra tokioje vietoje. Šiandien jos – tik puošybos elementas, tačiau beveik prieš du šimtus metų buvo naudojamos dar kai kam kitam. Kurdamas pirmuosius džinsus Jacobas W. Davisas galvojo, kaip sustiprinti kišenes, kad jos taip greitai nesuplyštų. Prisiminkime, kad tuo metu džinsus dėvėjo fizinį darbą dirbantys vyrai. Daugybė kišenių leido susidėti visus darbui reikalingus daiktus. Po kurio laiko dizaineris sugalvojo idėją sustiprinti kišenes metalinėmis sagomis. Paaiškėjo, kad šio paprasto išradimo dėka kišenės tapo patvaresnės ir taip greitai nesuplyšdavo.

Kaip išsaugoti džinsus kuo ilgiau?

Ar ketinate pirkti brangius džinsus ir norite, kad jie laikytų kuo ilgiau? Atkreipkite dėmesį į kelias taisykles. Įsigiję dėvėkite juos kuo dažniau. Tada jie greitai prisitaikys prie jūsų figūros. Per tą laiką stenkitės jų neplauti. Pirmasis plovimas turėtų būti atliktas ne anksčiau kaip po dviejų savaičių. Jei norite, kad džinsai kuo ilgiau išlaikytų savo spalvą, paruoškite džinsų skalavimo priemonę. Į vonią įpilkite 5 litrus vandens, tada įpilkite stiklinę acto ir įdėkite šaukštą druskos. Panardinkite kelnes į paruoštą tirpalą ir palikite valandai. Praėjus šiam laikui, išspauskite vandens perteklių iš džinsų ir įdėkite juos į skalbimo mašiną. Skalbkite ne aukštesnėje kaip 30 laipsnių temperatūroje. Kartokite šį metodą kartą per du mėnesius. Taip kelnės nepraras savo spalvos bėgant metams.

REKLAMA

džinsų

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].