Likimą keičianti išmintis: 12 Konfucijaus citatų, kurios pagerins jūsų gyvenimą

Kartais prireikia išmintingo žmogaus pagalbos, kuris pasakytų ką nors, kas mus nuramintų ar suteiktų motyvacijos, uždegtų mumyse ugnį. Rekomenduojame perskaityti stiprias Konfucijaus citatas, kurios tikrai padarys jus išmintingesnius ir pakeis jūsų požiūrį į pasaulį.

REKLAMA

Konfucijus yra kinų filosofas, gyvenęs prieš pustrečio tūkstančio metų. Jo įtaka ateities kartoms tikrai milžiniška. Jo išmintis išreiškiama šiose paprastose, bet išradingose ​​gyvenimo citatose, kurios padės pasiekti užsibrėžtų tikslų ir pakeisti save kaip asmenybę.

REKLAMA

„Pamirškite nuoskaudas, bet niekada nepamirškite gerumo“. Dauguma žmonių gyvena visiškai priešingu principu, kai gerumas yra savaime suprantamas dalykas. Jei išmoksite pamiršti visus blogus dalykus, kuriuos jums daro kiti, pajusite laisvę, stiprybę ir apsivalysite nuo negatyvo. Jei vietoj blogų prisiminimų ateis mintys apie kitų žmonių gerumą, jūs taip pat tapsite malonesni ir geresni.

„Kai jaučiatės blogai, klausykitės gamtos. Tyla ramina geriau nei šimtai nereikalingų žodžių“. Tai tiesa, nes net mokslininkai įrodė, kad jūros ošimas, krioklys ar upės šniokštimas stabilizuoja emocinį foną ir stiprina nervų sistemą.

REKLAMA

„Saugokitės žmonių, kurie nori priversti jus jaustis kaltais. Tikriausiai jie nori jus valdyti.” Jūsų gyvenimas bus geresnis, jei atsikratysite tokių žmonių savo aplinkoje.  Psichologijos ir bioenergetikos srities ekspertai patvirtina tai, ką pasakė Konfucijus, nes kaltė yra geriausias būdas manipuliuoti žmogumi.

„Gyvenkite taip, kaip norite gyventi, o ne taip, kaip sako kiti. Galite pateisinti kitų žmonių lūkesčius arba nepateisinti. Bet kokiu atveju jūs mirsite be šių žmonių ir iškovosite pergales patys.” Jei gyvenate taip, kaip jums sako tėvai, draugai ar kas nors kitas, vadovaudamiesi kažkieno taisyklėmis, gyvenimo pabaigoje galite pradėti gailėtis. Stenkitės ieškoti tiesos savo sprendimuose, net jei jie ne visada teisingi. Klaidos padeda augti.

REKLAMA

„Blogus įpročius galima įveikti tik šiandien, bet ne rytoj“. Tai paprasta ir išmintinga citata apie tai, kaip tapti geresniu žmogumi. Visi esame linkę periodiškai kartoti: „Nuo pirmadienio nustosiu tingėti“, „Nuo naujųjų metų mesiu rūkyti“, „Iki vasaros nustosiu valgyti saldumynus“ ir pan. Jei jums reikia nustoti ką nors daryti, padarykite tai dabar.

REKLAMA

„Galvodami apie ateitį žmonės pamiršta dabartį. Jie negyvena nei dabartimi, nei ateitimi. Jie gyvena taip, lyg niekada nemirtų, bet kai yra arti mirties, supranta, kad niekada negyveno.” Gyvenkite čia ir dabar. Mėgaukitės akimirka, nes gyvenimas yra tai, ką jaučiate dabar.

„Jei ko nors nekenčiate, tas žmogus jus nugalėjo“. Nugalėtojai niekada nelaiko keršto ir neapykantos savo širdyse. Stiprūs ir laimingi žmonės sugeba atleisti net didžiausią sukeltą skausmą. Kerštas skirtas kvailiams.

REKLAMA

„Kartais svarbu padaryti klaidą, kad suprastumėte, kodėl ji neturėjo būti padaryta”. Vėlgi, tai apie jūsų patirtį. Galite klausytis milijono kalbų apie tai, kodėl neturėtumėte daryti to, ko norite, bet jei tai padarysite ir suprasite, kad klydote, tai jums bus pamoka, kurią prisiminsite visą gyvenimą.

„Nėra nieko gražesnio už vaiką, kuris užtikrintai eina gyvenimo keliu, kai jūs jam parodėte kelią”. Dauguma tėvų nerodo kelio, kuriuo reikia eiti, bet nurodo, kaip kiekvienas žingsnis turėtų būti žengtas teisingai. Tai didelė klaida, dėl kurios vaikai tampa priklausomi ir nelaimingi. Padėkite vaikui pačiam rasti išeitį iš sunkių situacijų, duokite nurodymus, kaip ieškoti išeities iš sunkių situacijų, o ne kaip į jas visai neįsivelti.

REKLAMA

Konfucijaus

„Gyvenimas yra neįtikėtinai paprastas, bet žmogaus prigimtis yra jį apsunkinti“. Žmonės visada ieško nusivylimo priežasties. Visada skęstame apgailestavimuose, baimėse ir bijome prašyti ko nors pagalbos. Galbūt tai niekada nepasikeis. Pabandykite bent jau pakeisti savo požiūrį į tai, kas vyksta.

REKLAMA

„Galite visą gyvenimą skųstis tamsa arba uždegti nedidelę žvakutę“. Žmogaus esmė ta, kad jis visada skundžiasi, bet pats negali pradėti taisyti tikrovės, kuri jį supa.  Galite skųstis, kad esate vienas, bet galite išeiti ir susitikti su bet kuo. Galite skųstis piktu viršininku arba galite susirasti kitą darbą.

„Bijokite blogio savyje, o ne blogio kituose“. Mūsų problema yra ta, kad mes stengiamės pataisyti kitus žmones, bet tai yra neįtikėtinai sunku. Pakanka tik prisiminti, kaip kartais sunku pakeisti save. Po to taps akivaizdu, kad pakeisti kitą žmogų bus beveik neįmanoma. Jei susitelksite į savo transformaciją, pasikeis ir jus supantis pasaulis, įskaitant šalia esančius žmones.

Konfucijaus

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].