Persikėlę į naują butą nusipirkome didelę dvigulę lovą. Kažkodėl mano vyras reikalavo, kad miegočiau dešinėje pusėje. Man tai atrodė beprasmiška, nes kairėje man patogiau, šalia stovėjo lentyna su knygomis. Ar taip svarbu, kad sutuoktiniai miegamajame būtų išdėstyti tam tikru būdu? Nusprendžiau rasti atsakymą į šį klausimą. Kartu sužinojau, ką reiškia, jei tavo vyras miegodamas tau atsuka nugarą.

REKLAMA

Sutuoktiniai miegamajame

Prietarai ir religija

Susituokusios poros gyvenimas yra subtili dvasinė sfera, kupina taisyklių ir prietarų. Manoma, kad laimė jų santuokoje priklauso nuo to, kaip sutuoktiniai miega miegamajame. Mūsų protėviai tikėjo, kad žmona turi miegoti tik savo vyro dešinėje. Sakoma, kad žmogaus dešinėje turi būti žmogus, kuriuo jis visiškai pasitiki. Iš čia kilo posakis „dešinė ranka“, reiškiantis patikimą ir ištikimą pagalbininką.

O taip pat dešinė ranka, senolių supratimu, yra tiesos ir atvirumo simbolis. Net ir dabar, kai prisieki, reikia dešinę ranką pakelti į orą ar padėti ant Konstitucijos. Pagal etiketą įprasta sveikintis dešine ranka, demonstruojant pašnekovui savo gerus ketinimus. Kairė ranka buvo laikoma apgaulės ir netiesos simboliu. Todėl vyras, norėjęs užkirsti kelią žmonos išdavystei, visada eidavo miegoti kairėje pusėje.

REKLAMA

Ne tik europiečiai atkreipė dėmesį, kurioje pusėje sutuoktiniai miega (ar bent jau turėtų miegoti). Pagal fengšui, moteris taip pat turėtų būti dešinėje savo vyro pusėje. Dešinė pusė – moteriškoji esmė, jos unikali energija. Todėl gulėdama kairėje, moteris tarsi ją slopina. Japonijoje ir Kinijoje senais laikais buvo manoma, kad jei sutuoktinė miega savo vyro kairėje pusėje, ji negalės pastoti ir pagimdyti vaikų.

Krikščionys turi šiek tiek kitokias taisykles. Bažnyčioje per vestuves nuotaka (dar netekėjusi mergina) turi stovėti jaunikio kairėje. Pagal religinę tradiciją Mergelės Marijos veidas yra kairėje, o Jėzus Kristus – dešinėje. Tačiau vedybiniame gyvenime žmona „pereina į kitą pusę“ ir turi būti vyro dešinėje.

Evoliucinė psichologija

Per šimtmečius abiejų lyčių atstovai suformavo kovingąją ir gynybinę kūno puses. Vyrams dešinė pusė yra kovingoji. Todėl, jei sutuoktinis guli jūsų dešinėje pusėje, greičiausiai jis jumis nepasitiki.

REKLAMA

Idealiu atveju sutuoktiniai vienas šalia kito turėtų atsigulti pasitikinčia puse vienas į kitą. Taip jie sudaro vieną visumą: jie nebijo būti pažeidžiami partnerio, tačiau išlaiko kovingą pusę juos supančio pasaulio atžvilgiu. Senovėje moters kairėje visada stovėjo lopšys su vaikais. Kaire ranka mama turėjo užliūliuoti vaiką lopšyje, o dešine – paliesti vyrą. Dar ir dabar moteris, savo vyrą suvokianti kaip didelį vaiką, pasąmoningai guli ant kairiojo šono ir jį „prižiūri“. Tai griauna vientisą šeimos energiją ir sukelia konfliktus. Taigi, protėvių patarimai skiriasi nuo to to, ką sako evoliucija. O kaip yra iš tikrųjų?

REKLAMA

Ką sako mokslas?

Šiuolaikinė medicina aiškiai nenurodo, kaip sutuoktiniai turėtų gulėti miegamajame. Svarbiausia yra sveikas ir kokybiškas miegas. Jei miegate ant šono, tuomet geriau atsigulkite ant dešinio šono, kad vidaus organų svoris nespaustų širdies. Ar dažniau miegate ant nugaros ar ant pilvo? Tada rinkitės tokią pozą, kad netrukdytumėte šalia esančio sutuoktinio.

REKLAMA

Kiekvienas nusprendžia pats, ar tikėti prietarais. Patys su vyru nusprendėme: miegam taip, kaip mums patogu. Belieka nuspręsti, kas ryte ruoš pusryčius… O kurioje lovos pusėje miegat jūs? Ar laikotės taisyklės, kad žmona turi miegoti vyrui iš dešinės, ar… iš kairės? Pasidalykite savo atsakymu komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].