Tikėtina, jau pastebėjote, kad atėjus rudeniui ir artėjant žiemai mūsų darbo našumas mažėja. Mes tampame mieguisti, vangūs, mums ima stigti motyvacijos ir energijos, tačiau šis reiškinys turi pagrįstą paaiškinimą.

REKLAMA

Mūsų energijai turi įtakos daugybė veiksnių. Egzistuoja galybė plyšių, per kuriuos išgaruoja mūsų energija. Energijos stoka pasireiškia rudenį ir pirmoje žiemos pusėje. Kodėl tai vyksta?

Saulės energijos susilpnėjimas

vyro

Visų pirma, verta prisiminti, kai diena trumpėja, saulės energija neišvengiamai silpnėja. Anot astrologų, Saulė geba daryti įtaką mūsų emocijoms, ir tam tikra prasme saulė yra mūsų motyvacijos šaltinis. Būtent todėl rudenį ir žiemą energijos stoka dažniausiai kankina šiuos Zodiako ženklus: Aviną, Liūtą ir Šaulį. Mat šie ženklai yra Ugnies stichijos atstovai, o jų viena iš pagrindinių globėjų – Saulė.

REKLAMA

Deja, nieko neįmanoma pakeisti, tačiau jei būsite šiek tiek aktyvesni ir patirsite daugiau ryškiaspalvių emocijų, tai padės jaustis energingiems. Ugnies stichijos galią galima sustiprinti dėvint raudonus drabužius, deginat namuose smilkalus, uždegant kvapiąsias žvakes, nešiojant auksinius papuošalus. Taip pat Ugnies stichijos galią skleidžia akmenys – talismanai, iš kurių verta išskirti: gintarą, rubiną, citriną, granatą, karneolį, rubiną.

Melatonino gamyba

jūra

Antroji priežastis – mieguistumas. Kai šviesos mažėja, mūsų organizmas pradeda gaminti melatoniną. Ši medžiaga sukelia mieguistumo jausmą ir siunčia smegenims signalą, jog laikas miegoti, nes artėja naktis. Kai tamsusis paros laikas sudaro du trečdalius visos paros, miegoti norisi labai daug ir beveik visą laiką. Žmogui sunkiau pabusti, taip pat sunkiau atlikti įvairius darbus, mat nešviečia saulė, o mūsų organizmas vis tiek galvoja, kad už lango naktis.

REKLAMA

Iš dalies problemai spręsti galima pasitelkti dirbtinę šviesą. Nedirbkite rudenį ir žiemą tamsoje. Įsigykite stalinę lempą, taip pat pakeiskite kambario lemputes į galingesnes. Tai neišspręs visų problemų, tačiau labai palengvins jūsų gyvenimą.

Žiema – sunkus laiko tarpas, bet jei paklausysite aukščiau aprašytų paprastų patarimų, galėsite ją išgyventi be didelių sunkumų. Sveikatos specialistai pataria laikytis dienos režimo, tinkamai maitintis ir kovoti su žalingais įpročiais. Tai taip pat labai svarbu, norint išlaikyti puikią sveikatą, energiją ir maksimalų produktyvumą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].