Tėvams dažnai kyla abejonių, ar leisti vaiką į darželį. Viena vertus, toks sprendimas gali jiems sukelti nemažai streso, kol vaikas (ir, žinoma, tėvai) adaptuosis prie naujų gyvenimo pokyčių. Tačiau kita vertus, daugelis mano, kad jų vaikas per mažai socializuojasi su panašaus amžiaus vaikais. Mes mėginsime padėti sužinoti, ar jūsų vaikas yra pasirengęs eiti į darželį.

REKLAMA

Kada leisti vaiką į darželį?

 

Kiekvienas vaikas vystosi skirtingu tempu ir nėra nustatyto amžiaus, kada būtų tinkamiausias metas leisti jį į darželį. Iš esmės, verta atkreipti dėmesį į du veiksnius – vaiko socializacijos poreikį ir jo brandą.

Socialiniai įgūdžiai ir pasirengimas darželiui

 

Vaikas, kurį galima leisti į darželį, sugeba ganėtinai lengvai susitaikyti su mamos nebuvimu. Tokį vaiką be didesnių problemų prižiūri įvairūs žmonės, pvz., šeima ir artimieji. Be to, tokiems vaikams nelabai rūpi tėvų buvimas pasivaikščiojimų metu, jie net stengiasi nuo jų pasitraukti, kai kas nors juos sudomina labiau nei tėvai. Jis noriai bendrauja su kitais vaikais arba bent jau nėra trikdomas jų buvimo aplinkoje. Maždaug taip atrodo pasiruošęs į darželį keliauti vaikas.

REKLAMA

Gebėjimas savarankiškai pasirūpinti savo poreikiais

 

Jei vaikas jau išmoko papasakoti apie savo pagrindinius fiziologinius poreikius, tai irgi ženklas, kad jį galima be didesnės baimės leisti į darželį. Toks vaikas turėtų būti pakankamai nepriklausomas, kad galėtų nusimauti ir užsimauti apatinius, naudoti tualetinį popierių, muilą ir rankšluostį arba bent jau mėginti tai daryti, suprasti, kad tai reikia daryti. Taip pat svarbu, kad vaikas galėtų ne tik savarankiškai valgyti, bet ir naudotis šaukštu bei šakute.

Dar vienas būsimo ikimokyklinuko privalumas – galimybė apsirengti ir nusirengti savarankiškai. Net jei tai nepavyksta, jis turėtų bent pabandyti tai padaryti.

Reikia suprasti, kad vaiko bendravimo įgūdžiai geriausiai vystysis kitų vaikų draugijoje. Štai kodėl taip svarbu paskatinti juos žaisti su kitais vaikais, mokyti dalintis žaislais su broliais ir seserimis bei leisti laiką su kitais vaikais. Taip pat tėvai turėtų palaipsniui pratinti vaiką būti be mamos ir tėčio. Geriausia pradėti pratinti prieš išleidžiant vaiką į darželį.

REKLAMA

Atsiskyrimo nerimas ir vaiko išleidimas į darželį

 

Mažiems vaikams dažnai pasireiškia vadinamasis išsiskyrimo nerimas. Dažniausiai tai pasireiškia tuo, kad jie isteriškai reaguoja į bandymą atskirti juos nuo mamos. Išsiskyrę jie dažnai ima verkti. Nesijaudinkite (žinome, kaip tai sunku padaryti), laikui bėgant ši baimė išnyksta, o vaiko kontaktavimas su kitais žmonėmis skatina tinkamą jo vystymąsi.

REKLAMA

Jaunas žmogutis tikrai bijo nežinomybės (to bijo ir daugelis iš mūsų, tik ši baimė nepasireiškia taip akivaizdžiai), todėl pasiruošimo laikotarpis iki pirmosios dienos darželyje yra dar svarbesnis.

Svarbiausia, kad jūsų pasirinktame darželyje būtų propaguojamas adaptacinis laikotarpis, kuomet vienas iš tėvų gali praleisti tam tikrą laiką kartu su savo atžala, kol šis prisijaukins naują aplinką ir žmones. Daugiau apie privataus vaikų darželio tvarką galite sužinoti čia: https://vaikystestakas.lt/

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].