Gydomosios žolelės: kokius augalus rinkti nuo birželio iki rugpjūčio?

Vasara įsibėgėja, vadinasi, laikas rinkti vaistinius augalus. 2023 metais kiekvienas galės apsirūpinti kvapniomis žolelėmis, kurios padės sustiprinti imunitetą bei numalšinti nerimą ir depresiją.

REKLAMA

Vasariškų gamtos dovanų rinkimas – įdomi veikla, apimanti ne tik vaistinių augalų rinkimą, bet ir grybavimą, uogų rinkimą. Ekspertai siūlo susipažinti su pagrindiniais augalais, kuriuos galima rinkti per tris vasaros mėnesius. Nepamirškite apsaugos priemonių, nes kai kurie augalai gali sukelti alergines reakcijas arba jie gali būti netinkami vartoti dėl kitų priežasčių.

REKLAMA

Birželis

Vasaros pradžioje galite rinkti šiuos augalus: raudonėlį, jonažolę, akaciją, alijošių, žiemę, vėgėlę, ožekšnį, beržą.

Liepa

Vasaros viduryje renkamos šios vaistažolės: rugiagėlės, ramunėlės, medetkos, dilgėlės, avietės (lapai ir švieži ūgliai), braškės, gyslotis, mėtos, kraujažolė, saldieji dobilai, asiūkliai, čiobreliai, pelynai, cikorijos, liepžiedžiai, mairūnas.

REKLAMA

Rugpjūtis

Vasaros pabaiga – pats metas rinkti šias žoleles: anyžius (sėklas), erškėtį, paprastąjį apynį, vaistinį šalaviją, purpurinę ežiuolę, ugniažolę; laukinius dobilus, bitkrėslę, kmynus, varnalėšas, kiaulpienes, rūgštynes.

Augalus svarbu ne tik rinkti, bet ir tinkamai išdžiovinti, kad jie neprarastų gydomųjų savybių ir ilgai išsilaikytų.

REKLAMA

augalus

Kaip džiovinti ir laikyti vaistinius augalus?

Nuėmus derlių, augalai išrūšiuojami, pašalinamos šiukšlės ir įdedami kiti prieskoniniai augalai. Nereikėtų imti tų augalų dalių, kurios yra paveiktos kenkėjų arba jau blogai atrodo. Taip pat nerekomenduojama skinti žolės, nežinant jos savybių.

REKLAMA

Surinktos žolelės turi būti džiovinamos pavėsyje, gryname ore. Ryški saulės šviesa atima augalų unikalias savybes. Geriausia žoleles laikyti vėdinamose pavėsinėse, verandose. Džiovinkite ant padėtų padėklų arba žemoje temperatūroje orkaitėje.

Žolelių puokštes galite ir džiovinti pakabinę, bet jos neturi būti didelės. Nedėkite į tokias puokštes daug augalų, kitaip jie gali nesudžiūti. Šaknis galima džiovinti saulėje. Jos turi būti supjaustytos, kad greitai ir kokybiškai išdžiūtų, taip pat uždenkite jas tinkleliu arba marle, kad išvengtumėte vabzdžių.

REKLAMA

Džiovinimas baigtas, kai augalai lengvai trupa ir be pastangų augalo dalis pirštais galima sumalti į miltelius. Žoleles laikykite kartoninėse dėžėse, popieriniuose maišeliuose ar specialiai tam skirtuose stiklainiuose. Svarbu nurodyti augalų įdėjimo datą, taip pat galiojimo laiką, kuris vaistinėms žolelėms skiriasi. Paprastai vaistažolės nelaikomos ilgiau nei metus, tačiau kai kurias augalų rūšis galima naudoti ir trejus metus.

augalus

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].