Siųsti siuntas arba jas gauti per paštomatą – šiandienos kasdienybė. Kažkurį laiką stovinčius prie paštomato buvo galima pamatyti tik gana jauno amžiaus žmones. Situacija keičiasi ir vis dažniau išvystame ir vyresnio amžiaus žmones pasiimančius siuntas arba jas siunčiančius. Tai rodo, jog nepasitikėjimas siuntimais per paštomatus pamažėle tirpsta. Taigi, kaip tai vyksta ir ar tikrai saugu ir patogu daiktus siųsti paštomatu?

REKLAMA

Kaip siunčiama siunta per paštomatą? 

Paštomatais nuolat  besinaudojantys  žmonės sako, jog tai nepaprastai patogus būdas išsiųsti siuntą arba ją gauti. Kalbant apie siuntos gavimą, esminis privalumas – siuntinį gali pasiimti sau patogiu laiku, kad ir naktį. Kažkada atrodė, jog į namus pristatoma kurjerio siunta – didelis komfortas. Dabar nuomonė šiek tiek pasikeitė, nes privaloma būti namuose ir laukti kurjerio sutartu laiku. Tai tikrai ne visada patogu. 

Kitas klausimas – kaip siųsti siuntą per paštomatą ir ar tai tikrai taip sudėtinga. Atsakome – tikrai ne. Egzistuoja du būdai. Pirma, galite tiesiog atvykti prie paštomato ir sekdami instrukcijas paštomato ekrane atsispausdinti siuntos etiketę savitarnos terminale. Tuomet tereiks nuskenuoti brūkšniuotą kodą ir  įdėti supakuotą siuntą į atsidariusį paštomato skyrių. Tačiau kai kurie vis dar baiminasi, jog nesugebės visko teisingai atlikti, o gal ir nelabai norisi stoviniuoti prie paštomato ir sekti instrukcijas. Tuomet pasinaudokite kitu būdu:

  • Supakuokite siuntą.
  • Pasirinktoje siuntų siuntimo platformoje užpildykite reikiamus duomenis (savo ir gavėjo kodai, pakuotės matmenys ir kt.).
  • Išsirinkę labiausiai tinkamą pasiūlymą užsisakykite siuntinio pristatymo paslaugą. 
  • Už keliolika minučių el. paštu gausite siuntos dokumentus. Juos atsispausdinę, priklijuokite ant siuntos gerai matomoje vietoje. 
  • Paruoštą siuntą galima perduoti atvykusiam kurjeriui arba artimiausiame paštomate nuskenuokite brūkšninį kodą ir įdėkite siuntą į atsidariusį skyrelį.

Taigi, jums tik telieka pasirinkti, kuris būdas yra patogesnis būtent jums. 

Ar paštomatai užtikrina siuntos saugumą?

Jeigu siunčiate brangų daiktą ir bijote dėl jo saugumo, paštomatų tikrai nereikia bijoti. Tiesiog rekomenduojama būtinai siuntą registruoti ir pasinaudoti papildomu siuntos draudimu. Siunčiant registruotą siuntą, priešingai nei paprastą, galima sekti jos kelią. Jeigu vis dėlto siunta dingo, tuo atveju, kai ji buvo apdrausta, tereikia pateikti siuntos vertę įrodančius dokumentus. Tuomet garantuojamas 100 proc. žalos atlyginimas. Taigi, galima drąsiai teigti, jog siuntos saugumas priklauso nuo to, ar ją registruosite ar apdrausite. Dėl tokių baimių tikrai neverta atsisakyti patogumo siųsti ar gauti siuntą paštomatu. 

REKLAMA

Paštomatų fenomenas Lietuvoje

Įdomus faktas – lietuviai jau dabar paštomatus renkasi net kelis kartus dažniau nei kiti europiečiai. Kodėl taip yra? Pardavimų ir rinkodaros specialistai sako, jog tai lemia  mūsų kraštiečių bendravimo įpročiai. Pietų Europos gyventojai labiau linkę bendrauti gyvai. Tuo tarpu, mes esame šiaurietiško būdo piliečiai. Ir atsiradus galimybei save aptarnauti patiems, mielai tuo naudojamės. O galbūt tai reiškia, jog vis tik praktika įrodė, jog paštomatu siųsti siuntinius yra išties be galo patogu?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].