Princesė Diana buvo viena garsiausių, labiausiai fotografuojamų ir cituojamų XX amžiaus moterų. Vis dėlto, net ir praėjus daugeliui metų po jos tragiškos žūties automobilio avarijoje Paryžiuje, dažnai tikima tam tikrais mitais, kurie gerokai prasilenkia su realybe. Išsiaiškinkime, kokiais mitais vertėtų nustoti tikėti.

REKLAMA

Taigi, kokių netikslumų yra princesės Dianos biografijoje?

Diana nebuvo princesė

Taip, taip, nors mes ją vis dar taip vadiname, o Velso princesės titulas tai sufleruoja. Vis dėlto, techniškai (!) ji negalėjo būti princesė: šis titulas suteikiamas tik gimusioms karališkoje šeimoje moterims. Santuoka su princu jos nepaverčia princese.

Taigi, kodėl tuomet ji buvo vadinama „Velso princese“? Tai yra dar vienas techninis aspektas: Charlesas 1969 metais specialios ceremonijos metu gavo Velso princo titulą kaip vyriausias valdančios monarchės karalienės Elžbietos II sūnus. Taigi, jo žmona taip pat gavo panašų titulą. Vis dėlto, antroji Charleso žmona Camilla Parker-Bowles jo nebegavo: karališkoji šeima nusprendė, kad šis titulas priklauso Dianai ir jo pasisavinimas sukeltų nesusipratimų.

REKLAMA

Diana nebuvo kukli

Vienas serialo „Karūna“ sezonų paremtas tuo, kad Diana buvo kuklus žmogus, nesistengęs pasirodyti viešumoje, bet privalėjęs tą daryti. Vis dėlto, karalienės spaudos sekretorė Dickie Arbeiter žino, kad jos gyvenimas buvo ne toks: „Susitikome keturias dienas prieš jos vestuves, jai buvo vos 20 metų. Ji buvo vadinama „kukliąja Di“, nes bendraudama su žmonėmis ji nuleisdavo galvą. Vis dėlto, taip nebuvo: jos ūgis buvo 175 cm, ji palenkdavo galvą, kad žmonėms būtų patogiau su ja bendrauti tame pačiame lygyje”.

Yra dar vienas įdomus mitas apie jos ūgį. Visose nuotraukose princas Charlesas yra aukštesnis už Dianą, nors iš tikrųjų jie yra vienodo ūgio. Jie buvo specialiai fotografuojami taip: vyras stovi laipteliu aukščiau, žmona padeda galvą jam ant peties arba šiek tiek palinksta. Be to, princesei nebuvo leista avėti aukštakulnių batų, kai jie kartu kur nors išeidavo.

REKLAMA

Diana ne visada bėgdavo nuo paparacų

REKLAMA

Po tragedijos Paryžiuje visi pradėjo kalbėti apie tai, kaip princesė nekentė žurnalistų, kad ji ir jos vaikinas Dodi al-Fayedas turėjo nuo jų bėgti. Tiesą sakant, Diana dažnai paparacų dėmesį  išnaudodavo savo naudai. Pavyzdžiui, ji leido spaudos fotografams įamžinti juos apsikabinusius su Dodi.

Ji taip pat mėgo praktiškus pokštus. Likus keliems mėnesiams iki mirties, ji pradėjo dėvėti Virgin Air megztinius (Virgin generalinio direktoriaus Richardo Bransono dovana) kiekvienoje sporto salėje. Ji jautė, kad jei daug kartų bus fotografuojama su tais pačiais drabužiais, šios fotografijos praras vertę, o fotografai ją apleis. Taip ir atsitiko. 2019 metais šis megztinis aukcione buvo parduotas už 50 tūkstančių svarų sterlingų.

REKLAMA

Diana nebuvo „liaudies princesė“

Ji dažnai taip buvo vadinama, o tai reiškia, kad ji nebuvo labai kilminga ir greičiausiai buvo kilusi iš paprastų žmonių, o ne iš bajorų šeimos. Vis dėlto, taip nėra: nepaisant artimos giminystės su Vindzorais stokos,  Dianos protėviai su Didžiąja Britanija yra dar labiau susiję nei jie.

REKLAMA

Diana Spencer gimė Park House dvare, esančiame Sandrinhamo žemėse, kur karališkoji šeima paprastai praleisdavo Kalėdas. Akivaizdu, kad būsimoji princesė užaugo šalia karališkosios šeimos ir žinojo, kaip tinkamai elgtis.

REKLAMA

Diana netoleravo neištikimybės

Nepaisant to, kad princas Charlesas buvo įtariamas neištikimybe dar devintojo dešimtmečio pabaigoje, Diana nediskutavo šiuo klausimu, kol jie galiausiai išsiskyrė. Tik 1995 m. ji pirmą kartą pasakė interviu Martinui Bashirui: „Šioje santuokoje buvome trise, to buvo per daug“.

Dianos biografijos tyrinėtojai teigia, kad Charlesas galėjo ją apgaudinėti su Camilla be jokio intymumo. Diana buvo labai reikli, ji nuolat priekaištaudavo savo vyrui, o Camilla vaišindavo jį vynu ir pasakodavo linksmas istorijas. Tiesą sakant, pati Diana nebuvo ištikima savo vyrui, tačiau tai buvo būdas jam atkeršyti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].