3 priežastys, kodėl miegoti be antklodės net karštą naktį yra negerai

Kiekvienam vakare gera susisukti į šiltą antklodę. Artėjant vasarai, dauguma žmonių mėgsta iškišti kojas pro antklodę, nes miegoti būna labai karšta. Tačiau užmigti daug lengviau, kai abi kojos po antklode, kodėl taip yra?

REKLAMA

Miego metu antklodė padeda palaikyti pastovią temperatūrą

ženklų

Antklodė yra geras sąjungininkas žmonėms. Mūsų kūnas pats sukuria temperatūrą, reikalingą tinkamam kūno funkcionavimui, tačiau tam reikia daug energijos. Tačiau miegant šilumos palaikymas gali būti problemiškas, tad antklodė labai padeda. Mums daug lengviau užmigti apsiklojus, nes kūnas visiškai atsipalaiduoja ir „nesijaudina dėl temperatūros“. Be to, antklodė sukuria mikroklimatą, kuris sušildo mūsų odą, o aplinkiniai veiksniai, kurie vėsina mūsų kūną, mūsų taip neveikia.

REKLAMA

Antklodės yra mūsų kasdienybės dalis

miegoti

Nuo pat vaikystės esame įpratę, kad antklodė yra būtinas miego elementas, kaip ir lova ar pagalvė. Tai reiškia, kad neįsivaizduojame jokio kito užmigimo būdo, kuris dažnai yra problemiškas atogrąžų šalyse, kur dažniausiai žmonės miega be antklodės.

REKLAMA

Antklodė užtikrina mūsų saugumą ir sumažina stresą bei nerimą

Serotoninas yra viena iš cheminių medžiagų, atliekanti svarbų vaidmenį užtikrinant mūsų laimę ir ramybę. Kai esame įsitempę ir nerimaujame, sunku užmigti. Tačiau kai užsiklojame, šios cheminės medžiagos kiekis padidėja ir šie jausmai pradeda slopti. Tai taip pat susiję su tuo, kad mūsų uždengtas kūnas atrodo „apsaugotas“, o tai žymiai pagerina savijautą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].