Kokios spalvos plaukai visame pasaulyje yra populiariausi, ir kokie yra patys rečiausi?

REKLAMA

Kurie plaukai laikomi labiausiai paplitusiais pasaulyje, o kurie – rečiausi? Kaip tai  priklauso nuo konkrečios vietovės ir kokia plaukų dažų spalva yra populiariausia?

Niekam ne paslaptis, kad dauguma mūsų atkreipia dėmesį į tam tikrus žmonių bruožus, kurie mums atrodo gražūs. Taigi, yra tam tikra statistika apie tai, kokią akių spalvą vyrai ir moterys laiko patraukliausia. Tas pats pasakytina ir apie plaukų spalvą.

Jums gali kilti klausimas, ar priklausote didelei žmonių grupei, kurių plaukų spalva yra labiausiai paplitusi pasaulyje, ar mažai grupei žmonių, kurių plaukų spalva yra rečiausia. Galbūt jums taip pat bus įdomu, kokie veiksniai turi įtakos plaukų spalvai ir koks atspalvis dažniausiai laikomas patraukliausiu.

REKLAMA

Tiek Europoje, tiek Šiaurės Amerikoje daugelis žmonių turi tamsius plaukus. Tai gali reikšti, kad daugiausia visame pasaulyje yra brunetų. Vis dėlto, tai nėra tiesa: visame pasaulyje populiariausia plaukų spalva yra juoda. Tai –  gryna statistika. Brunetai užima antrą vietą, šviesiaplaukiai – trečią, o raudonplaukiai – ketvirtą.

Šviesūs ir raudoni plaukai yra neįtikėtinai reti natūralia forma, tačiau rečiausias iš visų natūralių atspalvių yra raudonas. Taip pat įdomu sužinoti, kokie atspalviai yra patys rečiausi. Tarp visų natūralių atspalvių rečiausias yra braškinis šviesus atspalvis (strawberry blonde).

Juodi plaukai

REKLAMA

Juodais plaukais laikomi atspalviai nuo gilios ar tamsios spalvos iki ryškiai juodos. Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje juodi plaukai laikomi viena rečiausiai paplitusių natūralių plaukų spalvų. Vis dėlto, Azijoje, Lotynų Amerikoje, Afrikoje, Rytų ir Pietų Europoje pastebėsite, kad dauguma žmonių turi juodus arba tamsiai rudus plaukus. Kadangi bendras šių sričių gyventojų skaičius yra gana didelis, juodi plaukai sudaro daugumą natūralių plaukų spalvų pasaulyje. Tiesą sakant, šis skaičius svyruoja nuo 75% iki 85% pasaulio gyventojų.

Rudi plaukai

REKLAMA

Keista, bet natūralūs brunetai sudaro tik 11% pasaulio gyventojų. Dauguma žmonių tamsiai rudus plaukus laiko juodais, nes jie neatspindi šviesos tiek, kiek šviesesni rudi atspalviai. Vis dėlto, pažiūrėjus įdėmiau, labiau pastebima prislopinta ruda spalva. Šviesesni atspalviai, kuriuose pigmentas iškart pastebimas – nuo ​​šviesiai rudos iki tamsaus šokolado. Šie plaukų atspalviai galimi visame pasaulyje, nors didžiausia brunetų koncentracija yra Europoje ir vietose, kur gyvena Europos palikuonys.

REKLAMA

Šviesūs plaukai

REKLAMA

Natūralūs šviesūs plaukai yra gana reti. Apskaičiuota, kad blondinai sudaro tik 3% pasaulio gyventojų. Kadangi tai yra viena populiariausių dažytų plaukų spalvų, ši statistika gali šokiruoti tuos, kurie visur mato blondines, manydami, kad jos visos yra natūralios. Šviesi plaukų spalva labiausiai paplitusi Šiaurės Europoje – Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Islandijoje, Danijoje. Natūralių blondinų taip pat yra kai kuriose Afrikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno salose. Pavyzdžiui, Ramiajame vandenyne gyvena šviesiaplaukiai Saliamono salų gyventojai.

Raudoni plaukai

REKLAMA

Raudoni plaukai yra rečiausi ir juos turi tik 2% pasaulio gyventojų. Šioje kategorijoje galima rasti įvairiausių atspalvių: nuo jau minėtos braškinės blondinės iki kaštoninės spalvos. Ši plaukų spalva populiariausia Skandinavijoje, Didžiojoje Britanijoje, Škotijoje ir Airijoje. Vis dėlto, raudonplaukių galima rasti visame pasaulyje tarp šių vietovių palikuonių. Žinoma, tai taip pat yra labai populiarus dažytų plaukų atspalvis.

REKLAMA

Dažyti plaukai

REKLAMA

Šiandien turime galimybę rinktis labai įvairius plaukų dažų atspalvius. Vis dėlto, visame pasaulyje dažniausiai yra pasirenkami šviesūs plaukų atspalviai, kurie gali labai varijuoti.

Nors šviesi plaukų dažų spalva yra pati populiariausia, tačiau tai priklauso nuo geografinės padėties, kultūros ir periodinių tendencijų. Nenuostabu, kad moteris plaukų dažymas traukia labiau nei vyrus. Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau nei 75% moterų bent kartą dažė plaukus.

REKLAMA

Žili plaukai

REKLAMA

Nors galima daryti prielaidą, kad žili plaukai atsiranda tik su amžiumi, yra ir kitų priežasčių, kodėl plaukai ima žilti. Pavyzdžiui, žmonės gali turėti piebaldizmą – tai yra būklė, kai plaukų linijos priekyje atsiranda žili plaukai. Be to, gali pasireikšti albinizmas arba pigmentacijos trūkumas akyse, plaukuose ir odoje. Nepriklausomai nuo to, kaip tiksliai atsiranda balti ar žili plaukai, jie sudaro mažiau nei 5% pasaulio gyventojų. Tokius plaukus turintys žmonės yra pasiskirstę visuose geografiniuose regionuose.

Kaip keičiasi plaukų spalva?

REKLAMA

Galite pastebėti, kad kai kurių žmonių plaukų spalva laikui bėgant keičiasi. Pavyzdžiui, dažniausias pokytis yra žilų plaukų atsiradimas. Plaukų būklę lemia melaninas. Laikui bėgant, plaukų folikulai ima gaminti  mažiau šios medžiagos, todėl ima trūkti plaukų pigmentacijos. Mokslininkai mano, kad tam tikras genas, ypač IRF4 genas, gali turėti įtakos šiam su amžiumi susijusiam pigmentacijos praradimui. Vis dėlto, pažymėtina, kad šis procesas gali vykti ir priešinga kryptimi. Pavyzdžiui, labai šviesiai rudi ir net šviesūs plaukai paauglystėje dažnai tampa tamsesni. Taip pat buvo atlikti tyrimai, rodantys, kad žilus plaukus galima pakeisti.

REKLAMA

Viena iš priežasčių, kodėl plaukų spalva laikui bėgant gali pasikeisti, yra drastiški hormoniniai pokyčiai. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl plaukų spalva gali pasikeisti, kai vaikai tampa paaugliai, kai moterų nėštumo laikotarpiu ar po gimdymo, kai moterys išgyvena menopauzę, arba kai žmonės turi tam tikrus sutrikimus, serga įvairiomis ligomis ar yra nuo jų gydomi. Taip yra todėl, kad dėl hormoninių pokyčių melanino gamyba dažnai gali sumažėti arba padidėti.

Ar dėl streso plaukai gali imti žilti? Yra žinoma, kad stresas suaktyvina organizmo reakciją „kovok arba bėk“, kuri perduodama visame kūne. Lėtinis stresas gali turėti rimtų pasekmių visoms kūno dalims, įskaitant plaukų folikulus. Dėl to kūnas į plaukų folikulus išskiria specialią cheminę medžiagą, vadinamą norepinefrinu. Jis keičia kamienines ląsteles, kurios turėjo tapti pigmentinėmis ląstelėmis. Būtent todėl plaukai ima žilti, nes ląstelės, kurios atliko ankstesnę funkciją, nebeatsistato.

REKLAMA

Kokia plaukų spalva yra geidžiamiausia?

REKLAMA

Bet kuris  plaukų stilistas gali lengvai atsakyti į šį klausimą. Tai visada yra ta spalva, kuri neatitinka natūralaus kliento plaukų atspalvio. Retas kuris savo natūralų plaukų atspalvį vadina geidžiamiausiu ir labai patinkančiu. Vis dėlto, galima drąsiai teigti, kad natūralūs atspalviai vis dar yra patys populiariausi: tik labai maža dalis žmonių ryžtasi išbandyti ryškias spalvas.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].