Vasario mėnesį naudinga nupurkšti vaismedžius. Tai sumažins grybelinių ligų tikimybę.

REKLAMA

Dauguma žmonių savo soduose sodina vaismedžius, todėl vasarą jie gali džiaugtis sėkmingu derliumi. Vis dėlto, kad medžiai duotų vaisių, jie turi būti sveiki. Būtent todėl vasario mėnesį verta atlikti vieną svarbią procedūrą.

Kaip purkšti vaismedžius?

REKLAMA

Vasario mėnesį juos nupurkškite variu. Ši priemonė turi profilaktinį poveikį ir saugo vaismedžius bei krūmus nuo grybelinių ir bakterinių ligų. Be to, varis kovoja ir su grybeliais bei bakterijomis, todėl tą verta atlikti tada, jei pastebite, kad medžius puola ligų sukėlėjai.

Geriausia juos nupurkšti vasario mėnesį. Šiai procedūrai pasirinkite debesuotą ir nevėjuotą dieną. Be to, temperatūra turėtų būti apie 6°C. Nepurkškite vaismedžių saulėtą ar lietingą dieną, arba tada, kai temperatūra nukrenta žemiau 0°C.

REKLAMA

Atminkite, kad vaismedžius ir kitus augalus galite purkšti nuo vasario iki spalio mėnesio. Viskas priklauso nuo to, kokį augalą norite nupurkšti. Be to, šis preparatas tinka ir daržovėms nupurkšti.

REKLAMA

Apsaugos priemonės

Būtina laikytis atsargumo priemonių. Būtinai užsidėkite apsauginius akinius, pirštines ir užsidenkite veidą. Taip pat apsirenkite apsauginius drabužius. Preparatas gali pakenkti, jei jo pakliūtų į akis. Taip pat vertėtų žinoti, kad varis yra toksiškas bitėms ir vandens gyvūnams.

REKLAMA

Vaismedžių purškimas

Vyšnios, trešnės, abrikosai ir persikai turėtų būti nupurškiami tada, kai pradeda formuotis lapų pumpurai. Tai padės apsaugoti augalus nuo bakterinių ligų.

REKLAMA

Jei obelys ir kriaušės purškiamos variu tada, kai pradeda skleistis pumpurai. Tai apsaugos juos nuo bakterinių užsikrėtimų. Šią procedūrą pakartokite tada, kai pasirodys augalų lapai.

REKLAMA

Vynmedžius galima nupurkšti jų žydėjimo laikotarpiu. Tai padės apsaugoti juos nuo pelėsio.

Agrastai ir serbentai purškiami tik nuėmus derlių. Tai padės išvengti lapų kritimo ir baltų dėmių atsiradimo.

Variu galima nupurkšti ir lysvėse auginamus pomidorus, agurkus ar šparagines pupeles.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].