Orchidėja namuose. Ar turėtumėte ją ten auginti?

Dažniausiai esame įsitikinę, kad namuose esantys augalai yra naudingi. Jie puošia interjerą, sukuria jaukumą, o kartais net daro orą švaresniu. Daugelis mano, kad orchidėja taip pat yra visiškai nekenksminga. Bet ar tikrai taip yra?

Orchidėja

ORCHIDĖJA NAMUOSE

Apie šį augalą sklando įvairūs, gana prieštaringi gandai. Dauguma jų teigia, kad orchidėjų negalima laikyti namuose.

Atėjo laikas suprasti visus šios gėlės niuansus.

OBJEKTYVIOS PRIEŽASTYS

Orchidėjos yra epifitai (parazitai), gyvenantys ant kitų didesnių augalų. Joms nereikia dirvožemio ir dėl išorinių šaknų jos gauna reikiamas maistines medžiagas ir drėgmę iš atmosferos. Todėl manoma, kad jos sugeria aplink esančią energiją ir tai blogai veikia namuose gyvenančius žmones.

Orchidėja

Orchidėjoms priskiriamas gebėjimas išsiurbti jų šeimininkų gyvybinę jėgą, todėl pastarieji jaučiasi vangūs, pavargę ir be energijos. Iš tikrųjų šie reiškiniai turi paaiškinimą.

Žydinčiuose orchidėjų žieduose yra daug skraidančių žiedadulkių, kurios gali sukelti mieguistumą ir net alergines reakcijas. Augalo intensyvus aromatas gali sukelti galvos sunkumą, miego sutrikimus, neramias mintis ir dažnus nuotaikos svyravimus. Gėlė ypač aktyvi naktį. Dėl šios priežasties augalo nerekomenduojama auginti miegamajame.

PRIETARAI APIE NEIGIAMĄ ORCHIDĖJOS POVEIKĮ

Orchidėja, būdama labai grakštus, trapus ir subtilus augalas, dalijasi šiomis savybėmis su kitais. Taigi, ji blogai veikia vyrus, sunaikina jų energiją ir daro juos sentimentaliais. Dėl šios priežasties orchidėją geriausia laikyti toje vietoje, kur vyrai praleidžia mažiausiai laiko: virtuvėje, koridoriuje ar svetainėje.

Orchidėja

Tuo pačiu metu gėlė daro priešingą poveikį moterims, augalas prisideda prie jų moteriškumo, patrauklumo, taip pat išsaugo jaunystę ir grožį. Tačiau orchidėja tinka ne visoms moterims. Pernelyg romantiškos, neryžtingos prigimties damoms ji nerekomenduojama. Priešingu atveju augalas tik slopins.

TEIGIAMI PRIETARAI APIE ORCHIDĖJĄ

Nepaisant tokių nepalankių prietarų, yra ir tokių, kurie orchidėją vertina teigiamai. Pavyzdžiui, Indijoje manoma, kad orchidėja yra naudinga namams, nes ji sugeba išvalyti namus nuo blogio, atitraukti nemalonias mintis ir jausmus. Taigi, orchidėja padeda palaikyti draugišką šeimyninę atmosferą, tarpusavio supratimą ir pagarbą.

Net šventyklose su gėle elgiamasi pagarbiai, nes pagal legendas ji padeda susikaupti, praturtėti dvasiškai ir užmegzti ryšį su aukštesnėmis jėgomis. O baltą orchidėją ypač garbina tikintieji.

Orchidėja

Atsižvelgiant į visa tai, kas išdėstyta aukščiau, logiška užduoti klausimą, ar galima orchidėjas laikyti namuose? Žinoma, toks augalas turi savo niuansų, tačiau šias įspūdingas gėles galite auginti namuose. Svarbiausia yra atsakingai pažiūrėti į jų laikymo vietą, kad būtų sumažinta nepageidaujama įtaka.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].