Dėl savo egzotiškos ir elegantiškos formos orchidėjos jau daug metų karaliauja ant palangių. Nepaisant to, daugelis žmonių patiria problemų dėl jų auginimo. Mes jums atskleisime, kaip dauginti orchidėją.

REKLAMA

Patalpose jos suteikia neįtikėtino žavesio. Štai kodėl kai kurie žmonės nusprendžia jas auginti, o tai tikrai nėra lengva. Šie augalai dažnai nenori žydėti ir juos sunku dauginti. Tačiau yra paprastas būdas, kad ši procedūra būtų sėkminga.

REKLAMA

Kaip dauginti orchidėją?

Parduotuvėse esančios orchidėjos dauginamos klonavimo būdu. Tačiau namuose to padaryti neįmanoma, todėl tenka tai daryti iš sėklų. Todėl verta būti kantriems ir išmokti teisingai atlikti šią procedūrą. Didžiausias sunkumas bus paimti gumulą, nes tik iš jo gali išaugti sveiką augalą. Ypatingą dėmesį verta atkreipti į priemonių kokybę, kurios turi būti sterilios. Tai padės išvengti įvairių ligų. Norėdami atlikti procedūrą, jums reikės gana gero peilio. Taip pat turėtumėte pasiruošti trąšų ir aktyvintos anglies, tai padės lengviau formuotis orchidėjų šaknims.

Ką daryti?

Pirmiausia reikia naudoti peilį, kuris leistų atskirti lapus nuo stiebų. Tai reikia padaryti taip, kad paimta dalis turėtų augalo kamieno gabalėlį. Tai labai svarbu, nes lapai patys neužaugins šaknų. Jie neturi augimo taško. Nupjautą augalo dalį reikia palikti išdžiūti per naktį, nes per tą laiką ant jo susidarys plėvelė, kurią ryte reikia įtrinti šaknis formuojančiomis trąšomis. Tada ruoškite aktyvuotos anglies tirpalą. Vieną tabletę išmaišę pusėje stiklinės vandens, į vidų įdėkite lapelį. Vos tik pastebėsime naujas šaknis, orchidėją galite dėti į vazoną. Laistykite sodinukus tik po trijų dienų.

REKLAMA

Orchidėjų trąšos

Norint pasirūpinti augalo sveiku augimu, verta naudoti alų. Tai tikra vitaminų bomba, nes jame yra kalio, kalcio, fosforo ir magnio, kurie būtini šiai gėlei. Prieš laistydami orchidėją alumi, pirmiausia leiskite gėrimui kelias valandas pastovėti, o tada jį atskieskite vandeniu. Pakanka naudoti šį mišinį kartą per mėnesį ir gėlė žydės labai ilgai.

orchidėją

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.