Šis erelis buvo vos 7 savaičių amžiaus. Tėvai jo nemaitino, todėl zoologams teko nemenka užduotis išgelbėti šio paukščio gyvybę.

Mažytis erelio jauniklis tris dienas atsisakė maisto, kol galiausiai vyriausiasis zoologas rado sprendimą: jis apsimetė ereliu ir nuėjo jo pamaitinti.

Nėra sunku suprasti tokį zoologų susirūpinimą. Jie bandė išgelbėti Filipinų erelio – nykstančios rūšies jauniklį.  Filipinų erelis pirmą kartą pastebėtas 1894 m., o 1995 m. jis jau buvo įtraukta į nykstančių rūšių sąrašą. Pasaulyje yra mažiau nei 500 šių paukščių, todėl net vieno erelio praradimas būtų pražūtingas smūgis visai populiacijai.

„Sugalvojau pasidaryti erelio imitaciją ir pabandyti pamaitinti paukštį. Keista, bet man pavyko iš pirmo karto”, – žurnalistams sakė zoologas Friedas Robenschneideris.

Toks maitinimo būdas nepripratins paukščio prie žmonių, todėl jį bus galima išleisti į laisvę.

Šio jauniklio  laukia dar ilgas kelias. Tikimės, kad jauniklis greitai sustiprės.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].