Nors gyvename XXI amžiuje, vis dar yra žmonių, kurie laikosi pasenusių ir keistų įsitikinimų apie santuoką ir moterų teises, susijusias su jų kūnu.

REKLAMA

Vienas internautas neseniai pasidalijo nerimą keliančio vyro ir žmonos pokalbio ekranvaizdžiais. Vyras apkaltino žmoną kraujomaiša, nes ji žindė jų vaiką.

Šios situacijos absurdiškumas sukėlė visuomenės šoką ir nuostabą dėl primityvių vyro pažiūrų.

Vyro ir žmonos susirašinėjimu iš pradžių buvo pasidalinta „Reddit“.  Vėliau tai išplito ir „X” platformoje (anksčiau vadinosi „Twitter”), kur, suprantama, sukėlė tikrą audrą.

Pokalbis prasidėjo vyro žinute. Jis rašė: „Žindai? Juk žinai, kaip blogai dėl to jaučiuosi“, – rašė vyras ir pridūrė, kad sprendimas žindyti sūnų buvo „nepagarbus“.

REKLAMA

Žmona, kuri tuo metu po gimdymo vis dar buvo ligoninėje, pasiūlė kompromisą: ji žindys vaiką tik tada, kai to nematys vyras. Vis dėlto, vyras pareiškė, kad „tarp jų viskas baigta“.

Nors žmona bandė šviesti savo vyrą apie žindymo naudą, šis atsakė: „rezultatas toks, kad daugiau niekada negalėsiu į tave žiūrėti taip pat, kaip anksčiau“.

Tęsdamas jis pridūrė: „Manau, kad esi bloga žmona. Manau, kad tu manęs negerbi. Tu atėmei visą mano džiaugsmą. Mano galvoje tiek daug minčių. Man patiko tavo krūtys, bet dabar, kai jos yra kito vyro burnoje, man jos nebepatinka“.

REKLAMA

Svarbu pabrėžti, kad vyras, kurį jis turėjo omenyje, buvo jų naujagimis sūnus, o ne suaugęs vyras. Taigi, žmona tai priminė savo vyrui, o šis atsakė: „Jis yra vyras ir tavo sūnus. Mano akimis, tai – kraujomaiša“.

Kai šiuo pokalbiu buvo pasidalinta „Reddit“, daugybė internautų išreiškė savo nuomonę komentaruose.

REKLAMA

Vienas  vartotojas rašė „Jos krūtys nebėra jo malonumui, dabar krūtys atlieka savo tikrąją funkciją. Kaip jis drįsta tam priešintis?“

REKLAMA

Dar kažkas pridūrė: „Dieve mano. Ką aš ką tik perskaičiau? Tėvas pavydi savo ką tik gimusiam kūdikiui, nes jis maitinamas krūtimi, ir dėl to kaltina mamą. Kur ritasi šis pasaulis? Koks bjaurus žmogus turi būti, kad taip galvotum? Ar jis tikrai mano, kad moterys yra sekso žaislai? Jis seksualizuoja ir niekina savo partnerę, nes ji maitina krūtimi“.

Moteris, kuri pasidalijo šia istorija „Reddit“ (ji nėra ta moteris, kurią vyras apkaltino kraujomaiša), paaiškino: „Manau, kad mūsų visuomenė ir toliau seksualizuoja žindymą, o šis vyras tikrai perdeda“.

REKLAMA

Moteris pasakojo ir apie savo išgyvenimus, teigdama: „Kai pagimdžiusi vaiką grįžau į darbą, darbdavys nesutiko pakoreguoti mano grafiko, kad galėčiau žindyti. Man tiesiog buvo pasiūlyta maitinti vaiką pieno mišinukais“.

Moteris pridūrė, kad vyras laikytų kraujomaišą ir tai, jei dvejų metų vaikas maudytųsi kartu su motina. Atrodo, kad jis turi pernelyg seksualizuotą požiūrį į tokio tipo dalykus, galbūt net Edipo kompleksą“, – sakė ji.

REKLAMA

Internete gausu istorijų apie vyrų savininkišką požiūrį į moteris, tačiau šis vyras tikrai peržengė visas ribas. Tai dar kartą pabrėžia būtinybę kovoti su pasenusiais įsitikinimais ir skatinti pagarbą moterų savarankiškumui, kad jos turėtų laisvę su savo kūnu daryti tai, ką nori.

Ką manote apie šią situaciją? Pasidalinkite komentaruose!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].