Vietname atidarytoje kavinėje galite mėgautis gėrimu vidury ežero, kuriame plaukioja žuvys

Akimirkai įsivaizduokite, kad geriate arbatą, o aplink jus ežere plaukioja gražieji koi karpiai. Viena iš garsių Hošimino miesto kavinių siūlo tokią paslaugą.

Pasaulyje yra daugybė gyvūnų kavinių, o ši Hošimino miesto kavinė laikoma pirmąja žuvų kavine. Tai viena mėgstamiausių žuvų mylėtojų lankytinų vietų. Iš tiesų Vietname yra dešimtys kavinių, ežerų ar tvenkinių apsuptyje. Iš pirmo žvilgsnio jos atrodo vienodai: kelios salos seklio dirbtinio tvenkinio viduryje. Kiekvienoje saloje pristatyta stalų, todėl klientai gali mėgautis maistu vandens apsuptyje.

Viena iš tokios kavinių zonos ypatybių yra ta, kad jūs galite paliesti žuvis rankomis, tiesiog įkišti rankas į tvenkinio vandenį ir susidraugauti su žuvimis.

Įdomu tai, kad koi yra karpių rūšis, tačiau jie vadinami porūšiu, gautu dirbtinio veisimo metu. Yra apie 80 koi rūšių, kurių kiekviena turi savo spalvą, dėmių tipą ir išvaizdą. Manoma, kad ji atsirado Japonijoje.

Ši žuvies rūšis pirmą kartą paminėta XIV a. Nėra įrodymų, kaip karpis atsirado Japonijoje. Tai, kad jis atkeliavo iš Kinijos, yra labiausiai tikėtina hipotezė. Japonų ūkininkai ėmėsi sąmoningai šerti karpius, kad išgautų gražesnės spalvos žuvis. Taip gimė pomėgis auginti karpius. Ūkininkai išbandė įvairiausių dalykų, kad išgautų kuo gražesnę žuvį. Galiausiai gražios žuvys nebebuvo valgomos (žinoma, nebent karo ar blogo derliaus laikais), o buvo pradėtos veisti rūmų tvenkiniams puošti.

Tik XX amžiaus pradžioje pasaulis vėl pradėjo mokytis apie karpius: žuvis buvo eksponuojama parodoje Tokijuje. Šiandien visame pasaulyje yra daug koi klubų, įskaitant Hošimino miestą.

Kai žiūrite į koi, jaučiatės atsipalaidavęs ir energingas. Jau seniai žinome akvariumo žuvelių naudą ir akivaizdu, kad koi turi tokį patį poveikį.

Ar norėtumėte čia apsilankyti?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].