Kai mūsų gyvenime įvyksta svarbūs įvykiai, akivaizdu, kad norime, jog artimieji būtų šalia. Tą dieną, kai tampame tėvais, baigiame universitetą ar nusprendžiame susituokti, svarbiausiais mūsų palydovais tampa mūsų mylimos šeimos. Megan Roys sužinojo, kad jos tėvas miršta nuo vėžio ir kad jam liko visai nebedaug laiko šioje žemėje. Tuomet ji priėmė dramatišką sprendimą!

Ji žinojo, kad tėvas nesulauks tos dienos, kai ji ištekės. Taigi, ji sukūrė filmą apie savo vestuves ir surengė nepamirštamą dieną sau, o ypač – savo tėvui. „Nenoriu net pagalvoti apie tai, kad mano tėtis negalėtų dalyvauti svarbiuose mano gyvenimo įvykiuose.

Ta jo saugi ir šilta ranka, kurią noriu jausti šalia savęs pačiomis jaudinančiomis ir nuostabiausiomis gyvenimo akimirkomis. Vien tik mintis, kad jos gali nebelikti, skaudina mano širdį.“ Megan Roy kova su tėvo vėžiu buvo sunkus jos gyvenimo laikotarpis.

2017 metų vasarį ji išgirdo tai, ko niekas nenorėtų išgirsti. Jos mylimas tėtis jau kurį laiką sirgo, bet iki tol manė, kad jo problemos buvo tik dėl alergijos. Deja, po tyrimų jis sužinojo, kad serga vėžiu.

Ši informacija sukrėtė šeimą! Jie nežinojo, ką daryti ir kaip palaikyti ligonį šiuo sunkiu metu.

Tačiau po kurio laiko Megan sužinojo, kad jos tėtis jau kurį laiką įtarė, jog kažkas negerai.

„Gydytojas gerklėje aptiko gumbą ir nusprendė, kad reikia atlikti biopsiją. Mano tėvas tai padarė niekam nieko nesakęs. Jis nenorėjo, kad mes dėl jo nerimautume. Rezultatai parodė, kad tai vėžys, ir jis turėjo vykti pas onkologą, kad būtų atlikti tyrimai ir nedelsiant sudarytas gydymo planas“, – „Love What Matters“ pasakojo jo dukra.

Sudėtingas gydymas

Atlikę tyrimus gydytojai nustatė, kad jos tėtis sirgo vėžiu. Reikėjo atlikti operaciją, todėl praėjus kelioms dienoms po diagnozės nustatymo, gydytojai pašalino kaip įmanoma didesnę pažeistų audinių dalį.

Tėčiui taip pat teko atlikti radioterapiją, kad padidėtų tikimybė atsikratyti vėžio. „Jam teko net du mėnesius gydytis citotoksiniais vaistais ir radioterapija. Dėl chemoterapijos jis tapo silpnesnis ir pavargęs. Radioterapija nudegino jo gerklę. Dėl to jam buvo sunku valgyti ir ryti. Netrukus po gydymo jam buvo įvestas vamzdelis, kad galėtų vartoti maistą. Buvo sunku stebėti, kaip jis kovoja su šiuo skausmu. Tačiau jis buvo kupinas teigiamų emocijų. Nepaisant aplinkybių, jis viską išgyveno su šypsena ir gera nuotaika“, – sakė jo dukra.

Gydytojai prognozavo gerą ligos eigą. Jie tikėjo, kad tėtis gali pasveikti.

Stebėti, kaip jis kovoja su liga, buvo sunku visai šeimai. Jie stengėsi būti tokie pat pozityvūs kaip ir jis. „Po kelių mėnesių sunkaus gydymo mano tėtis buvo pripažintas sveiku. Šventėme ir gyvenimas grįžo į įprastas vėžes. Mama ir tėtis vėl lankėsi koncertuose, šiek tiek keliavo ir linksminosi, nes tėtis pagaliau jautėsi stiprus ir sveikas. Mums nebereikėjo dėl nieko nerimauti ir mes buvome už tai labai dėkingi. Pradėjome labiau vertinti vienas kitą. Supratome, kad gyvenimas gali pasikeisti akimirksniu. Bet tai nutiko ir vėl…“

Vėžys sugrįžo

2018 metais, po visko, ką teko patirti jos tėčiui, ši žinia buvo tarsi pasikartojęs košmaras.

„2018 metų kovo 23 dieną mano mama netikėtai pasirodė prie mano namo durų ir aš tai pamačiau jos veide… Kažkas buvo ne taip. „Tėčiui atsinaujino vėžys. Šį kartą jis yra storojoje žarnoje.“ „Nemanau, kad tuo metu girdėjau, ką ji pasakė. Prisimenu, kad verkiau, nes jaučiau, kad kažkas yra ne taip, bet nemaniau, kad supratau, kokie baisūs žodžiai ką tik nuskambėjo iš jos lūpų. Po kelių minučių, kai šiek tiek aprimau, ji man vėl viską paaiškino. „Vėžys sugrįžo ir tai nėra gerai. Žinau, kad šį kartą bus kitaip“.

Taip ir buvo. Kaip ir anksčiau, tėvas nuolat lankėsi pas gydytojus, bet vieną dieną paaiškėjo, kad vėžys grįžo. Jis buvo neviltyje.

Šį kartą liga buvo agresyvesnė

Vėžys sugrįžo ir buvo agresyvesnis nei anksčiau.

Jis jau buvo perėjęs per organizmą ir išplitęs į gaubtinę žarną, plaučius ir kepenis.

„Šį kartą diagnozuotas buvo 4 stadijos vėžys. Gydytojas jam prognozavo apie 8-12 mėnesių gyvenimo, įskaitant gydymą. Praėjo treji metai nuo tada, kai pirmą kartą sėdėjome gydytojo kabinete, o aš vis dar nežinojau, kaip su tuo susidoroti. Prieš kelias dienas tėvas buvo laimingas ir sveikas, o dabar kažkas mums pasakė, kad kitais metais jo gali nebelikti. Sužinoti tokią žinią – tarsi pabusti iš košmariško sapno.“ Po kurio laiko tėtis vėl apsilankė pas gydytojus, kad sužinotų daugiau apie naujausius tyrimų rezultatus.

Jis taip pat norėjo aptarti, koks gydymas jam geriausiai padėtų. Gydytojai jį apžiūrėjo ir netrukus jis jau buvo su šeima. Visi manė, kad gydytojai pradės gydymą laiku, bet jau buvo per vėlu.

Skaudus gydytojų pareiškimas

Vėžys jau buvo išplitęs visuose organuose. Liga buvo išplitusi tėčio smegenyse ir jie nieko negalėjo padaryti. Tokia bloga buvo gydytojų žinia.

„Mūsų širdys buvo sudaužytos! Tėtis atvažiavo pas mus ir kelias dienas praleido namuose liūdėdamas. Tačiau jis buvo gyvas ir nusprendė negaišti laiko veltui. Dienomis žaidėme golfą, pirkome gėles ir lesinome paukščius (jo prašymu). Klausėmės muzikos ir planavome renginius, pavyzdžiui, koncertus, šeimos išvykas ir krepšinio varžybas. Galvojome apie dabartį ir gyvenome kartu kiekvieną dieną“

Tuomet Megan susimąstė. Jai kilo mintis, kad ateityje, per svarbius jos gyvenimo įvykius, tėvo nebebus šalia.

Nors Megan tuo metu buvo vieniša ir neturėjo vaikino, ji svajojo apie tai. Ji papasakojo, kad jau seniai norėjo ištekėti ir susilaukti vaikų. Tačiau jos tėvas niekada negalės būti šių dviejų įvykių liudininku.

Jis niekada nematys, kaip ji žengia prie altoriaus ir nesusitiks su savo būsimais anūkais. Taigi, Megan sugalvojo puikią idėją!

Ji surengė fiktyvias vestuves

Megan žinojo, kad dėl ligos tėtis negalės dalyvauti ceremonijoje, bet tai jos nesustabdė. Nors dar buvo vieniša, Megan vestuves surengė!  Nors ji žinojo, kad tuo metu nesakys žodžio „taip“ jokiam vyrui, ji norėjo šalia savęs turėti tėtį, kuris palydėtų ją prie altoriaus.

„Mes tai padarėme! Nusipirkau suknelę, nukirpau tėčiui plaukus, padėjau jam išsirinkti marškinius ir kartu su šeima bei tais, kurie padėjo, surengėme tai, ką dabar vadiname „fiktyviomis vestuvėmis”. Susitikome renginio vietoje, tai buvo pirmas kartas, kai jis pamatė mane su vestuvine suknele. Kartu ėjome prie altoriaus, šokome pagal dainą, kurią visada norėjau šokti su juo. Kartu daug verkėme ir juokėmės“, – pasakojo Megan.

„Žinoma, mes ne taip įsivaizdavome mano vestuves, bet ši diena buvo skirta mums. Mūsų unikali, netobula, bet linksma ir mylinti komanda. Su šeima stovėjome ratu, laikydamiesi už rankų. Meldėmės už stebuklą ir galimybę praleisti daugiau laiko kartu. Pasakiau jam: „Tai tik repeticija prieš tikrąją dieną. Nors abu žinojome, kad tai tikriausiai netiesa. Kai šokome kartu, dėkojau Dievui už žilą, linksmą, geraširdį tėvą, kurį mylėjau 23 metus. Norėjau, kad ta akimirka tęstųsi amžinai. Tuo metu daugiau niekas nebuvo svarbu. Joks vėžys, gailestis, liūdesys ar baimė nesutrukdė mums žinoti, kaip stipriai mylime vienas kitą. Buvome tokios nuotaikos, kad viskas atrodė tobula.“

Jis mirė praėjus kelioms savaitėms po „vestuvių“

Megan taip pat pasamdė profesionalų vaizdo operatorių, kuris lydėjo juos visą šią šventinę dieną. Po kelių savaičių, kai tėvas gulėjo ligoninėje, ji parodė jam filmuotą medžiagą.

Juos abu nepaprastai sujaudino vaizdo įrašas, kuriame puikiai matėsi, kokia nuostabi diena buvo. Ji buvo kupina džiaugsmo, ašarų ir meilės.

„Mūsų laikas ėjo į pabaigą ir mes tai žinojome. Nebuvome pasirengę jo paleisti. Jis pasakojo, kad nors ir liūdi, bet džiaugiasi viskuo, ką padarė. Jis gyveno tokį gyvenimą, kokio norėjo. Nors norėjome dar daugiau laiko praleisti kartu, jautėmės ramūs žinodami, kad netrukus jis nebesikankins ir bus danguje.“

Netrukus šeima turėjo atsisveikinti su savo tėčiu ir stebėti, kaip jų mylimas šeimos narys paskutinį kartą iškvėpė.

„Nepriimkite gyvenimo kaip savaime suprantamo dalyko. Šokite su tėčiu. Paskambinkite mamai. Linksminkitės ir nežiūrėkite į viską pernelyg rimtai. Gyvenimas kupinas pakilimų ir nuosmukių. Mėgaukitės juo, kol galite.“ Toliau galite peržiūrėti šios gražios „vestuvių dienos“ vaizdo įrašą. Žiūrint jį ima skruostais riedėti ašaros!

Jūs teisi, Megan, džiaukimės tuo, ką turime šiandien ir dabar! Niekada negalime būti tikri dėl ateinančio rytojaus!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].