Ūkininkas ėjo skinti bananų, kai jo dėmesį patraukė vienas iš plantacijos medžių. Iš pradžių vyras manė, kad ant medžio auga didžiulės cukinijos. Atidžiau įsižiūrėjęs jis negalėjo patikėti savo akimis, – tai buvo bananai, tik kiekvienas buvo pusės rankos dydžio.

REKLAMA

Vaisių nuotraukos iš karto sukėlė daug ginčų. Dauguma žmonių netikėjo, kad bananai gali būti tokie dideli. Buvo nuspręsta kreiptis pagalbos į botanikus, kurie galėtų nustatyti šių bananų veislę.

REKLAMA

Netrukus jie išsiaiškino, kad milžiniški vaisiai buvo Havajų bananų veislės, kurią salos gyventojai vadino Hua Moa.

REKLAMA

Havajų veislės bananai iš tikrųjų užauga daug kartų didesni nei tradiciniai bananai.

REKLAMA

Tikėtina, kad sodinant bananų plantaciją augalo daigai netyčia įsitvirtino dirvoje, todėl šioje plantacijoje užaugo ir tokių bananų, kurių auginti nebuvo planuota.

REKLAMA

Turbūt nereikia net sakyti, kad šie milžiniški bananai sulaukė labai didelio dėmesio, todėl dabar ūkininkai svarsto galimybę auginti ir šią bananų veislę.

Ar jūs norėtumėte paragauti tokių bananų?

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].