Tikras stebuklas dykumoje: žmonės aplink ežerą pasistatė miestelį

Huakačina gyvenvietė yra Peru dykumoje. Ją supa didžiuliai smėlynai, todėl keliautojams susidaro įspūdis, kad jie pateko į pačią Afrikos širdį. Huakačina yra nedidelė gyvenvietė, kurioje gyvena tik 100 gyventojų. Ji yra pastatyta aplink mažą ežerą.

Iš pradžių čia ramiai atostogauti atvykdavo išskirtinai tik turtingos šeimos, o dabar šį pasaulio tašką aplanko daugybė turistų iš Peru, taip pat ir iš kitų šalių.

Aktyvias atostogas mėgstantiems žmonėms čia yra daug ką nuveikti. Čia labai išvystyta pramoga važiuoti vadinamosiomis „smėlio lentomis“, t. y. snieglentėmis, skirtomis smėliui, taip pat specialiais visureigiais, skirtais važiuoti kopomis.

Pagrindinis vietos gyventojų pajamų šaltinis yra turistai, todėl infrastruktūra čia yra aukšto lygio. Patogūs viešbučiai, jaukūs restoranai, daugybė žalumos – visa tai atrodo kaip pasaka nesibaigiančių smėlynų fone.

Nors turizmas duoda gerų pajamų, toks populiarumas lėmė laipsnišką ežero džiūvimą. Šiandien oazė pildoma vandeniu iš kitų šaltinių, kad būtų išvengta ekologinės katastrofos ir šios nuostabios vietos išnykimo.

Tradiciškai Huakačina vadinama „Amerikos oaze“, nes tai yra viena iš nedaugelio natūralių oazių, išlikusių Amerikoje.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].