Šio tėčio reakcija į dukters elgesį žaibiškai plinta internete. Diskusijų forumo „Reddit“ įraše tėvas pasakoja, kaip sužinojo, kad jo dukra mokykloje tyčiojasi iš kitų mokinių. Jo reakciją dabar giria tėvai visame pasaulyje. Daugelis mano, kad bausmė yra tikrai gera pamoka priekabiautojui. Žinoma, yra ir tokių, kurie mano, kad bausmė – per griežta. Perskaitykite ir įvertinkite patys.

Štai ką papasakojo tėvas:

„Mano dukros vardas yra Callie. Man ji yra vienas maloniausių žmonių, kuriuos pažįstu. Ji gauna gerus pažymius mokykloje, turi mandagių, malonių draugų, ir tuo pat metu randa laiko būti nuostabia ir mylinčia dukra. Niekada nesu jai skyręs namų arešto ir ji niekada nedavė man pagrindo manyti, kad turi problemų.

Esu vienišas trijų dukterų tėvas. Sunku, bet maniau, kad mums viskas gerai. Callie yra vyriausia, jai – 18. Tačiau šiandien viskas pasikeitė. Šiandien man paskambino verkianti kitos merginos mama, sakydama, kad Callie mokykloje priekabiavo prie jos dukros. Callie su draugais merginą fotografavo įvairiomis pozomis, pavyzdžiui, kai ji pasilenkia ko nors pasiimti ir rodomas jos užpakaliukas. Mergina turi antsvorio, manau, kad nuotraukos darytos dėl to. Mama sakė, kad dukra šį rytą persipjovė riešą ir dabar ji yra ligoninėje. Callie šiandien buvo paplūdimyje ir po kelių valandų turėtų grįžti namo. Aš toks piktas. Aš nežinau, ką daryti. Bandžiau ją išmokyti manierų, būti pagarbiai, bet dabar atrodo, kad nežinau, kas ji tokia. Ir kiek suprantu, Callie yra patyčių lyderė tarp savo draugų.

Kaip su tuo susitvarkyti ir kartu neprarasti dukros meilės ir pasitikėjimo? Kokias pasekmes ji turėtų patirti dėl to? Ar turėčiau nuvežti ją į ligoninę, kad ji pamatytų, ką padarė?

Callie šįvakar turėjo būti namuose 20.30 val. 20:15 ji skambina ir sako, kad nori miegoti pas draugus. Atsakau: „Ne, tu tuoj turi grįžti namo.“, tada ji atsako: „Bet aš jau čia! Pasikalbėsime rytoj!”, ir padeda ragelį.

Nusprendžiau eiti į jos draugo namus, bet jie buvo tušti. Paskambinau įvairių draugų ir draugių tėvams, ir galiausiai radau vieno draugo brolį, kuris pasakė, kad jie yra parke. Nuvykau ten, ir mano dukra išties ten buvo. Prie laužo susirinko apie 30 jaunuolių. Matau, kaip Callie geria alų.

Nemėgstu pykti, bet tokią dieną tai buvo paskutinis lašas. Priėjau prie jos ir pasakiau, kad nenoriu kelti scenos ir ji turi eiti su manimi. Ji tapo tarsi visiškai kitu žmogumi. Gal dėl išgerto alaus, gal dėl šalia esančių draugų. Ji pasakė: „Man beveik 18 metų, tu negali man to daryti! Tu gadini man gyvenimą!“.

Buvau toks piktas, kad tiksliai nepamenu, ką sakiau, bet tai buvo kažkas panašaus į: „Tau turėtų būti gėda! Mergina guli ligoninėje dėl tavo ir tavo draugų patyčių. Dabar tu man meluoji, esi nepilnametė ir vartoji alkoholį. Tavo mamai būtų gėda dėl tavęs, o aš nebežinau, kas tu tokia.“

Taigi, aš iškėliau sceną. Ir ji grįžo namo su manimi. Pasiėmiau visą jos elektroninę įrangą. Kompiuterį, mobilų telefoną ir televizorių. Pirmiausia paprašiau jos prisijungti prie anoniminio puslapio, kuriame buvo paskelbtos nuotraukos, atsiprašyti ir pasakyti, kad tai ji jas įkėlė. Tada pamačiau, kad priekabiaujama ne tik prie vienos merginos. Puslapyje buvo mažiausiai 50 skirtingų nuotraukų.

Ji išsiuntė atsiprašymą ir aš jai aiškiai pasakiau, kad vasaros atostogos atšauktos. Ji gali naudotis laidiniu telefonu, kol aš esu šalia ir girdžiu, ką ji sako.

Kitos pasekmės, kurių ji gali tikėtis:

  • Privalomi vizitai pas psichologą kartą per savaitę.
  • Vieši darbai – vis dar aiškinuosi, kaip ji galėtų prisidėti.
  • Kai mergina grįš namo iš ligoninės, Callie atsiprašys jos ir visos jos šeimos.
  • Išmontavau jos kambario duris, ji kurį laiką nenusipelnė privatumo.
  • Aš pašalinau visą prabangą, kuri, manoma, nereikalinga. Paėmiau ir brangias makiažo priemonės, kurias jai nupirkau. Vietoje to daviau jai tik būtinus reikmenis.

Išvaliau jos kambarį, o dabar jame liko tik lova, rūbai, knygos ir jos pianinas. Liepiau jai pradėti skaityti knygas ir pabandyti išmokti groti pianinu, kurio norėjo, bet taip niekada nenaudojo.

Liepiau jai miegoti naktimis, o ne gerti su draugais. Jei ji nori ir toliau gyventi kaip anksčiau, jai teks įvykdyti mano reikalavimus. Jei ji priims dabartinę bausmę, svarstysiu apie bausmės sumažinimą.

Ką manote? Ar šis tėvas per griežtas savo dukrai? Ar yra kas nors, ką jis galėjo padaryti kitaip? Nedvejodami pasidalykite šiuo atveju su draugais!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].