Tėvai galvojo, kad jų šešiametis vaikas negali kalbėti. Laimei, odontologas atskleidė tiesą!

Kiekvieną vaiko gyvenimo etapą tėvai stebi su dideliu susidomėjimu. Pirmasis išdygęs dantis, pirmasis žingsnis ir pirmasis žodis – tai tik keli tėvams ypač svarbūs momentai vaiko gyvenime.

Vaikų augimas nėra žaidimas ar lenktynės, bet normalu, kad kai vaikas vystosi ne taip greitai, kaip jo bendraamžiai, jaučiame nerimą. Masonas Motzas iš Teksaso smegenų aneurizmą patyrė būdamas vos 10 dienų. Tai sukėlė tam tikrų problemų ir mažasis berniukas vystėsi ne taip, kaip kiti vaikai.

Po kurio laiko jam taip pat buvo diagnozuotas Soto sindromas – reta liga, sukelianti didelius mokymosi sunkumus ir lėtesnį vystymąsi. Kai Masonas paaugo, tėvai nuvedė jį pas logopedą, rašo „New York Times“. Nors Meisonas nebendravo kaip kiti jo amžiaus vaikai, jo tėvai Dalanas ir Meredita išmoko suprasti, ką jis turėjo omenyje. Berniukas galėjo pasakyti kelių žodžių pradžią, bet negalėjo pasakyti pilnų žodžių ar sakinių.

tėvai

Viskas pasikeitė po apsilankymo pas odontologą

Kai Meisonas buvo šešerių metų ir apsilankė pas odontologę Eimę Luedman-Lazar, paaiškėjo, kad ne Loto sindromas apsunkino jo kalbėjimą. Tiesą sakant, Meisono liežuvis būdavo netinkamoje padėtyje ir tai trukdė jam kalbėti.

Odontologė išbėgo į laukiamąjį kambarį ir pasidomėjo, ar ji galėtų atlaisvinti liežuvio pasaitėlį lazeriu. Tėvai pasakė „taip“, odontologė padarė operaciją, kuri truko mažiau nei dešimt sekundžių.

Gali kalbėti kaip ketverių metų vaikas

Kai po operacijos šeima grįžo namo, Meredita išgirdo berniuką sakant: „Aš alkanas ir ištroškęs, ar galime pažiūrėti filmą?“

Tėvai, niekada negirdėję, kaip sūnus kalba normaliai, vargu ar galėjo patikėti tuo, ką išgirdo. Berniukas staiga prabilo daug geriau nei anksčiau. Meisonas anksčiau galėdavo pasakyti tik žodžių skiemenis, bet jų nesujungdavo. Po operacijos jis gebėjo kalbėti kaip ketverių metų vaikas. Kai jam bus 13 metų, gydytojai mano, kad jis kalbės taip pat gerai kaip ir jo bendraamžiai.

Peržiūrėkite vaizdo įrašą, kad sužinotumėte daugiau apie Meisoną:

Laimei, kad tą dieną Masonas nuėjo pas odontologą. Jei to nebūtų įvykę, jis vis dar negalėtų kalbėti. Nedvejodami pasidalinkite šia istorija su draugais!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].