Neįprasta namo koncepcija.

REKLAMA

Betono ir statybinių medžiagų, atgabentų į poros sklypą, būtų užtekę daugiaaukštei vilai pastatyti. Tačiau, laikui bėgant, viduryje avokadų laukų Meksiko miesto pakraštyje joks namas neiškilo.

Bet kai smalsūs kaimynai buvo pakviesti į įkurtuvių vakarėlį, jie nustebo sužinoję, kad namas yra pastatytas po žeme, tačiau bunkeriu jo pavadinti nebuvo galima.

REKLAMA

Pagrindiniai poros pageidavimai, kuriuos jie pateikė architektui Francisco Prado, buvo šie: kad kraštovaizdis liktų kuo mažiau paliestas, kad namas būtų neįmantraus dizaino ir kad pro namo langus vis dar būtų galima matyti mišką.

Beje, pora buvo labai patenkinta galutiniu rezultatu, nes jie tikrai ne kartą patyrė, koks nematomas jų namas yra iš oro, nes abu mėgsta skraidyti jėgos aitvarais.

Šiame objekte, suprojektuotame kaip savaitgalio būstas, yra tik svarbiausios erdvės: virtuvė, valgomasis, svetainė, pagrindinis miegamasis, du papildomi svečių kambariai ir studija.

REKLAMA

Namas ne tik perteikia avokadų sodų išsaugojimą, bet ir tai, kad jo statybai buvo naudojamos perdirbtos medžiagos.

REKLAMA

Daug dėmesio skirta ir natūraliai šviesai. Be panoraminio įstiklinimo, pro kur atsiveria vaizdas į mišką ir kiemą, lubose yra dar keli papildomi langai.

REKLAMA

Atsiradus tokiam traukos objektui šioje vietovėje, žmonių, norinčių apžiūrėti neįprastą požeminį namą, skaičius gerokai išaugo.

Taigi, savininkų noras būti kuo labiau nepastebėtais, regis, gavosi atvirkštinis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].