12-mečio Ryano Gibbonso istorija turėtų būti šalto vandens stiklinė visiems, kurie susiduria su astma sergančiais vaikais.

REKLAMA

Kiek tiksliai vaikų Norvegijoje serga astma, sunku pasakyti, tačiau pagal LHL vis daugiau Norvegijos vaikų suserga astma ir alergijomis, o nuo 1970 m. astma sergančių vaikų skaičius išaugo keturis kartus. Tai reiškia, kad daugumoje Norvegijos mokyklų ir darželių yra vaikų, sergančių astma. Todėl Ryano Gibbonso istoriją turėtų perskaityti visi, dirbantys su vaikais, turėdami suprasti, koks kritinis gali būti astmos priepuolis – ir kaip liūdnai jis gali baigtis net ir tokioje pažengusioje šalyje kaip Norvegija.

Vietinis laikraštis rašo, kad Ryanas buvo pašėlęs berniukas, kupinas energijos. Jis mėgo motociklus ir pasivažinėjimą mišku, tačiau vieną lemtingą 2012-ųjų dieną tragiškai neteko gyvybės. Inhaliatorius galėjo išgelbėti Ryano gyvybę, tačiau jis tokios galimybės negavo.

Nepasiėmė inhaliatoriaus

Astmos priepuolis ištiko, kai Ryanas su klasės draugais žaidė futbolą mokyklos kieme. Vaistas nuo astmos, kuris padėdavo įveikti šiuos priepuolius, buvo užrakintas direktoriaus kabinete. Tokia buvo mokyklos politika.

REKLAMA

Rayano bendraklasiai skubėdami nunešė jį į administracijos pastatą, bet jau buvo per vėlu. 12-metis berniukas mirė, jo atgaivinti nepavyko.

Nepakluso mamai ir gydytojui

Siaubingas atvejis paliko gilius randus ne tik vietiniams, bet ir visame pasaulyje gyvenantiems žmonėms.

Ištyrus bylą paaiškėjo, kad Ryanui buvo neleista pasiimti inhaliatorių ir neštis jį į futbolo stadioną, nepaisant aiškių tiek mamos, tiek gydytojo prašymų, kad tai padaryti yra labai svarbu.

REKLAMA

„Nepadėjo ir tai, kad jis atsinešė inhaliatorių į mokyklą, jis tiesiog buvo iš jo paimtas.“, – „CBC News“ sakė mama Sandra Gibbons.

REKLAMA

Kiekvienas, kuris serga astma, žino, kad priepuolis gali prasidėti staiga ir kad esate visiškai priklausomas nuo turimų vaistų. Ryanui mokyklos politika kainavo gyvybę.

REKLAMA

Nors Sandra Gibbons patyrė baisiausią kiekvieno tėvo košmarą, ji kovojo, kad pakeistų vietinių mokyklų politiką. Ir galiausiai jai pavyko. „Kai Ryanas mirė, praradau viską, dėl ko gyvenau. Man buvo visiškai aišku, kad jei mokyklos darbuotojai būtų turėję žinių apie astmą, Ryanas šiandien būtų gyvas.“, – sako ji. Po incidento su Ryanu ir jo motinos atkakliomis kovomis, vietinėse mokyklose vaikams dabar leidžiama laikyti receptinius vaistus savo kuprinėje ar kišenėje, jų nebereikia palikti direktoriaus kabinete.

Ryano istorija yra žiauri. Tačiau tai taip pat yra šalto vandens pliūpsnis visiems, kurie yra atsakingi už vaikus ir jų saugumą. Visada atminkite, kad vaistai nuo astmos turi būti šalia, jei esate atsakingas už astma sergantį vaiką. Nesivaržykite pasidalinti Ryano istorija, kad parodytumėte to svarbą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].