Feliksui Gretarssonui buvo amputuotos abi rankos. Tuo metu nebuvo rastas donoras, todėl vyrui teko susitaikyti su esama padėti. Vis dėlto, praėjus daugiau nei 20 metų vienas telefono skambutis pakeitė vyro gyvenimą.

1998 m., jam esant 25 metų, islandą Feliksą nutrenkė elektra. Po šio nelaimingo atsitikimo jam buvo amputuotos abi rankos. Felikso gyvenimas apsivertė aukštyn kojom.

Nors su pasikeitusia padėtimi tikrai nebuvo lengva susitaikyti, tačiau Feliksas džiaugėsi, kad jį labai palaikė jo draugai ir artimieji. Rankų amputacija nebuvo vienintelė vyrą slėgusi problema. Jam taip pat reikėjo persodinti kepenis. 2001 metais jam buvo atliktas gydymas ir persodintos kepenys, tačiau transplantacija nebuvo sėkminga. Tų pačių metų žiemą jam buvo atlikta dar viena kepenų transplantacija.

2015 m. ligoninėje jis susipažino su savo žmona Sylvia. Ji labai palaikė Feliksą gydymo metu.

Po kurio laiko Feliksui buvo persodintos donoro rankos. Vyras pasakojo, kad tikrai nebuvo lengva prie jų priprasti: iš pradžių smarkiai skyrėsi net ir odos spalva. Vis dėlto, po kurio laiko vyras apsiprato ir galėjo pajudinti pečius, alkūnes ir dešiniosios rankos riešą. Feliksas palaipsniui galėjo grįžti į įprastą gyvenimą.

Rankų donoro jis pradėjo ieškoti 2013 metais, o priežastis, dėl kurios nepasidavė, buvo jo mama. „Aš nepasidaviau, nes mane užaugino labai stipri moteris“, – sakė jis. Po 23 metų jis pagaliau galėjo apkabinti savo mylimą dukrą ir anūkę.

„Džiaugiuosi, kad dabar galiu apkabinti savo dukrą ir anūkę, kurios visą gyvenimą buvo su manimi“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].