Koks mielas! Istorija, kurią išgirsite šiandien, yra ypač jaudinanti. Ji pasakoja apie mažą drambliuką, kurį išgelbėjo ir priglaudė Zimbabvės laukinių gyvūnų prieglaudos „Wild Is Life“ įkūrėja Roxy Danckwerts.

REKLAMA

Nuo to laiko jiedu niekada nesiskyrė. Viskas prasidėjo 2014 m. vasarį, kai Roxy, dirbdama savo darbą, pastebėjo mažą drambliuką, kuris atrodė pasiklydęs ir atsiskyręs nuo bandos.

REKLAMA

Drambliukas vos nenuskendo upėje, kai bandos nariai bandė ją perplaukti, ir buvo kritinės būklės. Jis buvo rastas ant Karibos ežero kranto, o pastangos surasti jo bandą buvo nesėkmingos, nes toje vietovėje nepavyko pastebėti jokių dramblių.

Tuo metu drambliukui buvo vos kelios dienos, jis buvo silpnas, išsigandęs ir atskirtas nuo šeimos. Todėl Roxy nieko nelaukdama nusprendė rūpintis drambliuku, tačiau nesitikėjo, kad jis taps jos geriausiu draugu. Pirmą kartą paimtas smarkiai išsekęs drambliukas (svėrė tik 56 kg), nors Afrikos dramblio jauniklis turėtų sverti apie 90-100 kg, patyrė psichologinę traumą, dėl kurios pirmosios jo gyvenimo savaitės buvo itin sunkios. Kai kas net laiko stebuklu, kad jis apskritai išgyveno.

REKLAMA

Norėdama padėti jam kuo geriau atsigauti, Roxy daug laiko praleido su drambliuku. Daugelį mėnesių ji duodavo jam iki 18 litrų pieno per dieną ir miegodavo šalia jo, kad jis jaustųsi apsaugotas ir saugus. Todėl iš esmės ne taip keista, kad dabar juos sieja tokie stiprūs ir artimi santykiai.

REKLAMA

Šiandien tam mažam drambliukui jau penkeri metai ir jis sparčiai auga. Jis buvo pavadintas Moyo (išvertus reiškia „iš širdies“, red. pastaba) ir taip prisirišo prie savo gelbėtojos, kad mato ją kaip motiną ir nepaleidžia iš akių. Jei ir toliau taip tęsis, netrukus namai jam bus per maži! Ir ne veltui: negalima sakyti, kad dramblys savo ūgiu prilygsta įprastiems naminiams gyvūnams, tokiems kaip šuo ar katė.

Tačiau nepaisant didžiulės erdvės laukiančios jo lauke, kad galėtų visiškai subręsti, Moyo, regis, mėgaujasi gyvenimu patalpoje ir nelabai domisi veikla lauke. Jis vaikštinėja po skirtingus Roxy didžiulio namo kambarius, o kadangi yra maisto mėgėjas, neretai jį galima rasti virtuvėje.

REKLAMA

Tai, kad Moyo vos nenuskendo perplaukdamas upę, kai neteko šeimos, paliko jam daug traumų ir baimę vandeniui. Tačiau jo gelbėtojos pastangų ir atkaklumo dėka po 15 mėnesių trukusio gydymo Moyo pagaliau pavyko įveikti plaukimo baimę. Dėl besąlygiškos Roxy meilės ir rūpesčio Moyo išaugo į sveiką ir laimingą dramblį.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.