Amerikiečių pora Heather ir Riley labai apsidžiaugė, kai gavo teigiamą nėštumo testą. Tačiau po kurio laiko paaiškėjo, kad jie laukiasi Siamo dvynių, kurių galvos buvo tarpusavyje suaugusios. 

Tokių dvynių atskyrimas dažnai yra sudėtinga ir rizikinga operacija. Taip buvo ir šioms dviem mergaitėms.

Erin ir Abbey gimė dešimčia savaičių anksčiau laiko. Kaip gydytojai nustatė dar nėštumo metu, mergaitės galvos buvo suaugusios tarpusavyje. Tai reiškė, kad jos dalinasi ne tik kraujagyslėmis, bet ir smegenų audiniais. Gydytojai iš karto žinojo, kad jų atskyrimo operacija bus sunki ir labai rizikinga.

Operacija truko 14 valandų

Filadelfijos (JAV) vaikų ligoninės gydytojai laukė, kol mergaitėms sueis 11 mėnesių, nes tik tada buvo galima atlikti atskyrimo operaciją. Galiausiai atėjo lemtingas laikas ir mergaitės turėjo gultis ant operacinio stalo net 14-ai valandų.

Laimei, operacija buvo sėkminga ir mergaitės tapo jauniausiomis per galvą suaugusiomis Siamo dvynėmis, kurios išgyveno atskyrimo operaciją.

Žinoma, po operacijos dvynės buvo atidžiai stebimos ir joms prireikė atlikti dar keletą operacijų. Pirmiausia, joms reikėjo rekonstruoti kaukoles. Joms taip pat reikėjo daug laiko praleisti kineziterapijoje, nes kojos buvo nepilnai išsivysčiusios.

Tęsia laimingą gyvenimą

Šiandien mergaitėms jau ketveri ir jos yra visiškai sveikos. Nors vystymasis joms užtrunka šiek tiek ilgiau nei kitiems vaikams, jos vis vien puikiai auga.

Mama Heather mergaitėms sukūrė tinklaraštį bei „Facebook“ puslapį, kad žmonės galėtų sekti jų raidą. Šiandien „Facebook“ puslapis turi jau beveik 25 000 sekėjų.

„Jos šliaužioja, guli ir labai sunkiai dirba su savo judesiais. Jos mėgsta savo darželį ir terapiją, į kurią turi vaikščioti. Neseniai pradėjome vandens terapiją, kas joms irgi labai patinka. Abby visur šliaužioja ir seka paskui Erin. O ši jau išmoko ropoti laiptais ir dabar žengia savo pirmuosius žingsnius. Tai yra dvi nuostabios mergaitės“, – rašo mama.

Žemiau esančiame vaizdo įraše galite pamatyti, kaip sekasi šioms dviem mergaitėms:

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].