Daugumai amerikiečių Casey Anthony vardas yra pavyzdys, kaip galima padaryti baisų nusikaltimą ir likti nenubaustas. Kai 2008 metų birželį dingo jos dukra, ji padarė viską, kad sutrukdytų tyrimui.

REKLAMA

Kaip vaikas dingo?

Tai buvo 2008 metų vasara. Caylee Anthony, kuriai rugpjūčio 9 d. būtų sukakę treji, gyveno su mama Casey ir jos tėvais bei seneliais Orlando mieste, Floridoje. Anthony šeima priklausė tipinei Amerikos viduriniajai klasei, todėl kai jų 20-metė dukra pastojo, tai nebuvo problema. Finansiškai jie galėjo nesunkiai aprūpinti ir dukrą, ir anūkę.

2008 m. birželio 16 d. Casey paliko savo tėvų namus sakydama, kad jai reikia vykti dirbti į Tampą, taip pat Floridoje. Ji pasiėmė Caylee ir dingo.

REKLAMA

Casey mama ir Caylee močiutė Cindy Anthony visą mėnesį nuolat skambindavo dukrai prašydama pasimatyti su anūke ar su ja pasikalbėti, tačiau ji nuolat rasdavo priežasčių neleisti to padaryti. Arba pati Casey buvo per daug užsiėmusi darbe, arba Caylee buvo paplūdimyje su aukle.

2008 m. liepos 15 d., praėjus mėnesiui po to, kai jų dukra ir anūkė išvyko, Cindy ir George’as Anthony gavo pranešimą, kad Casey automobilis yra areštuotame sklype. Tėvas nuėjo pasiimti automobilio, o atidarius dureles iš salono sklido baisus dvokas. To supainioti buvo neįmanoma – tai buvo pūvančios mėsos kvapas. George’as patikrino bagažinę, bet ten buvo tik maišas šiukšlių.

Tą pačią dieną Casey pasirodė savo tėvų namuose, tačiau ji buvo be vaiko. Ji negalėjo paaiškinti, kur yra Caylie. Cindy Anthony paskambino 9-1-1. Ji pranešė apie pavogtą automobilį, taip pat apie tai, kad Casey pavogė iš jos pinigus, ir pareikalavo, kad jos dukra būtų suimta.

REKLAMA

„Casey mėnesį buvo išvykusi!“ – operatorei pasakė Cindy.  „Ji grįžo namo, bet nežinau, kur yra mano anūkė. Šiandien su vyru paėmėme dukros automobilį. Prakeiktas automobilis dvokia taip, lyg jame būtų lavonas“. Operatorius Anthony adresu išsiuntė policijos ekipažą.

Casey  policijai pasakė, kad jos dukra buvo dingusi 31 dieną ir kad ji žinojo, kas pagrobė Caylee. Jauna mama tvirtino, kad Caylee auklė, vardu Zenaida Fernandez-Gonzalez, mergaitę išsivežė.

REKLAMA

Casey taip pat sakė, kad jai paskambino dukra,  ir šis pokalbis truko tik minutę, o tada kažkas padėjo ragelį. Kai ji dar kartą bandė paskambinti šiuo numeriu, telefonas buvo išjungtas.

Policija buvo šokiruota. „Kodėl pranešate apie tai tik dabar, o ne prieš 31 dieną?” – tai buvo pirmasis ir pagrindinis jų klausimas.

REKLAMA

Casey atsakė, kad pati visur ieškojo vaiko, ir sutiko, kad tai – kvaila.

REKLAMA

Kas slypi už melo?

Casey pasakojo, kad paskutinį kartą savo dukrą matė tą dieną, kai ji išėjo iš tėvų namų, birželio 16 d., tarp 9 iki 13 val., kai parvežė ją namo auklei. Po to Casey išvyko dirbti į „Universal Studios“, kur organizavo renginius. 17.00 val. ji grįžo pasiimti dukters, bet bute nieko nebuvo. Casey Anthony paskambino Zenaidai jos mobiliuoju telefonu, bet jis buvo išjungtas.

REKLAMA

Veltui laukusi maždaug dvi valandas, Casey nuėjo pas ten gyvenusį savo naująjį vaikiną. Visą mėnesį ji praleido su juo. Anot jos, ji ieškojo dukters ir vengė bendrauti su tėvais. Per tą laiką Casey niekada nesakė savo vaikinui, kad jos dukra dingo. Taip ji vėliau sakė ir policijos pareigūnams.

Rašytiniame pareiškime, kurį policija paprašė užpildyti, Casey prisipažino, kad vogė pinigus iš draugų, kad galėtų toliau ieškoti savo vaiko. Ji taip pat teigė, kad pastarąjį mėnesį ji važinėjo po pramogų centrus ir parkus. Ji aplankė „bet kurią vietą, kurioje Zenaida galėtų lankytis su jos dukra“.  Ji taip pat lankėsi populiariuose baruose ir restoranuose, „bandydama rasti informacijos apie Caylee ar Zenaidą“.

REKLAMA

Pirmiausia detektyvas Jurijus Melichas paprašė Zenaidos telefono numerio. Casey atsakė, kad ji… šio numerio neturi, nors Zenaida net dvejus metus rūpinosi jos dukra. Ji teigė, kad prieš kelias dienas prarado vieną iš dviejų savo mobiliųjų telefonų. Būtent pamestame telefone buvo išsaugotas Zenaidos numeris.

REKLAMA

Ankstų liepos 16 d. rytą Melichas ir Anthony nuvyko į Zenaidos gyvenamąją vietą, kur Casey nuvežė savo dukrą. Casey akivaizdoje jis apklausė kaimynus ir nerado nė vieno, kuris būtų girdėjęs apie moterį, vardu Zenaida Fernandez-Gonzalez. Namo valdytojas pasakė, kad 210 butas, kuriame Casey neva paliko dukrą, buvo tuščias nuo 2008 metų vasario, o liepą taip pat buvo tuščias. Melichas išvyko į „Universal Studios“, kur dirbo Casey. Ten jis sužinojo, kad Casey buvo atleista 2006 m. balandį – beveik prieš dvejus su puse metų. Melichas paskambino Casey tiesiai iš „Universal“ biuro ir paklausė, ar ji turi savo darbo ID kortelę, o Casey pasakė, kad ir ją prarado. Jis paklausė jos boso vardo, o ji atsakė: „Tomas Menlis“. Nereikia nė sakyti, kad vyras tokiu vardu niekada nedirbo „Universal“.

REKLAMA

Jurijus Melichas paprašė Casey Anthony ateiti į darbą ir nusivesti jį į savo biurą. Casey užtikrintai nusivedė Melichą ir jo kolegas į vieną iš pastatų.

„Ji vaikščiojo užtikrintai ir elgėsi taip, lyg žinotų, kur eina“, – sakoma Melicho pranešime. Vis dėlto, įpusėjus ilgam koridoriui ji sustojo, atsisuko į detektyvus ir pasakė:

REKLAMA

„Aš melavau.”

Detektyvai netrukus galėjo patikrinti, ar beveik viskas, ką Casey sakė ir parašė, buvo melas. Jos „liudijimas“ ne tik nepadėjo ieškant jos pačios dukters, bet ir suklaidino tyrimą, priversdamas detektyvus valandų valandas tikrinti melagingą informaciją.

REKLAMA

Vis dėlto, Casey Anthony buvo kietas riešutėlis. Ji ir toliau tvirtino, kad vaiką  perdavė Zenaidai, nors buvo aišku, kad nurodytu adresu niekas negyveno beveik šešis mėnesius.

„Reikėtų pažymėti, kad Casey Anthony niekada nerodė jokių emocijų dėl dukters netekties. Ji neverkė ir nedavė nė ženklo, kad kažkaip nerimautų dėl Caylee, kuri dingo daugiau nei prieš mėnesį, saugumo“, – kitame pranešime rašė Jurijus Melichas.

REKLAMA

Tą pačią dieną, liepos 16 d., 16.30 val., Orlando policija sulaikė Casey Anthony už tėvų pareigų nevykdymą, melagingo tarnybinio pranešimo pateikimą ir trukdymą kriminaliniam tyrimui. Kadangi vaiko kūnas nebuvo rastas, kaltinimai nužudymu negalėjo būti pareikšti.

REKLAMA

Tyrimo eiga

Tyrimas tęsėsi kaip įprasta. Detektyvai kalbėjosi su keliais Casey draugais. Labiausiai juos domino tai, ką ji veikė laikotarpiu nuo birželio 16 iki liepos 15 d., nes būtent šiuo laikotarpiu Casey esą bandė surasti savo dukrą.

REKLAMA

Policijoje dirbęs Casey buvęs sužadėtinis Jess Grund savo buvusią mylimąją apibūdino kaip patologinę melagę. Birželio 24 d. Jess Grund buvo atleistas iš darbo ir paskambino Casey, kad jai apie tai papasakotų. Birželio 27 dieną Casey paskambino jam ir pakvietė jį į naktinį klubą. Jis paklausė, su kuo liks jos dukra, o Casey atsakė, kad ji yra su aukle.

REKLAMA

Taigi, užuot paprašiusi buvusio sužadėtinio padėti surasti jos dukrą, Casey pasiūlė jam eiti į naktinį klubą.

Ji lankėsi naktiniuose klubuose su buvusiu vaikinu ir net nemanė, kad reikia jam pasakyti apie savo vaiko dingimą. Policija turėjo daugybę įrašų iš įvairių naktinių klubų stebėjimo kamerų ir daugybę nuotraukų, kuriose Casey šypsosi.

REKLAMA

Tuo remdamiesi tyrėjai padarė prielaidą, kad Caylee nužudymo motyvas buvo banalus jaunos moters noras atsikratyti naštos ir toliau gyventi nerūpestingą gyvenimą.

Nepaisant visų įrodymų, kad jos istorija apie dingusią dukrą buvo melaginga nuo pradžios iki pabaigos, Casey atsisakė tai pripažinti ir toliau tvirtino, kad auklė pagrobė jos dukrą.

REKLAMA

Liepos 22 d. vykusiame posėdyje dėl paleidimo už užstatą detektyvai sakė, kad Caylee dingimą reikia traktuoti kaip žmogžudystę, o Casey yra viena pagrindinių įtariamųjų.

REKLAMA

Teisėjas skyrė pusės milijono dolerių užstatą.

„Ji visiškai nepadėjo atlikti tyrimą“. „Ponia Anthony nepateikė nė trupinėlio informacijos dukters dingimo tyrimui, todėl jos elgesys yra tikrai įtartinas“.

REKLAMA

Tiesos paieškos

Detektyvai ir toliau ieškojo Caylee, nors sakė, kad „labai tikėtina“, jog mergaitė nebėra gyva.

REKLAMA

Kalbant apie automobilį, išdavusį Casey paslaptis… Birželio 27 d., kuomet pasibaigė degalai, ji tiesiog paliko automobilį šalia kelio. Po trijų dienų automobilis buvo nutemptas į stovėjimo aikštelę.

Buvo apklaustas vilkiko vairuotojas. Jis pasakojo, kad iš automobilio pajuto baisų kvapą. Lygiai tą patį jis užuodė vieną kartą, kai evakavo automobilį, kuriame nusižudė vyras. To vyro kūnas ten gulėjo kelias dienas.

REKLAMA

Apžiūra patvirtino, kad automobilyje buvo irstantis žmogaus kūnas, tačiau detalių nustatyti nepavyko, nes trūko DNR pėdsakų. Bagažinėje taip pat rasta chloroformo pėdsakų. Ši medžiaga galėjo būti panaudota nukentėjusiajam netekti sąmonės.

REKLAMA

Taip pat nustatyta, kad iš Casey namuose esančio kompiuterio į paieškos sistemas buvo siunčiamos užklausos, kaip vartoti chloroformą ir kaip sulaužyti sprandą.

2008 m. spalio 14 d. Floridos prisiekusiųjų teismas apkaltino Casey Anthony dėl pirmojo laipsnio žmogžudystės; dėl nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis; prievartos prieš vaikus ir melagingų parodymų davimo. Už šiuos nusikaltimus grėsė mirties bausmė.

REKLAMA

2008-ųjų gruodžio 11-osios rytą skaitiklių rodmenis matuojantis komunalinio ūkio darbuotojas šalia namų aptiko plastikinį maišelį, kuriame buvo mažo vaiko skeleto liekanos. Kaukolė buvo apvyniota labai tvirta juosta, sustiprinta stiklo pluoštu.

Šis kraupus radinys buvo aptiktas vos už ketvirtadalio mylios (kiek daugiau nei 400 metrų) nuo Anthony šeimos namų, kur Casey gyveno su savo tėvais ir dukra.

REKLAMA

Ekspertizė patvirtino, kad palaikai priklausė 2 metų Caylee Anthony, tačiau nustatyti mirties priežasties nebebuvo įmanoma.

Teismo nuosprendis

REKLAMA

Teismo procesas prasidėjo 2011 metų gegužės 24 dieną ir buvo tiesiogiai transliuojamas per Centrinės Amerikos televizijos kanalus. Casey Anthony atsisakė duoti parodymus.

REKLAMA

Advokatas Jose Baez įrodinėjo, kad vaikas nuskendo baseine, nes jo neprižiūrėjo seneliai, o tada Cindy ir George’as supanikavo ir išmetė anūkės kūną.

Tai, kad Casey ilgai nepranešė policijai apie dingusį vaiką, advokatas grindė tuo, kad moteris buvo labai prislėgta. Savo kalbose advokatas taip pat užsiminė, kad Caylee tėvas galėjo būti kaltinamosios brolis. DNR tyrimai paneigė šias spėliones.

REKLAMA

Prokuratūra padarė viską, kas įmanoma, kad įrodytų Casey Anthony kaltę. Prokuroras iškėlė versiją, kad kaltinamoji iš pradžių chloroformu užmigdė dukrą, o vėliau užklijavo mergaitei burną ir nosį, o lavoną palaidojo miške.

Iš pirmo žvilgsnio kaltinimas turėjo svarių ir įtikinamų argumentų. Be to, kaimynė tyrėjams pasakė, kad 2008 m. birželio 18 d. Casey iš jos pasiskolino kastuvą. Į bylą buvo įtrauktas ir kaltinamosios dienoraštis. Birželio 21 d. Casey rašė, kad nesigaili dėl savo veiksmų ir dabar yra laimingesnė nei bet kada.

REKLAMA

Vis dėlto, detektyvams nepavyko gauti tiesioginių įrodymų, kad mergaitės nužudymą įvykdė 25 metų (amžius teismo metu) Casey Anthony.

REKLAMA

Prisiekusiųjų komisija svarstė 11 valandų ir priėmė sprendimą: tyčinis nužudymas neįrodytas. Vienintelis dalykas, dėl kurio Anthony buvo pripažinta kalta, buvo melagingų parodymų davimas keturiuose kaltinimuose. Už kiekvieną jų Anthony galėjo būti skirta daugiausiai metai kalėjimo. Atsižvelgiant į tai, kad už grotų ji praleido beveik trejus tyrimo metus, Casey Anthony buvo paleista į laisvę.

Po teismo nuosprendžio paskelbimo pirmieji iš teismo salės išėjo kaltinamosios tėvai. George’as ir Cindy buvo įsitikinę, kad jų dukra turi psichikos problemų ir kad ji nužudė Caylee.

REKLAMA

Amerikos visuomenė buvo įsiutusi! Žmonės reikalavo nubausti žudikę, kritikavo prisiekusiųjų darbą ir rinkosi į protestus.

Ši byla sukūrė precedentą. 2012 m. balandžio 6 d. Floridoje buvo priimtas Caylee įstatymas. Nuo tada vengimas pranešti apie vaiko dingimą, jei jis žuvo ar buvo sunkiai sužalotas, tapo rimtu nusikaltimu. Jei šis įstatymas būtų galiojęs 2008 m., Casey Anthony būtų galėjusi gauti 20 metų kalėjimo.

REKLAMA

Kaip dabar gyvena Casey Anthony?

Po išteisinimo Casey dingo iš akiračio. Teismas nesutiko keisti kaltinamosios duomenų ir leisti tam mokesčių mokėtojų pinigus. Nors ji buvo išteisinta, tačiau žmonių akyse ji visada liks žudikė. Turėdama tokią reputaciją, ji tikrai nebegalėtų lankytis klubuose ar baruose.

REKLAMA

Tėvai nepalaiko santykių su Casey. „Nenoriu jos matyti, nenoriu daugiau su ja kalbėtis. 2008-aisiais netekau ir anūkės, ir dukters“, – 2017-ųjų interviu sakė George’as Anthony.

REKLAMA

Kartais Casey Anthony pasirodo paparacų nuotraukose. Matyt, ji gyvena vienišą gyvenimą. Remiantis kai kurių jos draugų pranešimais, Anthony rašė knygą apie save, savo gyvenimą ir praradimus. 2016 metais ji bandė atidaryti savo fotografijos verslą ir susikūrė paskyrą socialiniame tinkle „Case Photography“, tačiau sulaukė daug klausimų apie teismą. Taigi,  ji tiesiog ištrynė savo paskyrą.

2020 m. gruodį Casey Anthony atidarė privačią tyrimų įmonę Floridoje. Įmonės „Case Research & Consulting Services LLC“ dokumentai buvo peržiūrėti ir priimti. Ji pradėjo šį verslą ne tam, kad gautų atsakymus apie Caylee nužudymą, o tam, kad „padėtų nekaltiems žmonėms, kuriems gresia rimti teisiniai kaltinimai“.

REKLAMA

2022 m. per vieną iš Amerikos kanalų buvo rodomas dokumentinis mini serialas „Casey Anthony: kur slypi tiesa“, kuriame jai buvo suteiktas žodis, o dukters dingimo istorija buvo pasakojama jos vardu. Tai sukėlė amerikiečių pasipiktinimą.

Casey šiemet sukanka 37 metai. Ji vis dar vieniša ir neturi vaikų, nors šios idėjos neatsisakė.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].