Heidi Anita ir Thore‘as susituokę 30 metų. Vykdami į Stavangerį švęsti savo perlinių vestuvių, jie buvo užsisakę du dviviečius kambarius „Quality Airport“ viešbutyje Stavangeryje: vieną sau, o kitą – Heidi tėvams, kurie vyko kartu. Kadangi Heidi naudoja elektrinį neįgaliojo vežimėlį, jie gavo tik vienvietį kambarį.

REKLAMA

Pora pasakojo, kad iš anksto pranešė, jog vienas kambarys turi būti neįgaliųjų, nes Heidi naudojasi elektriniu vežimėliu.

„Blogiausia, kad prieš keturias dienas iki mūsų atvykimo paskambinau į viešbutį ir paklausiau, ar viskas gerai, ir jie tai patvirtino“, – laikraščiui pasakoja Heidi.

REKLAMA

Vis dėlto, kai jie atvyko, kambaryje buvo viengulė lova, antklodė ir pagalvė.

Rezervacija buvo pakeista

REKLAMA

Registratūroje buvo teigiama, kad jie turi tik vienviečius kambarius neįgaliesiems.

Viešbučio užsakyme aiškiai matoma, kad pora užsisakė kambarius keturiems žmonėms. Abu kambariai turėjo būti dviviečiai.

REKLAMA

Registratūrai išsamiau išanalizavus šį atvejį, paaiškėjo, kad klientų aptarnavimo tarnyba pakeitė užsakymą: vietoj dviejų svečių buvo nurodytas vienas svečias, kad būtų galima rezervuoti kambarį žmogui su negalia.  Vis dėlto, Heidi ir Thore‘as apie tai nebuvo informuoti.

Thore‘ui buvo pasiūlyta sulankstoma lova

REKLAMA

„Mano vyrui buvo pasiūlyta sulankstoma lova, kad jis galėtų gyventi kambaryje su manimi. Jam reikėjo nešti bagažą ir panašiai, todėl aš norėjau, kad jis turėtų galimybę gerai išsimiegoti“.

Viskas baigėsi tuo, kad Heidi ir Thore‘as buvo apgyvendinti skirtinguose kambariuose. Jei Heidi ko nors prireiktų, ji turėtų paskambinti savo vyrui.

REKLAMA

Viešbučio generalinis direktorius sutinka, kad iš jų pusės buvo padaryta klaidų.

Daug diskriminacijos atvejų

REKLAMA

Atsižvelgdama į Heidi ir Thore‘o patirtį Stavangerio viešbutyje, Diskriminacijos valdyba teigia, kad skundas yra pagrįstas.

Norvegijos įstatymai draudžia diskriminaciją dėl lyties, nėštumo, motinystės atostogų, priežiūros pareigų, etninės priklausomybės, religijos, požiūrio į gyvenimą, negalios, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, lyties išraiškos, amžiaus, ir t.t.

REKLAMA

Nepaisant to, yra daug pavyzdžių, kai neįgaliojo vežimėliais besinaudojantys asmenys patiria ir visuomenės stigmatizavimą, ir diskriminaciją.

Diskriminacijos valdybos svetainėje 2023 m. jau buvo pateikta daugiau nei 60 skundų, kuriuose kaip priežastis arba jos dalis nurodomas funkcinis sutrikimas.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.