Buvo ankstyvas rugsėjo 3-iosios rytas. Ema Schols (30 m.) buvo antrame savo namo aukšte Edsbyne, Švedijoje, kai išgirdo savo ketverių metų sūnų Albiną  iš apačios šaukiantį „ugnis“. 

REKLAMA

Ema nubėgo žemyn ir pamatė, kad liepsnoja svetainė. Šalia svetainės esančiame vaikų kambaryje Albinas ir jo mažasis brolis, trejų metukų Oliveris, pasislėpė. 

„Pasakiau, kad turime bėgti iš čia. Paėmiau Albiną ir Oliverį, priglaudžiau prie savęs ir apglėbiau, kad jų nepagautų liepsnos. Kai atidariau lauko duris, pajutau, kaip sprogo ugnis. Aš smarkiai apdegiau visą savo nugarą“, – „Aftonbladet“ pasakojo Ema. 

REKLAMA

Ema liepė berniukams bėgti pas kaimynę, o pati grįžo į namus gelbėti kitų keturių vaikų, kurie buvo viršuje.

 

REKLAMA

Liepsnojo laiptai 

Laiptai aukštyn degė atvira liepsna. Tačiau Ema galėjo galvoti tik apie keturis vaikus. 

REKLAMA

„Laiptai degė, todėl teko žengti per ugnį. Kiekviename laiptų žingsnyje galvojau: „Nepavyks, man nepavyks“. Bet tada suvokiau, jog neturiu kitos išeities“, – sakė Ema. 

Devynerių dukra Nelė iš balkono nušoko žemyn. Sūnus Viljamas taip pat buvo balkone. Koridoriuje atsidūrusį septynerių sūnų Melviną, Ema taip pat nuvedė į balkoną. Tada ji prisiminė, kad jos vienerių dukra Molė guli lovelėje tėvų miegamajame. 

REKLAMA

  

Mamos turi neįtikėtinų galių 

REKLAMA

„Kambarys buvo pilnas dūmų, tačiau pamačiau, kad dukrelė stovi lovelėje, rėkia, verkia ir dreba išsigandusi“, – sako Ema. 

„Anksčiau galėdavau ją be problemų pakelti, bet tąkart ji buvo be galo  sunki. Stengiausi ją iškelti, tačiau pajutau, kad tuoj neteksiu sąmonės. Maniau, kad dabar aš mirsiu. Tą akimirką pagalvojau, kad turiu išvesti visus šešis vaikus, kuriuos atsinešiau į pasaulį, o tada galiu atsigulti ir mirti. Ir tada aš įgavau daug jėgų ir sugebėjau ją iškelti iš lovelės“, – tęsia ji. 

REKLAMA

Balkone laukė du berniukai. Atvyko ugniagesiai ir berniukai kopėčiomis nulipo žemyn. Ema, rankose laikydama Molę, pradėjo lipti žemyn. 

„Lipdama jaučiausi taip: „Ne, aš negaliu pakelti kojų. Toks jausmas lyg jos būtų užstrigusios ant kopėčių. Pažvelgusi žemyn pamačiau tik kabančią odą ir tekantį kraują“, – pasakoja ji. 

REKLAMA

 

Moteris sklandė tarp gyvenimo ir mirties 

REKLAMA

Ema kelis mėnesius sklandė tarp gyvenimo ir mirties. Ji buvo smarkiai apdegusi daugiau nei 93 procentus savo kūno. Tačiau ji išgyveno po daugybės odos persodinimų, sunkaus apsinuodijimo ir sudėtingo plaučių uždegimo. 

Ema buvo nominuota „Aftonbladet“ skaitytojų Metų gelbėtojos kategorijoje. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.