1-2 iš 10 000 moterų, atlikusių gimdos kaklelio tyrimą, gauna neteisingą tyrimo rezultatą. Maren Walvik Johnsen yra viena iš jų. Laidoje apie Norvegiją per „TV2“ iš arčiau susipažinome su Maren Walvik Johnsen (28). Vadovaujantis gimdos kaklelio vėžio registro programos rekomendacija, sulaukus 25 metų, Maren buvo atliktas pirmasis PAP tepinėlis. Jai buvo pasakyta, kad tepinėlio tyrimo atsakymas neigiamas, bet po pusantrų metų prasidėjo kraujavimas.

REKLAMA

Kadangi tai atsitiko pandemijos metu, Maren pirmiausia įtarė, kad tai įvyko dėl koronos vakcinos. Vienas iš šalutinių vakcinų poveikių buvo nereguliarus kraujavimas. Kai pagaliau galėjo pasitikrinti,  iš gydytojų išgirdo siaubingą žinią: ji sirgo trečios stadijos gimdos kaklelio vėžiu, kuris jau buvo išplitęs į dubens sieneles ir limfmazgius.

„Man tai buvo didelis šokas! Prireikė šiek tiek laiko, kol sugebėjau tai suvokti ir iš tikrųjų supratau, ką tai reiškia“, – „TV2“ sakė ji.

REKLAMA

Kai ji paprašė dar kartą išanalizuoti ląstelės mėginį, kurį  pasidarė būdama 25 metų,  sužinojo, kad mėginys turėjo didelius ląstelių pakitimus.

„Manau, tai absoliučiai baisu ir tyrimas atliktas be jokios atsakomybės. Medikai perspėja jaunas moteris, kad jos  pasitikrintų, bet jos vis tiek turi žinoti, jei atsakymas ir neigiamas – kad dar gali būti vėžys. Tai visiškai nesuprantama“, – televizijai „TV2“ sakė Maren.

REKLAMA

Po chemoterapijos ir 30 spindulinių procedūrų 28 metų moteris buvo pasirengusi grįžti namo ir vėl pradėti gyvenimą. Džiaugsmas truko vos kelis mėnesius, kol buvo pasakyta, kad jai ankstyvas atkrytis ir vėžys išplito į limfinę sistemą. Maren ir šeima kiekvieną dieną kovoja su vėžiu, bet tuo pačiu stengiasi nepasiduoti.

REKLAMA

„Manau, kad dėl vėžio nieko negaliu padaryti. Gaunu geriausią gydymą, o svarbiausia, ką galiu padaryti, tai su artimaisiais praleisti kuo daugiau laiko… Trumpam grįžau į savo darbą ir pradėjau transliuoti tinklalaides, kurias seniai norėjau sukurti“, – „TV2“ sakė ji.

Dažniausiai šypsausi

REKLAMA

Šios savaitės „Facebook“ įraše Maren aprašė skirtingus savo jausmus.

REKLAMA

„Dažniausiai aš šypsausi. Bet kartais bijau.

Bijau, kad neturiu pakankamai laiko padaryti viską, ką noriu padaryti. Bijau, kad negalėsiu pamatyti, kaip mano mergaitės išteka, ar mano krikšto vaikas pradės lankyti mokyklą. Bijau mirti per anksti.

REKLAMA

Dažniausiai šypsausi. Bet kartais aš pykstu.

Pykstu, nes buvo galima išvengti baimės. Pykstu dėl klaidingo tyrimo atsakymo, kuris atėmė iš manęs vieną geriausių dalykų gyvenime. Pykstu ant tyrėjų, kuriais negalima pasitikėti dėl jų aplaidumo.

REKLAMA

Dažniausiai šypsausi. Ir aš tai tęsiu.“

Ji baigė įrašą raginimu sužinoti, kokia galėtų būti jos istorijos pamoka.

REKLAMA

„Tačiau pirmiausia noriu padaryti viską, ką galiu, kad jaunoms moterims daugiau PAP testas nebūtų interpretuojamas neteisingai, ką valdžios institucijos turėjo padaryti prieš kelerius metus. Moterys, turinčios simptomų, turi būti stebimos visais etapais. Taip pat jaunesnės nei 25 m.

Moterų sveikata turi būti svarbiausia! Negalima laukti“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].