Santykiai, kurie prieš 50 metų būtų buvę neįsivaizduojami, dabar yra galimi įvairiomis formomis. Marie nėra populiari ar gerai žinoma ištekėjusi moteris. Būdama 29-erių ji atrado, kad ją traukia poliamorinių santykių koncepcija. Tokie neįprasti partnerystės santykiai apima buvimą su daugiau nei vienu asmeniu su visų dalyvaujančiųjų žinia ir sutikimu.

REKLAMA

Nors poligamija visada egzistavo ir yra normalaus gyvenimo dalis, poliamorija yra mažiau žinoma ir aiškiai skiriasi nuo poligamijos. Į Europos popkultūrą poliamorija pateko XX a. 9-ajame dešimtmetyje.

REKLAMA

Svarbi šios praktikos tiesa yra ta, kad žmonės atmeta neištikimybės sąvoką. Poliamoriški suaugusieji atvirai kalba apie savo pageidavimus, kurie apima intymių santykių palaikymą su daugiau nei vienu asmeniu.

REKLAMA

Nepaprasta Marie istorija rodo, kad šis netradicinis susitarimas gali egzistuoti ir šiuolaikinėje visuomenėje.

„Turiu vyrą ir draugą“, – išdidžiai sako ji.

REKLAMA

Marie sako, kad išmoko būti atvira tokiems intymiems santykiams, kurie atitinka jos poreikius.

REKLAMA

„Užaugau gana tradicinėje šeimoje. Turėjau draugų ir buvau monogamiška. Turėti daugiau nei vieną partnerį man nė į galvą neatėjo. Būdama dvidešimties ištekėjau ir apsigyvenau kitame mieste, tvirtai ketindama būti su vyru visą gyvenimą.“

Ji sako, kad niekada negalvojo turėti daugiau nei tik vieną partnerį, nes tai buvo „socialiai priimtina“.

REKLAMA

Marie drąsiai susitaikė su savo jausmais po to, kai vieną dieną užeigoje sutiko poliamorišką asmenį.

REKLAMA

„Niekada anksčiau nebuvau apie tai girdėjusi, taip pat ir apie terminą „poliamorija“, kuris reiškia daugiau kaip vieną meilę. Buvau gana nustebinta ir man buvo smalsu sužinoti, kaip tai veikia jų atveju“.

Ji sako, kad šis gyvenimo būdas ją iškart patraukė, ir ji su draugu savo santykius perkėlė į romantišką lygmenį. Tuometinis jos partneris turėjo panašią patirtį su viena iš savo draugių. Marie manė, kad tai jaudina, ir tiki, kad mylėti daugiau nei vieną žmogų yra „natūraliausias dalykas pasaulyje“.

Nors moteris nebėra su tuo vyru, su kuriuo pirmą kartą išbandė poliamoriją, ji vis dar yra ištekėjusi už Timo ir nuo 2018 m. džiaugiasi gyvenimu su juo ir dar vienu draugu.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.