Vaikų sportas turi būti skirtas visiems. Tačiau kai kur jau nuo penkerių metų pradedama vaikus skirstyti pagal įgūdžius. Susinervinusi mažylio mama papasakojo istoriją apie savo penkerių metų sūnų, kuris buvo išmestas iš futbolo mokyklos, nes nebuvo pakankamai geras. Lindsey Toyne (38 m.) praėjusiais metais nuvedė Archie Russon-Toyne (5 m.) į savaitinę futbolo mokyklą „Deeping Rangers FC“, o mažas berniukas labai mėgo spardyti kamuolį su draugais. Tačiau neilgai trukus tėvai sulaukė žiaurios žinutės. Motina britų laikraščiui „Mirror“ pasakoja, kad treneriai jai pasakė, kad jos sūnui nebeleidžiama dalyvauti, nes jis „nebuvo pakankamai geras“.

Lindsey sako, kad Archie ir kiti du vaikai buvo laikomi „nepakankamai talentingais“, kad galėtų dalyvauti futbolo mokyklos treniruotėse. Mažajam Archie ašaros akyse pasirodė, kai mama turėjo jam pranešti šią skaudžią žinią, tačiau jis neatsisakė savo mylimo sporto. „Deeping Rangers FC“ savo ruožtu laikraščiui sakė, kad patalpų dydis yra ribotas, o darbuotojai „supranta, kad apmaudu, kai tėvai ir vaikas negali prisijungti prie komandos“.

Archie mamai toks sprendimas visiškai nesuprantamas. „Šiame amžiuje negerai vaikus atskirti pagal talentą. Jiems penkeri metai, ir tai turėtų būti tik smagu, linksma“, – sako ji „Mirror“. Mūsų nuomone, mažų vaikų mama suprato daugiau nei tie, kurie vadovauja šiam klubui. Mama sako:

„Archie yra geras futbolininkas, bet jie turi tik dvi dešimties žaidėjų komandas, todėl dabar mano, kad jis nėra pakankamai geras. Kodėl gi negali visi prisijungti ir keistis žaidimo metu?“

Sutrikusi mama klausia:

„Nuo penkių metų amžiaus daug kas gali pasikeisti. Nemanau, kad taip galima pastebėti futbolo talentą. Be to, visi kalbame apie vaikus, sėdinčius prie kompiuterių, ir apie tai, kaip galime juos išvesti į lauką, kad jie būtų aktyvūs. Taigi, vaikų futbolo klubas atstumia penkiamečius ir sako jiems, kad jie nėra pakankamai geri – kokią įtaką tai turės?“

Ji taip pat dalijasi trumpąja žinute, kuri buvo išsiųsta ir kitiems tėvams. Joje rašoma:

„Ačiū už dalyvavimą. Kaip žinote, mes vertinome vaikus, kad pamatytume, kas pateks į komandą kitam sezonui. Deja, jūsų vaikas nepateko. Jei turite klausimų, susisiekite su klubu“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].